Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Temat: Wysokie chwilowe spalanie. podczas jazdy bez wciśniętego gazu

  1. #31
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    Też tak myślę, bo średnie spalanie jest jeszcze w miarę normalne, ale jeżeli już o wysokim spalaniu rozmawiamy to czy podczas wypalania DPF'a zapala się jakaś kontrolka, czy można jakoś zauważyć, że się właśnie "oczyszcza"?

  2. #32
    UniqueSilver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kambizes55 Zobacz post
    Też tak myślę, bo średnie spalanie jest jeszcze w miarę normalne, ale jeżeli już o wysokim spalaniu rozmawiamy to czy podczas wypalania DPF'a zapala się jakaś kontrolka, czy można jakoś zauważyć, że się właśnie "oczyszcza"?
    http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...wy-w-ar-21162/

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Faktem jest, że w autach przed liftingiem nie ma kontrolki (nie wiem jak z nowszymi modelami).

    -spalanie chwilowe wskazuje przy 2 000 obrotów jadąc na 4 biegu 80km/h spalanie rzędu 20 litrów na setkę.

    Bzdura totalna Bez kontrolki nie da się tego jednoznacznie określić. O wypalaniu filtra cząstek stałych podczas jazdy świadczy wzrost średniej wartości spalania paliwa, jednak nie jest on tak znaczny (u mnie chwilowe spalanie wzrasta o ok 1-2 litry).

    EDIT: W instrukcji napisane jest, że w niektórych modelach występuje stosowna kontrolka.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 22-01-2013 o 18:11
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #34
    UniqueSilver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Faktem jest, że w autach przed liftingiem nie ma kontrolki (nie wiem jak z nowszymi modelami).


    Bzdura totalna Bez kontrolki nie da się tego jednoznacznie określić. O wypalaniu filtra cząstek stałych podczas jazdy świadczy wzrost średniej wartości spalania paliwa, jednak nie jest on tak znaczny (u mnie chwilowe spalanie wzrasta o ok 1-2 litry).
    U mnie tak było

  5. #35
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    No i mam za sobą pierwsze (chyba) wypalanie DPF'a - oczywiście to moje podejrzenia ale pierwszy raz od tygodnia jechałem troszkę dłuższą trasą (80km/h) silnik się rozgrzał do 80/85 stopni. Coś mi zaświtało, że się coś dzieje jak stałem na światłach i w tylnej szybie zobaczyłem dużo większe niż zwykle kłęby pary (nie czarny dym tylko biały) bo na zewnątrz -7 stopni, a samochód jakby głośniej chodził i mimo, że stałem wskazówka turbo była powyżej zera (przy kolejnych zatrzymaniach na światłach nawet na pierwszej podziałce) jak otworzyłem drzwi to czuć było trochę spalenizną - tak jakby brudny metal ostro rozgrzać Podczas przyśpieszania chwilowe spalanie wzrosło w pewnym momencie nawet do 37 l/100km.

    Ponieważ miałem mało paliwa i śpieszyłem się na spotkanie w pracy stawałem kilka razy żeby zobaczyć czy wskazówka turbo podczas postoju jest na zero, jak nie była to jeszcze jechałem w kółko osiedla.
    Niestety nie miałem gdzie się rozpędzić żeby ostro przygazować (śnieg i zawalidrogi)... mam nadzieję, że to nie przerwało wypalania. Całość trwała jakieś 10-15 minut, w tym czasie spalanie chwilowe tylko raz było takie wysokie i przy przyśpieszaniu (37l/100) w pozostałym czasie było wyższe od standardowego o około 1- 2 litry.

    Jak dla mnie operacja może przebiec zupełnie niezauważalnie - oprócz tej wskazówki turbo podczas postoju, chociaż jak zwalniałem na biegu, nie wciskając gazu wskazówka turbo spadała do zera, a wzrastała jak się zatrzymywałem.

    Czy znający temat bardziej mogą mi powiedzieć czy wszystko przebiegło ok?

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    DW / OP
    Auto
    AR 159 2.4jtdm
    Postów
    66

    Domyślnie

    Do tematu przepływki. Wg mojej wiedzy z przepływką jest tak, że umiera powoli. I komp nie zasyknalizuje błędu a tym samym nie będzie emulował sobie z niej sygnału do czasu kiedy odczyty nie wyjdą poza zakresy referencyjne.
    A to może trwać długo - skutkiem jest m.in. podwyższone spalanie.
    W przypadku umierającej przepływki po jej odpięciu spalanie robi się niższe i komp szybciej pokazuje powrót na 2L po odjeciu gazu.
    Z tego co pamiętam w 156 przepływka działała na zasadzie czujnika temperatury i drugiego elementu, który jest ustawicznie podgrzewany i stygnie - na tej podstawie po odczytach spadku napięcia przepływającego oblicza masę powietrza.

    To czy przepływka jest OK można stwierdzić po jej zachowaniu przy podpiętej Alfie pod kompa ale tego zrobić nie potrafię.

    W mojej 159 przy okazji okazało się, że zaśniedziała jedna z żył we wtyczce przepływki, to też może powodować problemy.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie Jaki macie chwilowe spalanie

    Jakie Wam pokazuje chwilowe spalanie? Bo mie na 2-3 biegu jak dochodze do 4 tyś. obrotów to pokazuje i 20l/100km czy to normalne?

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Micigózd
    Auto
    159 2.4 210hp '08
    Postów
    50

    Domyślnie

    Chwilowe spalanie potrafi pokazać ogromne wartości i nie ma się czym stresować, bo to normalne zwłaszcza przy przyspieszaniu(u mnie potrafi pokazać ponad 30l/100km)
    Ostatnio edytowane przez Gruby86 ; 10-08-2013 o 17:29

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Pojżdze duzej to zobacze jakie będzie średnie bo narazie pokazuje 14l ale mam niunie od tygodnia więc musze się troszkę nacieszyć tymi 150 kucami i tylko pedał do czerwonego pola

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Micigózd
    Auto
    159 2.4 210hp '08
    Postów
    50

    Domyślnie

    Ja już trzy miesiące mam banan na ustach gdy depnę moje 2,4, aż żal nie nacisnąć gdy tak ładnie prze do przodu. Średnie w okolicach 8,2 - 8,5 z dystrybutora więc źle nie jest.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 23:43
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 21:31
  3. [146] Wysokie spalanie, smród gazu w spalinach
    Utworzone przez huberto146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 22:42
  4. wysokie spalanie gazu 1.8 ts
    Utworzone przez borys_cup w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 20:15
  5. Coś terkocze po odjęciu gazu podczas jazdy.
    Utworzone przez hagi w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory