Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Temat: Czy możliwe jest by spalał gaz i paliwo?

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Qualin jesli jest ST a opada za mocno ciśnienie pod obciazeniem, moze byc problem z elektrozaworem w reduktorze, niech wywalą Ci gazownicy na probe trzpien elektrozaworu i wtedy sprawdzcie co sie dzieje z cisnieniem gazu pod obciazeniem, druga sprawa byc może za spadki ciśnienia jeśli wystepuja odpowiada zawór przeciwwypływowy w wielozaworze butli.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #12
    qualin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Qualin jesli jest ST a opada za mocno ciśnienie pod obciazeniem
    nie mam ST, koles twierdzi ze cos slabszego bylo chyba zalozone, a ja nie mam teraz kanalu zeby zobaczyc co tam siedzi.

  3. #13
    _zambrotta_
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem , tyle że u mnie jest instalacja LPI Vialle. Auto spalalo mi jednoczesnie gaz i benzyne, a czasem nawet wiecej zupy.... jeździłem tak do czas az auto przestalo jezdzic na gazie poprostu jak sie przelanczal na gaz auto zdychalo. Szukalem pomocy w serwisach w poznaniu ale nikt nie chcial sie podjac robienia czegos z lpi poza sprawdzeniem czy działa pompa... Znalazlem kolesia co reperuje instalacje Vialle i okazało sie że dostała się wilgoć do jednej z kostek która sterowała tym co ma być wtryskiwane i tak czasami jedzilem na samej benie czasami na mieszance a czasami tylko na gazie. Kostka wymieniona a alfa smiga jak ta lala wciaga mi maks za 50 zł. miesiecznie zupy, a tygodniowo robie min. 1500km.

    Pozzdrawiam.

  4. #14
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    zambrotta tylko, że Twoje 50zl na PB to nie to samo co w 4 generacji LPG, gdzie wpierw należy wygrzać reduktor chociaż na te 30-35*c zanim wrzuci się LPG U Ciebie pewnie PB odpala góra na pół minuty aby przepłukać wtryskiwacze?
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  5. #15
    _zambrotta_
    Gość

    Domyślnie

    U mnie jest to na takiej zasadzie ze sonda lambda odczytuje temperaturę spalin i na tej podstawie włańcza się gaz. Średnio trwa to maks 1 minute.

  6. #16
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    To fajnie masz.... mi się włącza przy 90 C i to tez czasem od razy czasem musze jeszcze przejechac kawalek....

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Witam, temat gazu w autach dopiero poznaje z każdym dniem coraz bardziej... w swojej lancii mam zwykłą instalacje gazową, raczej najzwyklejsza bo mieszalnik w rurze. Co ciekawe jak kupiłem auto paliło tylko na benzynie, a teraz jakoś tak pokręcił mój mechanik, ze zupy nie tankowałem dawno bo auto zapala bez problemu na gazie, mam w środku przełącznik którym włączam benzyne czy też gaz, jeżeli jest cały czas gaz to pali i jest git... Mam swój rozum no i nie korzystam z oszczędności gdyż wiadomo wtryski pojda sie kochac jezeli ine beda uzywane dlatego tez dosc czesto daje popracowac lancii na PB a jak juz jest coś więcej w baku to deptam ile się da. Co zaobserwowałem...- do zimnego silnika to jak dam cały gaz na poczatku podczas jazdy to spala mi dużo, wystarczy kilka takich wyskoków i mam już dość spory ubytek w butli, jeżdżę przeważnie po mieście, ale spalanie rozwala mnie krótko mówiąc, ale co poradzić
    Wracając do tematu to zależy od mechanika/gazownika który obsługuje Ci Twoje auto a szczególnie Twoją instalację, ja gaz miałem zamontowany jak kupiłem i bez żadnego kompa da się wszystko regulować tylko wiadomo trzeba później robić testy jak spalanie itd po przejechaniu jakiegos dystansu.

  8. #18
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Cytat Napisał czekal86 Zobacz post
    To fajnie masz.... mi się włącza przy 90 C i to tez czasem od razy czasem musze jeszcze przejechac kawalek....
    To może przestaw sobie w komputerze na 35*C W zupelności wystarczy

    ---------- Post dodany o godzinie 00:40 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 00:34 ----------

    alfaholik-Bioły jak odpalasz auto na LPG, to wszytko co gumowe w twojej instalacji LPG skończy życie przedwcześnie. W przypadku wtrysku to membrana reduktora i wtryskiwacze.. w Twoim wypadku chyba tylko reduktor się przedwcześnie zuzyje ( lub już się zużył ) Gumowe elementy przy niskiej temperaturze nie trzymaja swoich właściwości i do tego łatwo pękają. Wpierw odpala się auto na PB a po rozgrzaniu silnika wrzuca się LPG. Dodatkowo ryzykujesz zamrożenie silnika przy rozruchach na samym LPG - to taka chyba 15 minutowa awaria aż odtaje
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  9. #19
    czekal86
    Gość

    Domyślnie

    Własnie już od dawna chciałem podpiąć pod komputer ale w moich okolicach nikt nie chce się tego podjąć.... ;/ a napewno jest co ustawiac, bo tak jak mowie raz sie przelaczy na gaz szybciej raz pozniej nigdy nie wiadomo kiedy .... poza tym powyzej 4 tyś zamula i idzie tak jakby chciala a nie mogla...

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Ja Temprę gaźnikową zawsze paliłem z gazu (na mrozie też) i problemów specjalnych nie było. A reduktor wytrzymał sporo (chyba koło 80kkm, lub nieco więcej).

    W Belli jednak automat ustawiłem na +35'C
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

Podobne wątki

  1. Czy możliwe jest zapchanie się przekładni kierowniczej??
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2019, 10:07
  2. Paliwo ON, co to jest?
    Utworzone przez kejml90 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 15:48
  3. [164] Czy możliwe jest zamarznięcie centralnego zamka?
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2014, 10:17
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 21:00
  5. nagłośnienie BOSE z alfy 156 do GTV- czy jest to możliwe?
    Utworzone przez h0se166 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory