Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Temat: Alfa użytkowa - SW 1.8 TS 140 KM.

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Kupiłem taką wersję jak w temacie, czyli 1.8 TS 140KM, rocznik 2002 w Kombi, tyle że inny egzemplarz niż ten o którym był ten wątek Mam nadzieję, że będzie się dobrze spisywał
    To wypadałoby teraz pochwalić się zdjęciami

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,819

    Domyślnie

    W wolnej chwili zrobię kilka zdjęć Jestem mile zaskoczony, gdyż różnica w jeździe między Giuliettą a 156 nie jest tak wielka jak można by się spodziewać po różnicy 9 lat między wozami Alfa 156 to bardzo przyjemny samochód.

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Jakoś wykorzystuje alfe w firmie troche delikatniej niż poloneza ale i tak często ciągam przyczepe drewna o wadze tak około 2t potem potrafie załadować bagażnik wkładkami do jachtów tak około100kg-150kg (polonez może więcej-składane fotele) i spokojnie daje rade,chociaż każdy kto nie miał alfy uważa że to delikatne auto to ja zamierzam kupić kolejną,tym razem sw i też 2,4 JTD,te obawy o dwumas,wtryski czy turbo to tak samo wyssane z palca bzdury jak obracające sie panewki w ts.Dobry olej,paliwo i traktowanie to droga do długiego i szczęśliwego użytkowania.

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,819

    Domyślnie

    Przejechałem swoją 156 już 3 tys. km. Napiszę kilka zdań na temat porównania jej do Giulietty którą też jeżdzę, może ktoś kto myśli o zmianie swojej Laluni na nowszy model coś z tego wyniesie

    Po pierwsze po tych dwóch modelach widać jak zmieniają się wielkości dzisiejszych samochodów. Pomimo tego ze 156 jest w wyższej klasie to jeżdząc nim wydaje się, iż jest mniejszym samochodem. Wynika to głównie z różnic w szerokości obu wozów, w Giulietcie jest po prostu dużo więcej miejsca, szczególnie z przodu. Bagażniki też w obu samochodach są podobnej wielkości tyle że w SW jest do niego lepszy dostęp.
    Mniejsza szerokość 156-tki pasuje mi w czasie jazdy w mieście - samochód wydaje się po prostu zwinniejszy podczas parkowania itp. To że jest dłuższy o parę centymetrów nie przeszkadza za mocno

    Charakter prowadzenia obydwu samochodów jest podobny - czuć że to ALFY Giulietta wydaje się trochę bardziej sportowo nacechowana - siedzi się sporo niżej, gałka biegów jest przyjemnie krótka a zawieszenie trochę twardsze. Za to 156 króluje pod względem użytkowym - wyższy prześwit pomaga w mieście a wyższa pozycja poprawia widoczność.

    Różnica w osiągach jest dużo większa niż różnica w koniach (140 do 170 KM), za to wolnossący silnik TS harmonijniej rozwija moc i ma miłe dla ucha brzmienie Szkoda że wyciszenie w 156 jest sporo gorsze niż w Giulietcie a skrzynia tylko 5 biegowa. Przez to podróż z dużymi prędkościami w 156 dużo bardziej męczy niż w młodszym modelu.

    Spalaniu obu wozów mocno się nie różni - 156 pali na trasie około 1 litra więcej przy jeździe krajówkami, przy większych prędkościach różnica będzie większa. Na mieście różnica jest jeszcze mniejsza - 0.5 - 1 litr. Może jakby Julka nie jeździła na 17tkach a 156 na 15tkach różnice były by większe.

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    No i zapomniałeś o masie tych pojazdów,156 to dość ciężkie auto a 159 to lepiej nie mówić, ale mam nadzieje że obecny pan prezes FIATa który jest miłośnikiem alfy coś z tym zrobi w następnych modelach,ciągle czekamy na obiecaną już dawno Gulie.

    - - - Updated - - -

    Komfort, to już ponad dekada rużnic

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory