Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Tuning Optyczny Wnetrza

  1. #1
    heavy1691
    Gość

    Domyślnie Tuning Optyczny Wnetrza

    Witam. Mam zamiar stuningowac wnetrze mojego samochodu. Posiadam Alfa Romeo 147 ECO przed liftem.

    Moje plany:
    - zmiana kierownicy na sportowa np. z Sparco
    - zmiana foteli na kubelkowe
    - zmiana audio:
    *mam na mysli umiejscowienie radia Video/LCD z wysuwanym 7" wyswietlaczem/ekranem.
    *wymiana glosnikow na mocniejsze/wydajniejsze (zadna tuba nie wchodzi w gre, nie posiadam systemu audio BOSE - subwoofer tez odpada)
    - zmiana tapicerki welurowej na tylnej kanapie i boczkach na skorzana ( w kolorze foteli kubelkowych )

    Chce zeby moj samochod mial sportowy charakter jak na razie wewatrz.
    Bede bardzo wdzieczny jesli pomozecie mi w tej sprawie, bardzo prosze o linki do poszczegolnych wyzej wymienionych rzeczy.
    Jakie audio mi proponujecie? Jakie glosniki? Jaka kierownica i fotele ?
    Mieszkam w Rybniku (Slask), znacie gdzies nieopodal jakiegos dobrego tapicera?

    Jesli macie jakies inne propozycje to prosze pisac, kazda sugestia sie przyda.
    Pozdrawiam ; )

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ja tylko powiem z własnych obserwacji że za skórzanymi fotelami to się rozglądaj na bazarze z forum i allegro bo zazwyczaj taniej kupić niz obszyc. Kwestia czy trafisz na własciwy kolor.....CO do audio to odradzam wszystkie chinskie wynalazki DVD...Albo dołóż i kup firmowe ...Druga sprawa to zastanow sie czy to ci potrzebne ,czy tyle czasu w aucie spedzasz żeby filmy oglądać...a za kase stacji multimedialnej możesz mieć naprawde dobry jakościowo sprzęt audio który bedzie przebijał radio DVD ( bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego )...Co do głośników to pogadaj z Proximem . Chyba jego szwagier ma sklep audio i coś ci spatrzy po kosztach....

    - - - Updated - - -

    Ps. Jak mam ci polecić radia to polecam Alpine serii CDA tylko zwróć uwage na wyjscia RCA ( wzmacniacz ) bo niektóre są bardzo okrojone ( chyba ,że nie potrzebujesz w przyszłości zakładać wzmacniaczy ) ... Druga sprawa dla mnie na plus jest USB bo płytami nie wachluje i mam 16GB muzy na kostce.... Sam posiadam radio Alpine CDE 9882ri ( niższa półka niż CDA ) ale ten model według wielu forum audio nie ustępuje wiele serii CDA a pozatym 3 pary wysjc RCA , USB z tyłu na kablu , sterowanie I-podem ( kabel gratis ) , obsługuje rózne formaty plików muzycznych i zabija większość konkurencyjnych radyjek na rynku pod wzgledem dzwieku ( poprzednio miałem Pioneer 77MP Hi -End i według mnie ten Alpine gra lepiej )....Odradzam Soniaki ( tragiczny dzwięk )...Zaraz za Alpinem założyłbym Pioneera , Kenwooda i Clariona ( z tym ,że mi Clarion nie podoba się wizualnie )...Co do wszystkich radyjek to raczej unikaj "okazji" marketowych za 200-250pln bo to najniższe modele i grają kiepskawo . Ostatnio słuchałem i bawiłem sie Alpine 120rm i słabiutko zwłaszcza bogactwo ustawien -okrojone do minimum...

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Co do radia nie musi być ono z wysuwanym ekranem, możesz kupić stacje multimedialną 2DIN.. są gotowe zestawy montażowe do 147.. sam zresztą mam takie radio..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  4. #4
    heavy1691
    Gość

    Domyślnie

    Do Nazar:
    Na bazarze powiadasz, skorzystalem z twojej podpowiedzi i powiem Ci ze calkiem przyzwoite skorki sa na allegro.
    Jezeli chodzi o radio Alpine to na internecie sa podzielone opinie na temat tego radia. jedni mowia ze jest ok, ze fajny dzwiek wydaje a drudzy.. no sam wiesz.
    Do wheelerwasp02:
    Radio 2DIN nie wchodzi w gre poniewaz korzystam z tego malego schowka na karty kredytowe i "podstawki" na kubek/butelke z napojem. Fajna sprawa.

    A co z fotelami kubelkowymi i kierownica sportowa ? Jest ktos w stanie mi doradzic ? ; )

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    No jak uważasz z radiem 2Din.. ale dla odmiany 1Din z wysuwanym ekranem.. to po wysunięciu ekranu, będzie on skutecznie zasłaniał wyloty nawiewów.. kto wie czy ogrzewanie nie będzie negatywnie wpływało na matrycę..

    Co do kierownicy.. Kup kierownicę i wymień skóre najlepiej od 147 GTA lub Ti np. taką: http://allegro.pl/alfa-romeo-gt-147f...704234411.html jest piękna, wygodna.. a do tego nadal masz airbag.. czego w Sparco już nie uświadczysz.. lub jak bardzo Ci zależy na indywidualności to taką np: http://allegro.pl/nowa-kierownica-al...738305494.html

    Ja kupiłem sobie taką od 147 GTA i obszyłem czarną skórą z czerwoną nicią, zmieniłem miejsca łączeń skór, dodałem czerwony pasek na 12godzinie.. i mam piękna kierę ze świetnym trzymaniem i airbagiem..

    A co do kubłów planowałem Recaro od Hondy Civic Type-r.. jednak po wymianie wnętrza, foteli na skórzane okazało się że te skórzane są jak nowe.. gąbka twarda, nie wygnieciona, trzymanie boczne super.. uznałem że Recaro na tą chwilę są niepotrzebne.. bo fabryczne fotele to jakby nie było też są lekkie kubełki.. i jeśli są w dobrym stanie to trzymają jak trzeba.. gąbkę można naprawić albo nawet dodatkowo powiększyć żeby lepiej trzymały fotele u tapicera..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    jak chcesz obszyć w skórę i osiągnąć naprawdę dowolnie przez Ciebie dobrany efekt to polecam obszycie w Java Car Desing, ale koszty za obszycie kanapy, 2 foteli i 4 boczków zaczynają się od 3 900 zł. Ale to naprawdę są magicy, którzy zrobią wszystko co tylko chcesz

Podobne wątki

  1. Tuning optyczny GTV ala Autodelta - Warszawa i okolice
    Utworzone przez James166 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 14:43
  2. Alfa Romeo 156 1,8 TS 1998r Pakiet Optyczny Zender
    Utworzone przez Luk26 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 08:07
  3. [147] Tuning Optyczny Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM
    Utworzone przez dyGas w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 16:49
  4. [166] Tuning optyczny
    Utworzone przez bonzaj74 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 10:24
  5. [145] Tuning Optyczny czy Mechaniczny?
    Utworzone przez durro w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory