Strona 290 z 290 PierwszyPierwszy ... 190240280281282283284285286287288289290
Pokaż wyniki od 2,891 do 2,899 z 2899

Temat: Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu

  1. #2891
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek222 Zobacz post
    a jeszcze jedno u sąsiada w M4 po 3000tyś pęknięty wał napędowy, do wymiany i.
    No po 3 milionach kilometrów miał prawo pęknąć

  2. #2892
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Alfą Romeo Stelvio Estrema
    Postów
    25

    Domyślnie

    Zapomniałeś o 2,2 milionach km.

  3. #2893
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie słychać - słychać - poczytaj troszkę inne fora tych marek premium to może zdanie zmienisz. Bądź obiektywny. wałkujesz MA jak ogłupiały jakby to jakiś meeeeega element był- popatrz nap na BMW gdzie silnik do wymiany rozrządu musisz wyjąc - jak myślisz w którym wypadku będzie taniej i w którym może coś pójść bardziej nie tak? sławetne pożary po wyciekach płynu- co tam BMW może no nie?
    A przepaść technologiczna mówisz- w czym? w ilości tabletów to może i owszem ale raczej technologia podobna siedzi - wybacz ale ja nie łykam takich bajek. A jak dalej mało dowodów- podjedz pod ASO np BMW w Rz czy na Krasnem czy Śśilczy po weekendzie- zobaczysz ile z "przepaścią technologiczną" igiełek stoi do "lekkiej aktualizacji". No i nie wrzucaj gamy modelowej wolumemu sprzedaży bo znów odwracasz kota ogonem i nic to nie wnosi do tematu usterek. No ale jak to mówią "jedz guano- miliony much nie mogą się mylić"
    w

    Wałkujesz MA akurat sam, ja nie wiem dugi czy może trzeci (jak nie pierwszy? ) raz o tym piszę, bo i po co, wszyscy na to klną i na zmarnowany bezsensownie dla niby zapobieżenia usterce olej.

    A co do mądrości ludowych to wiesz, przy braku gamy modelowej pasuje inne, mniej wulgarne - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
    Mądrości ludowe można do wszystkiego na każdy sposób dopasować.

    Gama pozwala dopasować wóz do potrzeb . O technologii szkoda prostować skoro dla kogoś to kwestia tabletów.

    @Jacek2222 - przykładając to co tu poniektórzy wypisują , do owego BMW Małżonki Twojej, to jak nic - "zajeżdża i katuje " regularnie to auto.

  4. #2894
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak to sobie można tłumaczyć coś w czym faktycznie o coś chodzi Atoma, KTMa, Caterhama, Radicala czy kitkary im podobne wszelkiej maści. A nie sedan seryjny masowy produkcyjny z Autoryzowanymi Stacjami Obsługi robiącymi z użytkownika frajera . Mnóstwo tego przykładów tu na forum.I jakoś nie skończyło się w dobie 156 najwyraźniej .
    Nurtuje mnie Twoja obecność na tym forum... Zdaje się, że porad technicznych nie potrzebujesz, sam ich specjalnie nie udzielasz, flotę masz taką, że wszelkie nowości ze świata Alfy Cię nie intresują, jedynie sadzisz jadem i się frustrujesz.

    Zestawianie Giulii z Caterhamem - no zawieź dzieci do przedszkola Caterhamem. Jest to sedan produkcyjny, aczkolwiek nieco inny niż Camry czy Passat. Może nie na tyle, że gdyby z nim były jakieś nadzwyczajne problemy, to bym się upierał, żeby nim jeździć. Tylko że ja mam piątą Alfę, z czego cztery serwisowałem tylko w ASO (bo faktycznie jeżdżenie do nich 75-ką się trochę mijało z celem) i ani one się nie chcą psuć, ani ASO mi nie robi chlewu pod maską. Normalny samochód, odpalasz, jeździesz, a wygląda ładniej niż inne i jeszcze przyjemnie się nim przemieszcza. Ja nie widzę wad poza tym, że lodówki w nim nie przewieziesz. Ale w BMW M3 też nie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jakoś historii o Lexusach typu tych mercowych nie słychać za bardzo nie ?
    Widziałeś wyniki Lexusa w Europie? Poza zagłębiem miłości do japońskiej motoryzacji położonej między Odrą i Bugiem, to generalnie te samochody się nie sprzedają. Najwyraźniej Europejczycy mają inne priorytety. I nie mówię tutaj, że Lexusy są złe. Ale najwyraźniej nie mają tego czegoś.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #2895
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,321

    Domyślnie

    "Tego czegoś", "o to chodzi" , diabli wiedzą czym jest "to coś" ale na szczęście wyjaśniłeś : "wożeniem dzieci do przedszkola" .
    Dopóki trzeba się skupić na 1 aucie zawsze będzie kompromisem czyli vide przytoczone wyżej przysłowie, szeroka gama załatwia tu conieco i to jest jej zaleta.
    Jak się Tobie wpasowala AR z sedanem tej wielkości, mocy i koloru to super. A kto inny dzieci nie ma czy dawno po przedszkolach, a inny tą nieszczęsną lodówkę i z jakiegoś powodu chce mieć tylko 1 auto. Albo może mieć 10 każde do inego celu i innego "czegoś" Więc może nie widzieć tego czegoś w Giulii i to nie przestępstwo. I nie oburzaj się na taki stan.

    A co do co tu robię ? czytam, piszę (że nie czytasz co nie moja sprawa, jest przycisk dodaj do ingnorowanych) , patrzę co się zmienia przez już prawie 20 lat w traktowaniu użytkowników przez AR itp.
    Jad sobie jakiś imaginujesz? no za opisy stanu faktycznego i za interpretację nie odpowiadam. Co do gamy posiadanych aut - co to ma do rzeczy, teraz taka kiedyś inna w przyszłości inna, tak czy siak te 3 alfy staruszki może pozwalają tu zostać, proszę, pozwól łaskawie.

  6. #2896
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    "Tego czegoś", "o to chodzi" , diabli wiedzą czym jest "to coś" ale na szczęście wyjaśniłeś : "wożeniem dzieci do przedszkola" .
    A to już niech się w Lexusie zastanowią, co nie pykło, mimo takiej kasy wpompowanej. Albo dlaczego w Polsce działa wyśmienicie, a gdzie indziej kompletnie nie . Nie powiem, też mnie nurtuje...


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Jak się Tobie wpasowala AR z sedanem tej wielkości, mocy i koloru to super. A kto inny dzieci nie ma czy dawno po przedszkolach, a inny tą nieszczęsną lodówkę i z jakiegoś powodu chce mieć tylko 1 auto. Albo może mieć 10 każde do inego celu i innego "czegoś" Więc może nie widzieć tego czegoś w Giulii i to nie przestępstwo.
    Przecież nigdy z tym nie polemizowałem. Paleta modelowa Alfy jest niestety żenująca. Dwa prześwietne modele w swoich segmentach, przy czym segment D sedan jest już mały i stale się kurczy, no i kompletna kupa w pozostałych. No ale może to i lepiej, niż gdyby to miało wyglądać jak klony Tonale czy Juniora... Dopóki Alfa będzie w Stellantisie, nic miłego jej już raczej nie spotka.

    Nie wiem, jakie są Twoje opisy stanu faktycznego, bo ciągle widzę utyskiwanie na awaryjność Alfy i jakość ASO - a ja nie narzekam ani na jedno, ani na drugie. A jeżdżę Alfami i serwisuję je w ASO nieprzerwanie od 17 lat. Może dlatego, że nic się nie psuje, to nie mam powodów, żeby narzekać na ASO, no ale trudno, jest jak jest.

    Co do floty - wiemy, że Alfy już sobie nie kupisz, bo jest do niczego, 156 i 166 za chwile wylądują w dziale "zabytki" i będziesz jednym z 5 ich posiadaczy na forum (i tak dziwne, że się jeszcze wszystkie nie rozleciały przy takiej jakości i ktoś chce jeszcze nimi jeździć, ani chybi masochiści). Możesz być, jak najbardziej, tylko dziwi mnie ten upór mimo wyraźnej niechęci do wszystkiego, co z AR związane (pewnie nawet gdybyś dostał w prezencie GTV 2000 w stanie idealnym, to byś ją zrzucił z klifu).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #2897
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Jezuuu Panowie, że Wam się chce pić pianę.

    PS. Nie tylko Lexus, cała Toyota (może poza LR) słabo się sprzedaje od Odry na zachód. Z jakiegoś powodu głównie Słowianom koncern "podszedł" do gustu.

  8. #2898
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,321

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    ..i tak dziwne, że się jeszcze wszystkie nie rozleciały przy takiej jakości i ktoś chce jeszcze nimi jeździć...
    No nie ? a jedna od 2015 lomotana trackdayowo dość regularnie (przed jej pucharową przeszlością) . A to akurat nie jest wiedza tajemna i usilnie się nią dzielę, ale jestem wyzywany od lejących jad m.in. przec Ciebie : otóż choćby jak najdalej od ASO. Oraz zmienić co się da Alfowe na niealfowe. Oraz : olejem Alfy nie wyleczysz. I tym podobne.

    Druga nie tajemna wiedza czemu wciąż za nie oc płacę rozrządy opony oleje itd wymieniam itd tp - cena odsprzedaży Alf jest żałosna (nie bez powodu i nie ma się co z tym kłócić) , jak tylko jest gdzie trzymać czemu nie. Jak jeżdżą to są fajne auta, nigdy nic innego nie stwierdziłem.

    Co do floty to Alfy nie kupię bo nie oferuje nic bliskiego analogowej motoryzacji i emocjom jakie dają mi inne auta jakie zrobiłem , a do daily znalazłem bezobsługowe auta i temat załatwiony na lata. Ale śledzić forum chyba mogę co tam w Alfach ? i doświadczeniami się dzielić ? a nuż wrócą (tak wiem fait, ale wiemy że Alfa to fiat , czy tam teraz peżot ) do współpracy z Mazdą i zrobią jeszcze lepsze MX5tki? kto wie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Jezuuu Panowie, że Wam się chce pić pianę.

    PS. Nie tylko Lexus, cała Toyota (może poza LR) słabo się sprzedaje od Odry na zachód. Z jakiegoś powodu głównie Słowianom koncern "podszedł" do gustu.
    Ta Toyota co jest nr 1 sprzedaży aut na _świecie_ ?

  9. #2899
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,487

    Domyślnie

    chyba Andrzejkowi potrzebny jest odpoczynek od forum bo ja jus się zgubiłem. Gościu- ochłoń trochę bo naprawdę pleciesz trzy po trzy.

Podobne wątki

  1. (Stelvio, Giulia) Tarcze nawiercane i rozmiary
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-12-2022, 17:10
  2. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory