Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 199

Temat: [156] Projekt 20VT

  1. #181
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilkuw Zobacz post
    a ty masz wogle 20vt r5 turbo benzyne z fiata coupe ?

    zapielismy mbc, niestety nie dane nam bylo dzis sie pobawic..kabelek usb->com nas oszukal mimo to przy regulacji mbc co by do jutra wozem mozna bylo jezdzic zanotwalismy 1,75 , potem 1,5 potem 0.5 i teddy wrocil do domu ecu ani sie zajaknelo

    dodam tez ze przy wejsciu w 1,7 mina teddego mowila "kupuje wtryski i robie strojenie"
    A co to za turbo tam macie? Gdy czytam takie posty to aż chce mi się wygrzebać moją 1.8t z krzaków za domem i dokończyć strojenie... Dobre wtryski były w saabach 2.3 aero bodajże i w roverach 620ti - wysokoomowe o dużej wydajności.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  2. #182
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    A co to za turbo tam macie? Gdy czytam takie posty to aż chce mi się wygrzebać moją 1.8t z krzaków za domem i dokończyć strojenie... Dobre wtryski były w saabach 2.3 aero bodajże i w roverach 620ti - wysokoomowe o dużej wydajności.
    Siadła hybryda od EMP-Turbo największa z możliwych w tej sprężarce 47,7/60 wirnik większy od GT28RS ale z małym żeliwem więc mimo że RS ma potencjał na 360 koni to tutaj jej możliwości kończą się bliżej 300.

    Jedno z aut w Polsce z tą turbiną 1,5bar i jak widać 300 koni jest. Momentu potężnego jak widać nie ma ale to dobrze sprzęgło trochę pożyje.

    Gość ma większe wtryski i większy IC. Bez softu pewnie grubo nie dokoksujemy nie chcę wróżyć ile będzie z MBC ale wóz zaczyna fajnie jeździć. A co do jazdy na 1.7 to było na grubo mocno zaskoczony byłem dziś zabawy ciąg dalszy ;D. Co do wtrysków to seryjne w teorii starczają na 270-280 koni wrazie co zapnie się 440cc. No i na bank przy tych mocach trzeba będzie już porzeźbić w wydechu i przy kolejny Stage'u przejsć na coś w okolicy 2.5".
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 09-08-2013 o 06:12

  3. #183
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    przy 300KM juz cos sie zaczyna dziac jak dajesz wtryski 440cc to odrazu wsadz regulator cisnienia na 3,8~4 bary. bo na 440cc@3bar lambda pod koniec obrotow(6k-7,2k) zacznie spadac mocno ponizej 0.78. pewnie bezpiecznie bedzie mozna zrobic tylko okolice~330KM.
    ja mam wtryski bodajze z focusa RSmk2(Lucas/RC) 460cc@3bar i 517cc@3,8bar kupione na angielskim ebayu od kolesia ktory je wynosił z fabryki forda (nowe, za mniej niz 400zł z przesyłka) i to juz mi starczy praktycznie do 400KM.

  4. #184
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kivi84 Zobacz post
    przy 300KM juz cos sie zaczyna dziac jak dajesz wtryski 440cc to odrazu wsadz regulator cisnienia na 3,8~4 bary. bo na 440cc@3bar lambda pod koniec obrotow(6k-7,2k) zacznie spadac mocno ponizej 0.78. pewnie bezpiecznie bedzie mozna zrobic tylko okolice~330KM.
    ja mam wtryski bodajze z focusa RSmk2(Lucas/RC) 460cc@3bar i 517cc@3,8bar kupione na angielskim ebayu od kolesia ktory je wynosił z fabryki forda (nowe, za mniej niz 400zł z przesyłka) i to juz mi starczy praktycznie do 400KM.
    Tyle tylko że tu jest 5 garów nie 4 jak u Ciebie. Na tej turbinie i tak 300 nie przekroczę a jak zmiana turbiny to koszta idą w góre więc to temat nie na tą chwile

  5. #185
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    moj blad! zapomnialem 440@3bar bedzie idealnie z zapasem do nawet wiecej niz 400KM jakiej turbiny konkretnie szukasz? bo koles na racingforum wystawial w tym tygodniu fajna turbine borg&warner za smieszne pieniadze! ( http://www.racingforum.pl/TurbosprAe...1-t112040.html )

    sam bym kupił gdybym akurat nie byl po wymianie skrzyni

  6. #186
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kivi84 Zobacz post
    moj blad! zapomnialem 440@3bar bedzie idealnie z zapasem do nawet wiecej niz 400KM jakiej turbiny konkretnie szukasz? bo koles na racingforum wystawial w tym tygodniu fajna turbine borg&warner za smieszne pieniadze! ( http://www.racingforum.pl/TurbosprAe...1-t112040.html )

    sam bym kupił gdybym akurat nie byl po wymianie skrzyni
    Narazie to ja nie szukam . Musze sie nacieszyć tym co mam i ogarnąć reszte bo jeszcze pare pierdółek denerwujących mnie zostało. Tobie Ital Performance auto kompleksowo zrobiło ja siedzę sam i dziele czas na auto prace i dziewczynę ( ostatnio bardziej kapryśna jak Alfa ). Zmiana turbo to na tą chwilę nie jest nawet w planach i nie wiem czy kiedykolwiek będzie.

  7. #187
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Sopot
    Auto
    Alfa 156 2.0 Turbo
    Postów
    180

    Domyślnie

    kompleksowo to bym nie powiedzial no chyba, ze kompleksowo na dana chwile. z takimi autami to normalne, ze trzeba ciagle cos przerabiac albo robic od nowa. od momentu jak mam auto to w kolejnosci chronologicznej wpadalo;
    -bilsteiny B6 + eibachy pro kity
    -wiekszy intercooler, pojezdzilem troche i zaraz wpadlo
    -troche poliuretanow do zawieszenia + poduszki silnika przerobione, potem wpadly
    -stabilizatory od GTA, potem
    -wydech do auta robilem 2 razy od zera. bo ciagle byl za nisko albo za glosno. teraz na 2 tlumikach jest idealnie. 3" DP az prawie do srodkowego tlumika i reszta 2,5"
    -przerobka wydechu zmusiła do zrobienia nowego dolotu turbo intercooler z nierdzewki co wymusilo
    -zrobienie z nierdzewki nowego stelarza pod nowy wentylatr SPAL'a co dalo duzo miejsca na znacznie wieksza turbine w przyszlosci
    -w miedzy czasie zrobilem nowe polosie
    -w miedzy czasie wymienialem vemsa bo padl
    -a ostatnio jak se spokojnie jezdzilem w nocy po miescie strojac(sam stroje vema) auto na 1,3 bara, pociagnalem 3 bieg do konca i wrzucielm 4 (dobrze wszedl), dodalem gazu i wyjebalo wszystkie zeby z 4 biegu
    -na szczescie mialem jedna skrzynie w zapasie wiec odrazu sie za nia zabralem(rozlozylem na czynniki pierwsze, obudowy poszly do malowania proszkowego, wszystkie metalowe elementy do cynkowania na złoto + nowe uszczelniacze i szybkie zlozenie jej spowrotem w calosc) i jakies 2 tygodnie temu w niedziele zawitala w moim samochodze(duzo mi to czasu zajelo, ale robilem to pierwszy raz ) oczywiscie nie obylo sie bez problemow takich jak kupienie oringow 6x1,5mm do plynu hamulcowego bo jak zlozylem wszystko to sie okazalo, ze wysprzeglik pluje olejem przez odpowietrznik
    najwieksza beka, ze w starej skrzyni mialem cale 300ml oleju a działała dość dlugo.

    takze jak widzisz ciagle trzeba cos robic w takich autach i najlepiej miec dostep do warsztatu bo ja osobisci po reakcjach ludzi na widok silnika boje sie komu kolwiek zostawic ten samochod, a do torunia mam troche za daleko wiec wszystko robie sam weekendami ze wzgledu na prace, kobiete i dziecko

    a w najblizszym czasie wpadna wyloty na maske z focusa RS MK2 razem z systemem odprowadzania deszczowki mojego projektu i niedlugo biore sie zrobienie nowych wahaczy poprzecznych tylnich z nierdzewki (pare tulei i profil 30x20x2 albo na uniballach, ale jesze sie zastanawiam)na bazie PU strongflexa. od jakiegos czasu take kombinuje nad wahaczem przednim dolnym ale to juz wyzsza szkola jazdy
    Ostatnio edytowane przez kivi84 ; 09-08-2013 o 11:46

  8. #188
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 jtdm, Fc 20vt LE, Punto
    Postów
    73

    Domyślnie

    to co jest jest git, przy pelnym potencjale turbo sprzeglo i tak bedzie mialo co robic do tego okolice 300 to raczej lajt dla silnika
    potem koszta rosna, mysle ze wtryski zerkniecie na wydech pare malych zmian i strojenie to plan optymalny nie pozerajacy kasy a efekt powinien przez jaksi czas cieszyc

  9. #189
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sillyspeed
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Irlandia
    Auto
    156 GTA & 156 JTS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Czytając ten wątek był dobrze spędzony czas!
    Jest to niesamowite przedsięwzięcie, i wygląda na świetny samochód, który jest już blisko ukończenia,teraz tylko czekam na filmik pokazujacy jazde!

  10. #190
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Alfa strzeliła dziś 400km bez zająkniecia, dojechalismy wraz z Wilkuw do Sielpi Wielkiej na Zlot w 4 osoby można uznać że auto dotarte i na torze będzie pełen ogień. Spalanie wyszło w trasie na poziomie "pałowanego" TS'a tyle że da się wiele żwawiej przemieszczać. Strojenie MBC skończyło się na 1.3 i jest mocno . Filmiki nagram już po powrocie.

Podobne wątki

  1. swap na 2.0 20vt
    Utworzone przez Nielat w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 23:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory