Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: AR 159 Diesel 150km

  1. #1
    quantin
    Gość

    Domyślnie AR 159 Diesel 150km

    Witam,

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C28274331.html
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-1-9...C23172566.html

    Znalazłem takie oto dwa rodzynki które ew. by mnie interesowały, z racji że jestem posiadaczem Mazdy 3 i nie bardzo znam się na Alfach a bardzo choruję na AR 159 to chciałbym prosić o ew. uwagi co do w/w aut.

    Z góry dziękuję
    Grzegorz

  2. #2
    quantin
    Gość

    Domyślnie

    Zupełnie nic mi nikt nie powie ? :-(

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Oba na zdjęciach wyglądają ładnie, a jak jest w rzeczywistości to można się dowiedzieć tylko jadąc na miejsce i biorąc auto do ASO. Ta druga niby sprowadzona ze Szwajcarii, a chyba ma blachy z Niemiec - jakaś dziwna kombinacja.
    Ostatnio edytowane przez kandy ; 27-03-2013 o 21:25

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Sprowadzając auto ze Szwajcarii przez Niemcy oszczędza się parę groszy (chodzi o miejsce odprawy celnej). Podobnie ma się sprawa z autami z USA.

    Na zdjęciach nie widać nic szczególnego. Pierwsza wymaga spojrzenia dokładnie na to dlaczego były malowane elementy z przodu – czy z powodu odprysków od kamieni, czy coś poważniejszego.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 27-03-2013 o 20:42

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Moja bella jest ze Szwajcarii i była na szwajcarskich blachach (które były plastikowe) jak ją kupowałem.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Oba samochody mają po 7 lat, a przebiegi jak u 3-4 latków . Bierz VIN i szukaj historii serwisowej, bo 120 000 przez 7 lat eksploatacji, to daje ~17 tys. km rocznie... Wyjątkowo mało jeżdżone Belle trafiają się bardzo często .

    Każdemu powinna zapalić się lampka "ostrzegawcza", bo trudno uwierzyć, aby samochód zdrowy, z silnikiem diesla, robił w zachodniej Europie przebiegi w okolicach 17 tys. rocznie. Oczywiście, można trafić taką perełkę, ale nie w takiej częstotliwości, jak to jest na naszych portalach motoryzacyjnych.

    Z Belgii, wiele samochodów ściąganych jest po leasingu, więc z historią, dokumentami, nie powinno być problemów... Chociaż przy tym przebiegu, bardzo możliwe, że dokumenty są niekompletne, albo "odświeżone"


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  7. #7
    quantin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Oba samochody mają po 7 lat, a przebiegi jak u 3-4 latków . Bierz VIN i szukaj historii serwisowej, bo 120 000 przez 7 lat eksploatacji, to daje ~17 tys. km rocznie... Wyjątkowo mało jeżdżone Belle trafiają się bardzo często .

    Każdemu powinna zapalić się lampka "ostrzegawcza", bo trudno uwierzyć, aby samochód zdrowy, z silnikiem diesla, robił w zachodniej Europie przebiegi w okolicach 17 tys. rocznie. Oczywiście, można trafić taką perełkę, ale nie w takiej częstotliwości, jak to jest na naszych portalach motoryzacyjnych.

    Z Belgii, wiele samochodów ściąganych jest po leasingu, więc z historią, dokumentami, nie powinno być problemów... Chociaż przy tym przebiegu, bardzo możliwe, że dokumenty są niekompletne, albo "odświeżone"


    Pozdrawiam
    Nie ma dużego doświadczenia w alfach ... ale obecnie mam Mazdę 3 ... Diesel i robię właśnie ok 15-19 tyś @ rok :-/

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Tu nie chodzi nawet o doświadczenie "w Alfach", bo ja doświadczenia "w Alfach" również nie mam. Po prostu, rzadko się zdarza, aby samochody z Europy Zachodniej z silnikiem diesla, robiły takie śmieszne przebiegi. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że diesla na ogół kupuje się w sytuacji, kiedy się dużo jeździ. U nas "dużo" to +20 tys rocznie, w krajach o bardziej rozbudowanej sieci autostrad, ludzie często dojeżdżają nawet do pracy codziennie 100 km, bo czasowo wychodzi to ok, ale jednocześnie licznik bije dużo więcej niż 20 tys/rok. Nie mówiąc już o autach poleasingowych, które (co oczywiste) "pracują" po 8h dziennie.


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar loeb666
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    alfa 159 8V 09"
    Postów
    166

    Domyślnie

    Parę miesięcy temu jak szukałem auta dla siebie to dzwoniłem w sprawie tej z pierwszego linku i właściciel komisu powiedział przez telefon że miała lakierowany cały bok prawy (podobno była porysowana) Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. [159] silnik 1.9 jtd 150KM Afa i 1.9 jtd 150KM fiat jest różnica?
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 11:38
  3. Obroty w AR diesel 150KM
    Utworzone przez wieslaw322 w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory