Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Temat: Odchudzenie 156

  1. #51
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    [QUOTE=Sillyspeed;1054606]
    Cytat Napisał Sillyspeed Zobacz post
    Czy sadzic ze auto ktory ma mase 1400 kilo bedzie tak samo sie zachowywal jak auto ktore ma 1000 kilo ? Przeciesz bedzie szybcziej hamowal (bo mniej masy) i pedzie szypcziej przysperzal (bo mniej masy) i bedzie bardziej zwrotny (bo mniej masy). Czy mam dalej tlumaczyc ?
    A tak pozatym; Jak nie bedzie roznica w osiagach, to po co odchudzac ?
    To Ty napisałeś, że nie będzie różnicy w osiągach, nie ja. Wróć do swojego wcześniejszego postu.

    Cytat Napisał Sillyspeed Zobacz post
    NI bardzo. Aby wjechac na tor na track day musiz miec TÜV, MOT, czy inna kontrole techniczna. Lub certyfikat pokazujacy kontrole wyscigowa (np. FIA) Moze czsami pozdzie bez, ale przepisy takie sa.
    Nie do końca tak jest, no ale cóż. Na torze ubezpieczenie i tak nie obowiązuje(a sportowego OC nikt prywatnie nie kupi ze względu na koszt), a jest też coś takiego jak BK/BT.

    Cytat Napisał Sillyspeed Zobacz post
    No tak. Tor jest beszpiecznym miejscem. Jestes sam najlepszym kierowca swiata, a inny wogle w ciebie nie trafia. Becpieczenstwo sie nie ignoruje. Nawt na torze.
    Inaczej - ile widziałeś typowych uderzeń w bok auta w czasie wyścigu?

    Cytat Napisał Sillyspeed Zobacz post
    boczne to samo. Zadzwon do jakiegos toru i zapytaj sie czy wpuszca cie na tor w szybo przednia ktora sam sklejiles z akrylu z temu podobnego.
    Nikt sam nie klei szyb, to raz. Dwa, nawet gdyby to i tak nie ma to nic wspólnego z akrylem.

    Cytat Napisał Sillyspeed Zobacz post
    Niestety, ale tak. Jednak dach jest na najwyszym miejscem w samochodzie, i tam waga jest najwarniejsza. Wiec te pare kilo jest warte o wiele wiencej na dnie auta.
    No popatrz, a myślałem, że szyberdach jest w podłodze... Raczej miałem na myśli technologię montażową, nie sam fakt jego demontażu.

    Cytat Napisał Sillyspeed Zobacz post
    Niestety tu tez pomylka. Jest pare amatorow ktorzy robia sobie czesci z wlokna szklanego (mozna nawet kupic klape za 500 euro) i mozna tez kupic w wlukna weglanego:
    http://www.flatout.jp/store/item/zoo...detail_id=3636
    Widziałeś kiedykolwiek amatorski laminat? Mam wrażenie, że nie. Poza tym, odbicie formy to nie jest robota na 5 min i trzeba mieć w tym duże doświadczenie, żeby to pasowało. Później trzeba jeszcze wykonać element, co jest kolejnym bardzo czasochłonnym i wymagającym wiedzy zajęciem. Co innego połatanie zderzaka, co innego tworzenie całych elementów. No i czapka z głowy, jeśli odbijesz pierwszy w życiu element i będzie poprawnie spasowany. Miałem w rękach bardziej i mniej amatorskie laminaty, ale to trzeba obejrzeć i spróbować zamontować, żeby zobaczyć różnicę.

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sillyspeed
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    156 GTA & 156 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    To Ty napisałeś, że nie będzie różnicy w osiągach, nie ja. Wróć do swojego wcześniejszego postu.
    No tak. Tu wychodzi moje językowe ograniczenie.
    Czy zmniejszenie wagi poprawia osiągi ? = tak
    Czy zmniejszenie wagi poprawi osiągi w tym aucie (2.0) = tak, ale nieznacznie
    Czy warto = nie.
    Bylem na track day w Mondello Park z znajomym który miał „odchudzony” 2.0 Twinspark, a ja w moim 2.0 który nie by odchudzany. Byliśmy równi na torze. On miał trochę lepszą rutynę, a ja lepsze hamulce, i nie porównywaliśmy opon (oba mielimy uliczne opony), ale suma summarum, nie było różnicy.
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Nie do końca tak jest, no ale cóż. Na torze ubezpieczenie i tak nie obowiązuje(a sportowego OC nikt prywatnie nie kupi ze względu na koszt), a jest też coś takiego jak BK/BT.
    Nie chodzi o ubezpieczenie. Chodzi oto aby być pewnym na torze. W niektórych miejscach nie patrzą na samochód, w niektórych tak.
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Inaczej - ile widziałeś typowych uderzeń w bok auta w czasie wyścigu?
    Widziałem parę. Należy tylko popatrzeć na YouTube. To chyba nie dowcip ze w seriach standardowych nie wolno wymieniać drzwi. Ale nie będę się kłócił. Za po prostu nie czul bym nie pewny, i nie sadze je warto lekceważyć własne bezpieczeństwo.
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Nikt sam nie klei szyb, to raz. Dwa, nawet gdyby to i tak nie ma to nic wspólnego z akrylem.
    Widziałem parę „domowych” rozwiązań. Nie tak bardzo domowych, jak domowo-warsztatowych, ale fakt jest ze jest paru których wymieniło szyby na stoczne tworzywo. Albo plexi, lub lexan. Jest to dozwolone w szybach tylnych i tylno-bocznych. (U nas nawet na drodze jest tak, jak tam nie ma miejsc do siedzenia, np. Samochód „dostawczy”)
    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    No popatrz, a myślałem, że szyberdach jest w podłodze... Raczej miałem na myśli technologię montażową, nie sam fakt jego demontażu.
    Ok. Fair enough.

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Widziałeś kiedykolwiek amatorski laminat? Mam wrażenie, że nie. Poza tym, odbicie formy to nie jest robota na 5 min i trzeba mieć w tym duże doświadczenie, żeby to pasowało. Później trzeba jeszcze wykonać element, co jest kolejnym bardzo czasochłonnym i wymagającym wiedzy zajęciem. Co innego połatanie zderzaka, co innego tworzenie całych elementów. No i czapka z głowy, jeśli odbijesz pierwszy w życiu element i będzie poprawnie spasowany. Miałem w rękach bardziej i mniej amatorskie laminaty, ale to trzeba obejrzeć i spróbować zamontować, żeby zobaczyć różnicę.
    Tak, widziałem parę takich. Niektóre całkiem ładne, niektóre dość ohydne, ale nie jest to dla optyki. Zrobienia własnych elementów nie jest „az tak” trudne, jest parę amatorów robiące kopie (widać na YouTube) i jest nawet jeden facet który sprzedaje swoje kopie na AlfaOwner.com. Próbowałem znaleźć link, ale nie znalazłem.

    Oto moje słowa na ten temat. O ile ktoś chce odchodzić swój samochód, to życzę tylko powodzenia i udanej zabawy, ale osobiście, to by to było moim ostatnim zadaniem. Po oponach, gwintowanym zawieszeniu, usztywnieniu, tuningu silnika itd.

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Ciekaw jestem czy wywalenie 80-cio litrowego zbiornika LPG, koła zapasowego i podnośnika da jakiś wymierny efekt?

  4. #54
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Raczej nie, przecież redukcja masy nie pomoga

    Próbuj, aczkolwiek pełny zbiornik LPG z tyłu może mieć pozytywny wpływ na zachowanie się auta w zakręcie - czy ma, nie wiem, nie miałem okazji porównania Alfy z dociążeniem lub bez.

  5. #55
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Oglądałem dziś archiwalny odcinek w TVN Turbo, w którym Lotus model jakiś tam... wyposażony w silnik chyba 1,8 rozwijający moc 136 KM rozpędza to auto do setki w 5 sekund (tak twierdzi Kornacki). Lotus waży 800 kg. Wynika z tego, że redukcja masy pomaga

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Np to wywal wszystko z tylu a potem spróbuj polatac po zakretach)) szybko to wszystko wróci do tego bagażnika.

  7. #57
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,393

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aster156 Zobacz post
    Oglądałem dziś archiwalny odcinek w TVN Turbo, w którym Lotus model jakiś tam... wyposażony w silnik chyba 1,8 rozwijający moc 136 KM rozpędza to auto do setki w 5 sekund (tak twierdzi Kornacki). Lotus waży 800 kg. Wynika z tego, że redukcja masy pomaga
    To jest LOTUS a nie Alfa 156.
    istnieje jeszcze pojecie środka ciężkości, a nie tylko stosunek mocy do masy.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #58
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Ja się na fizyce nie znam, ale co ma środek ciężkości do przyspieszenia? To, że Alfa nie jest Lotusem jest oczywiste. Podałem ten konkretny przykład dla poparcia tezy, że masa pojazdu ma duże znaczenie dla osiągów.

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mariwa21
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 2.5 V6 24V
    Postów
    68

    Domyślnie

    Lepiej dorzuć parę koni bez rozbierania Alfy sportowy wydech, filtr coś tam się polepszy

  10. #60
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariwa21 Zobacz post
    Lepiej dorzuć parę koni bez rozbierania Alfy sportowy wydech, filtr coś tam się polepszy
    Taa i przybędzie całe 5km
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory