Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Naprawa - czy chcą mnie naciągnąć ? Sprzęgło 1.8 TS

  1. #1
    andri25
    Gość

    Domyślnie Naprawa - czy chcą mnie naciągnąć ? Sprzęgło 1.8 TS

    Witam

    Od paru tygodni miałem problem ze sprzegłem w mojej alfie 156 1,8 TS 1998, wkoncu sprzegło odmowiło całkiem posłuszeństwa i skonczyło się laweta do mechanika. Mechanik na drugi dzien zadzwonił do mnie ze cała podłoga jest w opłakanym stanie i czy ma się brac za to sprzęgło, stwierdziłem zeby sprawdził stan sprzegła i dał znac jaki to bedzie koszt. Po jakiś 2 godzinach oddzwonił wycenił mi naprawę tego sprzegła na jakies 1100zł, ja stwierdziłem ze to jest zdecydowanie za dużo i ze ma tego nie robić ponieważ to jest całkiem nie opłacalne przy stanie mojego auta(zgnita podłoga, zawieszenie do naprawy) zdenerwowany mechanik stwierdził ze jak mu oddaje auto to powinienem się liczyc z kosztami. Powiedziałem ze odbiorę auto i zeby go nie naprawiał to on mi powiedział ze nalezy się mu 300zł za to ze sprawdził i ocenił stan sprzegła po czym spowrotem wszystko skrecił. Ja powiedziałem ze jest niepoważny ze chce 300zł to on ze moze mi zostawic wszystko rozkręcone i mam zabrac to auto i zaplacic mu 150. Co sądzicie o tym? Czy gościu nie przegina ze chce 3 stówki ocenienie stanu sprzegła i nic z nim nie zrobienie? Jak mam z nim gadac zeby mu tyle nie płacic? Bo nie widze sensu naprawy juz mojej alfy, sprzegło padło, podłoga do remontu, zawieszenie. To wszystko by przekroczyło wartość auta. Proszę o rady

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Kolego skoro gość rozkrecił i ocenił to należy mu sie kasa, to logiczne skoro mu dałeś auto do wglądu. Nikt za darmo ci skrzyni nie zdejmie bo to jest trochę pierdolenia. Więc zabieraj graty, daj gościowi 150 zł za fatyge, skoro cię nie stać na remont to sprzedaj na części i jeszcze może coś z tego auta bedziesz miał zysku. Dobre sprzęgło to +- 700 zł plus robcizna, więc nie wiem czemu narzekać, chcesz jeździć naprawiaj, nie masz kasy.. good bye bella.

  3. #3
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    wiesz co tu już nie chodzi o brak kasy tylko poprostu o to ze nie opłaca mi się inwestować w to auto okolo 3tys zeby bylo sprawne (sprzegło, podłoga, zawieszenie) a jest to auto z 98 roku wiec sprawne w dobrym stanie nie jest duzo więcej warte o tych kosztów naprawy.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał andri25 Zobacz post
    wiesz co tu już nie chodzi o brak kasy tylko poprostu o to ze nie opłaca mi się inwestować w to auto okolo 3tys zeby bylo sprawne (sprzegło, podłoga, zawieszenie) a jest to auto z 98 roku wiec sprawne w dobrym stanie nie jest duzo więcej warte o tych kosztów naprawy.
    To przed diagnozą nie ustalałeś ceny?! Chyba nie liczysz na to, że ktoś wyjmie skrzynię sprawdzi sprzęgło i potem ją wsadzi na swoje miejsce za 150-200 zł? Przy tym jest tyle roboty, że to 300 zł jest normalną kwotą.

  5. #5
    andri25
    Gość

    Domyślnie

    ok dzieki chciałem się tyle dowiedzieć czy te kwoty nie są za duże.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że ilość padła na allegro odbija się poziomem forum - już któryś post w tym stylu. Jak masz kase na auto to licz się z serwisem.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar alfagawrys
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Zgierz/Łódź/Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 105KM [98']
    Postów
    214

    Domyślnie

    decyzja należy do ciebie, ja za samą wymiane sprzęgła zapłaciłem jakoś 300-350zł bo zeby wyjąć skrzynie biegów jest bardzo duzo roboty. Mysle ze jezeli nie chcesz naprawiac tego autka to niech go nie skręca dajesz 150zł jeżeli się zgodzi i gra gitara

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    okolice siedlec
    Auto
    alfa 156 1998 1600 ts
    Postów
    201

    Domyślnie

    jak masz ochote to niech ci mechanik założy samą tarcze sprzęgła nową bądź uzywana (jak zabierzesz rozkrecona alfe ? musisz brac lawete bo masz rozebrane nawet zawieszenie obecnie wiec cie nic taniej nie wyjdzie)
    a tak przynajmniej dojedziesz o własnych siłach i może nawet trochę to pojeździ. zapłacisz 300 + koszt tarczy i wrócisz do domu...

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    i w większości przypadków sama tarcza wystarczy. docisk ze dwie tarcze pojeździ.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z opisu autora tematu wcale nie wynika, że mechanik rozkręcał sprzęgło.
    Ja też mam wątpliwości, czy czasami wycena naprawy nie powstała na podstawie typowych objawów awarii sprzęgła. Być może mechanik nic nie robił, tylko zajrzał pod dywaniki i stwierdził, że jeszcze podłoga jest do remontu i teraz za to żąda 300 zł.

Podobne wątki

  1. Sprzęgło - chyba krew mnie zaleje! Pomóżcie :)
    Utworzone przez MTechnix w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 22:22
  2. wycieraczki nie chcą się wyłączyć
    Utworzone przez limak2703 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 14:40
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 00:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory