Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: 156 jtd 16v mjet problem z kopceniem na czarno i pracą silnika

  1. #11
    zyzio
    Gość

    Domyślnie

    ok nie chce mi sie polemizowac, poprostu słabo doczytałes o co mi chodzi , a w tym temacie jest właśnie odnośnik do dalszej procedury rozebrania EGR , i jest wyraźnie napisane ze to chłopaki z forum opla to opracowali . a co do obciążenia i biegu jałowego , to chodzi mi o to ze silnik wpada w dziwne wibracje i go "przytyka" na moment a nie o kopcenie . Nasza dywagacja do niczego nie prowadzi wiec dajmy sobie spokój. I tak, klapa gaszaca była wymontowana i wyczyszczone kanały dolotowe egr w kolektorze . map sensor tez był czyszczony .

    A co do mojego wątku to zrobiłem pełne czyszczenie egr wraz z rozebraniem elektromagnesu i pomogło na nierówną prace i lekko zmniejszyło sie kopcenie , teraz bede próbował rozebrac i przejzec cały dolot tylko problem jest z puszką od filtra , śruby zardzewiały i klucz ich nie łapie . musze wyjąc całą puche i ja przerobic . dzieki za zainteresowanie

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Też pisaliśmy nie raz, aby w poszukiwaniu błędu wyeliminować wpływ EGR-u, na próbę zaślep go PEŁNĄ zaślepką(sam zrób z jakiejś blachy). Wyskoczy Ci check, ale nie ma on wpływu na prawidłową pracę silnika . U siebie w ten sposób znalazłem przyczynę poszarpywań przy 1800-2000obr. Przejechałem z 2kkm z pełną zaślepką i nic się nie działo,

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Też pisaliśmy nie raz, aby w poszukiwaniu błędu wyeliminować wpływ EGR-u, na próbę zaślep go PEŁNĄ zaślepką(sam zrób z jakiejś blachy). Wyskoczy Ci check, ale nie ma on wpływu na prawidłową pracę silnika . U siebie w ten sposób znalazłem przyczynę poszarpywań przy 1800-2000obr. Przejechałem z 2kkm z pełną zaślepką i nic się nie działo,
    Pamiętajcie żeby zaślepka na takie długie jeżdżenie była ze stali i co najmniej 1mm grubości w przeciwnym razie wam ją upali i wciągnie do dolotu. Pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Wlodzmin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0 Jtdm Sportwagon 2011
    Postów
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Też pisaliśmy nie raz, aby w poszukiwaniu błędu wyeliminować wpływ EGR-u, na próbę zaślep go PEŁNĄ zaślepką(sam zrób z jakiejś blachy). Wyskoczy Ci check, ale nie ma on wpływu na prawidłową pracę silnika . U siebie w ten sposób znalazłem przyczynę poszarpywań przy 1800-2000obr. Przejechałem z 2kkm z pełną zaślepką i nic się nie działo,
    Pełna zaślepka powoduje przeładowanie w silnikach JTD-M co nie jest porządne w niemapowanym programie. W moim przypadku wywalenie częściowej zaślepki i wyczyszczenie kompleksowe egr-u, czujnika doładowania, regulatora doładowania oraz wymiana wszystkich podciśnień na silikonowe pogrzebało na długi czas bezpowrotnie wszystkie nieporządne wpływy na nieprawidłową prace turbo i egr. Pamiętajcie, że podciśnienie jest jednym z głównych parametrów które muszą być sprawne w 100% przy turbo doładowanych silnikach(chyba, że turbo sterowane jest elektro-regulatorem)
    Pozdrawiam.
    P.S.
    Klapa gasząca musi działać płynnie i bez zacięć. Zacięta klapa gasząca może powodować niedobór powietrza atmosferycznego i turbo doładowanego, powoduje to nierówną prace silnika i zbyt wolne obroty.
    Ostatnio edytowane przez Wlodzmin ; 09-03-2013 o 23:08

Podobne wątki

  1. Problem z pracą silnika po nocy
    Utworzone przez ThyLight w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 09:26
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  3. problem z pracą silnika
    Utworzone przez PeterDeviL w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 15:38
  4. Problem z pracą silnika
    Utworzone przez Stres w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 17:49
  5. Problem z Pracą silnika
    Utworzone przez Duudi w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 12:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory