Strona 9 z 54 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 540

Temat: Wypalanie DPF

  1. #81
    maarkel
    Gość

    Domyślnie

    ja zrobiłem to samo i auto jakby się mocniejsze zrobiło no a jaka oszczędność bo jak mi w serwisie zawołali za nowy to się obaliłem

  2. #82
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alex158 Zobacz post
    Być może ja nie dam się się za to zabić ale dziś została sprawdzona ponownie i to samo potwierdził inny autoelektryk o wypaleniu. Ale to już oni wiedzą jak naciągnąć klienta.
    Ja nie będę się stawał murem za żadnym z nich. Dlatego, że jeden z pierwszych zażyczył sobie 400 zł za wypalenie i to już mnie nastawiło do nich jak do tak zwanych, którzy mówią, że jest on fachowiec - chyba do walenia owiec.
    To jest moje zdanie.
    Qrcze 400 zł za wypalenie filtra to pewnie ze 2 razy drożej niz w autoryzowanym serwisie. Niektórzy są niewyobrażalnie bezczelni. Dobrze, że się nie dałeś naciąć. A wystarczy kogoś z forumowiczow z okolicy z kablem poprosić

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Ja z kolei mam pytanie wynikające tylko i wyłącznie z ciekawości - dlaczego powinno się "wypalać" DPF przy większych obrotach - czyt. 3krpm. Z chęcią poczytałbym jakiś artykuł na ten temat, a może jakieś wykresy z FESa czy cuś? Lubie mieć wszystko czarno na białym.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Ja też jestem zielony w tej materii ale w mądrej instrukcji wyczytałem: "Gdy filtr cząstek stałych jest zatkany w zestawie wskaźników zapala się lampka sygnalizacyjna" i tak jeżdżę i patrze kiedy to to się ino zapali a tu wychodzi, że się nie zapala? Czy nie wszystkie wersje mają tą lampkę, czy zapala się ona tylko jak już jest zatkane na amen? a filtr czyści się często wcześniej?
    Ostatnio edytowane przez SEBEK ; 27-08-2013 o 13:07

  5. #85
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    1. Lampka zapala się gdy filtr jest krytycznie zapchany, tzn. gdy nie uda się kilka razy normalna procedura wypalania filtra. Normalna procedura wypalania aktywnego nie aktywuje kontrolki.

    2. Jazda z wysokimi obrotami i dużą prędkością powoduje, że filtr wypala się pasywnie (wysoka temp. spalin), ja dodatkowo mam wrażenie, że taka jazda również czasem potrafi uaktywnć wypalanie filtra aktywne (wypalanie aktywne jest uruchamiane wtedy, gdy komputer uzna, że jest najwłaściwszy moment, jazda z takimi obrotami to dla komputera taki sygnał). W ogóle mam wrażenie, że w 159 czasem uaktywniane jest wypalanie aktywne, mimo, że nie ma ku temu przesłanek (np. ciągła jazda autostradami) oraz mam wrażenie że poziom w % to nie jest faktyczny poziom zapchania filtra, a jedynie poziom uzyskany z algorytmu komputerowego, który ma sporo niedoskonałości.

    3. Dokumentacje dotyczącą działania DPF zamieszczałem kilka dni temu w jednym z wątków, przejrzyjcie, dużo wyjaśni:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1249554

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Czyli wg mądrej instrukcji wypalanie następuje tylko wtedy gdy filtr jest krytycznie zapchany. Mogli łaskawie więcej napisać na ten temat i jak to się odbywa a nie cele 3 zdania... Idąc ich tokiem myślenia to by wynikało, że filtr nie wypala się jak nie poinformuje nas o tym lampka sygnalizacyjna.

    Ale wiemy, że tak nie jest więc jak dokładnie stwierdzić, że zaczął się ten proces. Koledzy pisali o chwilowym wysokim spalaniu ale dla mnie to ono jest cały czas wysokie jaka powinna być norma? Co z tym wskaźnikiem turbiny i obrotami jak powinny wskazywać podczas normalnej eksploatacji a jak przy wypalaniu i jakie jeszcze inne objawy - może pojeżdżę trochę dłużej to będę odczuwał różnice w charakterystyce pracy silnika ale na razie nic takiego nie wyczułem.

    jahu jak dobrze kumam z Twoich postów leprze jest wypalanie pasywne a je można osiągnąć dynamiczną jazdą na wysokich obrotach
    Ostatnio edytowane przez SEBEK ; 27-08-2013 o 14:10

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomio
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Olkusz, okolice...
    Auto
    Była AR 159 SW, Distinctive Q-Tronic, jest Opel Insignia
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Czyli wg mądrej instrukcji wypalanie następuje tylko wtedy gdy filtr jest krytycznie zapchany. Mogli łaskawie więcej napisać na ten temat i jak to się odbywa a nie cele 3 zdania... Idąc ich tokiem myślenia to by wynikało, że filtr nie wypala się jak nie poinformuje nas o tym lampka sygnalizacyjna.

    Ale wiemy, że tak nie jest więc jak dokładnie stwierdzić, że zaczął się ten proces. Koledzy pisali o chwilowym wysokim spalaniu ale dla mnie to ono jest cały czas wysokie jaka powinna być norma? Co z tym wskaźnikiem turbiny i obrotami jak powinny wskazywać podczas normalnej eksploatacji a jak przy wypalaniu i jakie jeszcze inne objawy - może pojeżdżę trochę dłużej to będę odczuwał różnice w charakterystyce pracy silnika ale na razie nic takiego nie wyczułem.

    jahu jak dobrze kumam z Twoich postów leprze jest wypalanie pasywne a je można osiągnąć dynamiczną jazdą na wysokich obrotach
    Kolego, to było już dokładnie opisanie w wielu postach.
    Podczas wypalania:
    1. Obroty na postoju mogą być nieznacznie wyższe, czyli ok 900
    2. Wskazówka turbo na postoju jest wychylona tuż przed 1 kreskę, natomiast w czasie jazdy po odpuszczeniu gazu natychmiast spada do zera.
    3. Spalanie, średnio jest 2 razy większe, czyli np. normalnie jadąc ok. 80km/h ma się chwilowe ok. 5,4 to podczas wypalania to będzie ok 11l.
    4. Można w samochodzie poczuć dziwny zapach, oraz może ale w wcale nie koniecznie znacznie zadymić z wydechu (u mnie obydwa zjawiska nie występują)
    5. Auto może być słabsze i bardziej mułowate, oraz mogą wstąpić na postoju lekkie wibracje (także u mnie to nie występuje ale niektórzy zgłaszali takie objawy)

  8. #88
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    676

    Domyślnie

    Z tego co zdazylem zaobserwowac, to najlepiej wychodzi wlasnie dynamiczne przyspieszanie .Nic tak nie podnosi temp.w ukladzie. Pisze to z wlasnego doswiadczenia, kiedy borykalem sie z problemem zapychajacego sie DPFu i zmuszony bylem jezdzic w te i z powrotem z podpietym laptopem kasujac bledy. Sama jazda na III biegu niewiele wnosila, dopiero przyspieszanie dawalo ogien

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  9. #89
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Tak. I nie wszystkie wersje mają lampkę sygnalizującą wypalanie. Z tego co dowiedziałem się w ASO poliftowe mają aktywne to na desce, wcześniej było to opcją na życzenie klienta.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomio Zobacz post
    Kolego, to było już dokładnie opisanie w wielu postach.
    Podczas wypalania:
    1. Obroty na postoju mogą być nieznacznie wyższe, czyli ok 900
    2. Wskazówka turbo na postoju jest wychylona tuż przed 1 kreskę, natomiast w czasie jazdy po odpuszczeniu gazu natychmiast spada do zera.
    3. Spalanie, średnio jest 2 razy większe, czyli np. normalnie jadąc ok. 80km/h ma się chwilowe ok. 5,4 to podczas wypalania to będzie ok 11l.
    4. Można w samochodzie poczuć dziwny zapach, oraz może ale w wcale nie koniecznie znacznie zadymić z wydechu (u mnie obydwa zjawiska nie występują)
    5. Auto może być słabsze i bardziej mułowate, oraz mogą wstąpić na postoju lekkie wibracje (także u mnie to nie występuje ale niektórzy zgłaszali takie objawy)
    Ok będe obserwował te wszystkie czynniki może uda mi się to wykukać. Ze spalaniem będzie cieżko bo jeżdze praktycznie tylko po mieście. Ale zwroce uwagę na obroty turbo i inne dziwne zachowania silnika.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tak. I nie wszystkie wersje mają lampkę sygnalizującą wypalanie. Z tego co dowiedziałem się w ASO poliftowe mają aktywne to na desce, wcześniej było to opcją na życzenie klienta.
    Czyli przed liftowe nie mają żadnej informacji bo raczej wątpie, żeby to ktoś sobie zażyczył w opcji...
    Ostatnio edytowane przez SEBEK ; 27-08-2013 o 18:59

Podobne wątki

  1. [159] Odłączenie egr a wypalanie DPF
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-01-2016, 14:32
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory