Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: Rozrusznik nie kręci - immobilizer?

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoozef Zobacz post
    No dobra podmieniłem cały przewód od przekaźnika do rozrusznika. Dalej nie zawsze odpala z kluczyka w tym układzie, ale jak biorę ten przewód i dotykam do złącza przekaźnika tam gdzie dochodzi przewód czerwony (12V), to odpala zawsze. Tak że mam dobry workaround, tylko trochę badziewnie wyglądam jak otwieram pod sklepem maskę i grzebię kabelkami żeby odpalić .
    No nieważne, w każdym razie wygląda mi to jednak na problem gdzieś z przewodem idącym do stacyjki. Jak przeglądałem eLearna to trochę odpadła mi głowa. Czy ten fioletowy przewód leci prosto do stacyjki? U mnie pod kierownicą jest niezły misz-masz, jakieś kabelki dosztukowane i izolowane tulejkami termokurczliwymi, tak że ostatecznie to nie wiem czy to nie ten dodatkowy immobilizer od którego zacząłem ten wątek nie jest wpięty w układ sterowania rozrusznika.
    Prośba, czy ktoś mądry (stanlizak? ) mógłby mi napisać, co się dzieje z fioletowym przewodem wychodzącym z przekaźnika na podszybiu? Czy w serii on idzie bezpośrednio jakoś do stacyjki?
    Kolego, skoro rozrusznik prawidłowo działa z pominięciem przekaźnika to wniosek jest jeden - uszkodzony przekaźnik (nadpalone styki) - wymienić i po krzyku (to jest zwykły przekaźnik dostępny wszędzie).
    Fioletowy przewód leci przez złącze D1 (jest pod tablicą bezpieczników z lewej strony pod kierownicą) bezpośrednio na stacyjkę zapłonu (styk 50).

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Kolego, skoro rozrusznik prawidłowo działa z pominięciem przekaźnika to wniosek jest jeden - uszkodzony przekaźnik (nadpalone styki) - wymienić i po krzyku (to jest zwykły przekaźnik dostępny wszędzie).
    Zamieniałem miejscami przekaźniki na podszybiu (są identyczne), styki do błysku wyczyszczone drucianką, contact spray, nic nie pomogło. Tak że raczej obstawiam problem w sterowaniu przekaźnikiem.
    Fioletowy przewód leci przez złącze D1 (jest pod tablicą bezpieczników z lewej strony pod kierownicą) bezpośrednio na stacyjkę zapłonu (styk 50).
    Ok dzięki, właśnie u mnie tam jest straszny burdel, chyba ten dodatkowy immo jest tam wpięty. Żeby na 100% potwierdzić muszę się dobrać do stacyjki i do tego "kalkulatorka" od immo. Ale znowu czuję trop .
    moja była Bella...

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    A ktoś wie dlaczego jak wyjmę przekaźnik rozrusznika i odpalę z jego pominięciem to mam po chwili "air conditioner faulty"? Czy to jest typowe zachowanie czy coś u mnie popaprane? Jak odpalę i od razu włożę przekaźnik na miejsce to błędu nie wyświetla, ale jak go nie wetknę to wali błąd na ICSie. Może ktoś sprawdzić u siebie?
    moja była Bella...

  4. #44
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Przeczytałem cały wątek i już? Koniec? A gdzie szczęśliwe zakończenie?

  5. #45
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    Przeczytałem cały wątek i już? Koniec? A gdzie szczęśliwe zakończenie?
    Hehe, jeszcze nie . To niekończąca się epopeja .
    Na razie mam workaround w postaci monostabilnego przycisku pod maską. Jak nie odpala z kluczyka to otwieram maskę, wciskam przycisk i ten chudy kabel od rozrusznika zasilam bezpośrednio z klemy 12V na ścianie grodziowej. Autko zapala od strzału.
    A zwarcia (czy co to tam jest) ciągle szukam, teraz się zimno zrobiło więc pewnie nie będę miał motywacji skoro tymczasowy patent działa.
    moja była Bella...

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Veni, vidi, vici!
    Myślałem że to nie związane ze sobą i założyłem nowy wątek:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._na_desce.html

    Ale po oględzinach tego co pod kierownicą okazało się, że to dodatkowe immo (kalkulatorek) mam wpięte właśnie pod przewody stacyjki. Najwyraźniej immo starzeje się szybciej niż alfa i padła najpierw sekcja od rozrusznika, a teraz na dniach padł zapłon. Efekt - po przekręceniu kluczyka nie dzieje się kompletnie nic.
    Teraz już ciemno i ogarnę temat porządnie jutro, ale już sprawdziłem, że na niebieskim przewodzie od stacyjki wystawia mi 12V po przekręceniu na zapłon, czyli stacyjka sprawna. Przewód jest przecięty i dolutowane są do niego końcówki od dodatkowego immobilizera. Zwarłem na krótko ten niebieski wychodzący ze stacyjki z niebieskim idącym pod deskę i - voila - wróciło zasilanie . Tak że jestem na 99% pewien że i z tego wynikały problemy z rozruchem.
    Jutro lutownica w dłoń i żegnaj podły szpetny immobilizerze!
    moja była Bella...

  7. #47
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    To żeby tak postawić kropkę nad i - zrobione! Wyciąłem to dziadostwo, musiałem skrzynkę z bezpiecznikami wyjmować bo jeszcze jeden przewód chyba od pompy paliwa był rozcięty i przejęty przez immo. Wszystko ładnie polutowałem i poizolowałem, autko odpala i wszystko działa jak należy. Żegnaj problemie z rozrusznikiem!
    moja była Bella...

Podobne wątki

  1. Rozrusznik nie kręci
    Utworzone przez rafaddd w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-01-2017, 14:38
  2. [159] Rozrusznik nie kręci
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2015, 08:44
  3. [GTV Spider] Rozrusznik nie kręci
    Utworzone przez Torino w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 07:10
  4. Nie kręci rozrusznik 2.4 jtd
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 21:42
  5. [145] Rozrusznik nie kręci?
    Utworzone przez tomkolp w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 13:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory