Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Tłumik końcowy do Alfy 156 GTA

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie Tłumik końcowy do Alfy 156 GTA

    Witam,

    mechanik powiedział mi, że tłumik końcowy będzie wymagał niedługo wymiany (raczej niż jakiejś renowacji). W związku z tym chciałem się zapytać czy ktoś do swojej GTA montował jakiś nowy tłumik końcowy, oprócz oryginalnego? Zależy mi na zachowaniu bazowych parametrów dźwiękowych - nie ma co na siłę polepszać dobrego Myślałem o El-tec, robili już do 156 GTA, dzwoniłem do nich, koszt z robocizną rzędu 1 tys. zł.

    w UK widzę często piszą o Ragazzon, choć to droższe rozwiązanie - ale może jakieś opinie? A może używany oryginał gdzieś szukać?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    za eliptyczna puche z nierdzewki pod indywidualne zamowienie z jednym wejsciem i dwoma wyjsciami zaplacisz okolo 400zł w rm-motors albo m-tech. jezeli rure w starym tlumiku masz nie zjedzona to mozesz jak wykorzystac do podlaczenia nowego no i oczywiscie koncowki ze starego. ogarniety spawacz z tigiem powinien ci to ogarnac za okolo 100zł.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sillyspeed
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    156 GTA & 156 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ja miałem rury JSC na mojej 156 GTA.
    Piękny dźwięk J Naprawdę polecam rury quad, które to 147 pasują w wyglądzie, z końcówkami z oby stron.
    Ragazzon ma podobne brzmienie, I nawet lepsze, ale niestety Ragazzony są dość drogie, I trudne do zdobycia.

  4. #4
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Paraguay
    Auto
    CharlesbenAV
    Postów
    82

    Domyślnie

    Ja obecnie mam sebringa fajny dźwięk a i w środku nie za głośno.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    @kiwi84 - pieniądze dobre Czy m-tech i rm-motors to jest taki sam poziom jak wspomniany El-tec? dla mnie poziom to właściwie PR - o eletecu trochę (u różnych aut) słyszałem, że jest polecany.
    @Sillyspeed - nie mogę znaleźć szczegółów dotyczących JSC - masz jakiś link do tej firmy? Poczwórny wydech chyba jednak wizualnie mi nie pasuje - choć tył GTA i tak wygląda szeroko-kozacko
    @maniek2606 - Sebring to widzę chyba podobne pieniądze co Ragazzon - czym kierowałeś się przy wyborze? To ta sama firma widzę co Remus, a te to głośne jak kojarze w cholere są, hm?

  6. #6
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Paraguay
    Auto
    CharlesbenAV
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał satal Zobacz post
    @maniek2606 - Sebring to widzę chyba podobne pieniądze co Ragazzon - czym kierowałeś się przy wyborze? To ta sama firma widzę co Remus, a te to głośne jak kojarze w cholere są, hm?
    Alfe nabyłem z takim tłumikiem, tez myślałem ze będzie głośny ale jest ok. Fajnie mruczy

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Panowie, może nie warto kupować gotowca tylko wybrać się do MG Motorsport w siemianowicach ?
    Do JTD 16v koszt samego tłumika końcowego to ok 600zł więc śmieszne pieniądze.
    Myślę, że do GTA maks jaki będą chcieli to ok 800zł.

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    kilka tlumikow zrobionych przez rm-motor widzialem. sam mam dwa w swoim aucie i wykonanie profeska. spawane maszynowo tigiem, blachy odpowiedniej gruboscie, ogolnie nie ma sie czego doczepic. przy moim silniku turbo nic sie z nimi nie dzieje a ogien czesto z rury leci

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Ja u siebie operację zmiany tłumika końcowego przechodziłem dwa lata temu.
    Oryginalny w ASO kosztował grubo ponad 1,5kPLN stąd poszukiwałem innych rozwiązań.
    Trafiłem do MGMotorsport. Za końcową puszkę z nierdzewki zapłaciłem 1kPLN.
    Robota wykonana pierwsza klasa - chciałem, żeby tłumik chodził basowo na wolnych a potem się całkowicie wyciszał i tak właśnie Michał to ogarnął.
    Spokojnie można teraz robić kilometry w trasie nie obawiając się o utratę słuchu.
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Warszawa/ W-w
    Auto
    156 GTA
    Postów
    42

    Domyślnie

    Panowie, chyba przekonuję się do MGMotorsport, szczególnie po poście coxu. O coś takiego mi chodzi - cicho na wolnych, basowo na niskich i potem wiadomo. Na tę chwilę mam podobnie, ale strasznie rezonuje do 2 tys. obrotów... Chyba moje mniemanie o El-tecu było zbyt wygórowane.

    Poszukam jeszcze Sebringa czy Ragazzona w dobrej cenie, ale to już zaliczam raczej do wyjątkowego szczęścia niż planu.

    coxu - nie masz przypadkiem nagranego głosu ze swojej Alfy?

Podobne wątki

  1. tłumik końcowy
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory