Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 50

Temat: Przepływomierz - czy tylko z oryginalnym numerem boscha ?

  1. #31
    laurin
    Gość

    Domyślnie

    nudzi ci sie?????????????? jak auto śmiga normalnie to po co sobie szukać problemu i coś sprawdzać !!!!!!!!!!!

  2. #32
    robbie
    Gość

    Domyślnie

    Autko śmiga tak jak i poprzednia bella 156. Warsztat omijamy daleko, a forum tak sobie czytam patrząc jakie to koledzy mają z tym pięknym autkiem.

    Pozdrowienia

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wino-w2
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Czeladz
    Auto
    Alfa 159 1.9 16V JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    Witam
    Potwierdzam słowa kolegi Tomek_KRK. W mojej alfie problem polegał na szarpaniu w okolicy 1700-2300 obrotów przy płynnym dodawaniu gazu. Po odpięciu przepływki problem ustawał. Pojechałem do serwisu fiata w Katowicach (Ga...x) panowie stwierdzili przepływomierz. Wiec wymieniłem na oryginał z boscha o słynnym numerku. Co się okazało że to nie przepływomierz. Pojechałem w inne miejsce gdzie stwierdzono ze wina może leżeć po stronie EGR-a. Zaproponowano mi abym całkowicie zaślepił blaszką bez dziur EGR i sprawdził. Zaznaczam że wcześniej miałem zaślepiony blaszką z dziurkami. Po tej operacji problem ustał. WIEC JESZCZE RAZ PODKREŚLAM TO NIE BYŁ PRZEPŁYWOMIERZ. Jeśli ktoś ma wątpliwości i chciał by sprawdzić czy to przepływomierz mam swój stary który mogę pożyczyć do sprawdzenia.
    Pozdrawiam.

  4. #34
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM sportwagon
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał wino-w2 Zobacz post
    Witam
    Potwierdzam słowa kolegi Tomek_KRK. W mojej alfie problem polegał na szarpaniu w okolicy 1700-2300 obrotów przy płynnym dodawaniu gazu. Po odpięciu przepływki problem ustawał. Pojechałem do serwisu fiata w Katowicach (Ga...x) panowie stwierdzili przepływomierz. Wiec wymieniłem na oryginał z boscha o słynnym numerku. Co się okazało że to nie przepływomierz. Pojechałem w inne miejsce gdzie stwierdzono ze wina może leżeć po stronie EGR-a. Zaproponowano mi abym całkowicie zaślepił blaszką bez dziur EGR i sprawdził. Zaznaczam że wcześniej miałem zaślepiony blaszką z dziurkami. Po tej operacji problem ustał. WIEC JESZCZE RAZ PODKREŚLAM TO NIE BYŁ PRZEPŁYWOMIERZ. Jeśli ktoś ma wątpliwości i chciał by sprawdzić czy to przepływomierz mam swój stary który mogę pożyczyć do sprawdzenia.
    Pozdrawiam.
    Witam.Masz jeszcze ten przepływomierz?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mista Zobacz post
    Witam.Masz jeszcze ten przepływomierz?
    U mnie te poszarpywanie występuje w ciepłe dni.Kiedy jest chłodno problemu nie ma.Odpiąłem teraz przepływke i jest ok.Co trzeba zrobić,żeby było dobrze ?

  5. #35
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    alfa 159 8v 120km
    Postów
    171

    Domyślnie

    szarpie Ci przy 1,5tys obrotów jak delikatnie przyspieszasz lub odpuscisz pedał gazu ?

  6. #36
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9JTDM sportwagon
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał prv87 Zobacz post
    szarpie Ci przy 1,5tys obrotów jak delikatnie przyspieszasz lub odpuscisz pedał gazu ?
    Tylko jak przyspieszam.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar VVoytec
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Oslo
    Auto
    159 Ti 1.9 16v
    Postów
    48

    Domyślnie

    Witam, mam dokladnie ten sam problem, ktory w chlodne dni praktycznie jest niewyczuwalny, nasila sie ze wzrostem temperatury otoczenia. Ostatnio dobralem sie do przeplywki - jest cala zasniedziala, po jej odpieciu problem znika. Wiec w naszym przypadku stawiam na przeplywke. Egr juz wymienilem bo mi auto mulilo na pierwszych biegach i teraz jest duzo lepiej.
    Cytat Napisał mista Zobacz post
    Witam.Masz jeszcze ten przepływomierz?

    - - - Updated - - -

    U mnie te poszarpywanie występuje w ciepłe dni.Kiedy jest chłodno problemu nie ma.Odpiąłem teraz przepływke i jest ok.Co trzeba zrobić,żeby było dobrze ?

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,0 ITDM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Miałem poszarpywanie. Nasilało się w cieplejsze dni. Polegały na tym, że przy przyspieszaniu zwłaszcza na 4 i 5 w okolicach 2000 - 2500 obrotów kilka razy silnik jakby przestawał ciągnąć pełną mocą (taki moze sekundowy zanik). Po odpięciu przepływki wydawało się że chodzi lepiej. Po zakupie nowej chodził inaczej ale poszarpywanie zostało. Ostatecznie wyszło jednak, że to zawór zmieniający geometrię turbiny. U mnie był nierozbieralny więc musiałem kupić nowy.

  9. #39
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    alfa 159 2.4 jtdm(210bhp)
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich!
    Mam pytanko odnośnie wartości oczekiwanych i zmierzonych przeplywomierza, czy te dwie wartosci maja sie pokrywac do samego odciecia paliwa? Bo u mnie w Alfie 159 2.4 jtdm pokrywaja sie tylko do 3000 obrotów , na wyższych obrotach masa powietrza oczekiwanego rownomiernie wzrasta do1100 a masa powietrza zmierzonego osiaga max 700 oczywiście (+-).dodam ze to juz moja druga przeplywka w ciagu roku orginalna boscha i juz sam nie wiem czy tak ma byc czy moze mam pecha i padla druga ! !

  10. #40
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem EGR Ci się blokuje - widać to od momentu, gdy zmierzoną masz ok 500, a docelową ok. 250.
    Koledzy, mam podobny objaw - falowanie tuż po odpaleniu na biegu jałowym, falowanie zaczyna się w momencie kiedy zmierzona ikość powietrza = 500, a oczekiwana ok. 250. Objaw nie ustaje kiedy odepnę przepływkę, ale jak jąpodebnę ponownie to przez kilkanaście sek. jest ok. Myślałem że to może być przepływka i już zacząłem szukać nowej, a tu pada opcja EGR.

    EGR mam wyczyszczony i częściowo zaślepiony. Taki objaw ewidentnie wskazuje na przepływkę?

Podobne wątki

  1. 147 gdzie tabliczka z numerem lakieru
    Utworzone przez Erni127 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-06-2019, 10:30
  2. Przepływomierz Boscha vs Pierburga vs Magneti Marelli
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 19:47
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 08:06
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 18:46
  5. problem z numerem nadwozia POWAŻNY
    Utworzone przez kusiak205 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory