Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #5961
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Niektórzy wybierają 6kę dlatego żeby nie kupować 9ki złożonej z 3ch przystanków autobusowych


    Bo niektórzy podchodzą do sprawy rozsądnie i realnie. Inni (większość) liczy, że akurat im trafia się wyborna, jedyna okazja zakupu modelu nowszego w cenie dobrego, starszego egzemplarza.

    Gdybym miał w portfelu 20 tys. zł na samochód, to na pewno nie szukałbym 159. Ponieważ samochód to nie tylko jego zakup (nie mówiąc już o tym, co za 20k można kupić), ale jego serwis i eksploatacja.

    Kiedy kupowałem swoją AR, to za pieniądze, które za nią zapłaciłem, mogłem kupić u takiego "Mirka", A6 3.0 TDI (niemiecka igła ). Ciekawe gdzie teraz byłbym ja i moja "niemiecka igiełka" .

    Więc podsumowując: Stąd mój prześmiewczy ton... Niedługo wejdę do tematu i zobaczę posty w stylu:

    "Panowie, warto ?!!!!!!!!!!!! Co sądzicie ????????!!!!!!!!!!!!!!

    i ->tutaj<- będzie link do 2.4 jtdm w distinctive z przelotem ~170 000 km, za 15 900"

    Dla mnie to już kabaret, bo idąc tym tokiem, to skoro za 20 tys kupuję AR 159, to za 30 kupuję Accorda, za 40 BMW 330 d, za 50 Audi A6, za 70 to już Porsche Cayenne... Nie warto zatem poczekać, dołożyć i kupić BMW 330d ?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mar0s ; 12-03-2014 o 12:50
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  2. #5962
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    chyba za tania jak na polift ? http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-fv2...C32352543.html
    gdzie można dostać tego car passa vin ZAR93900007201041

  3. #5963
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuQ
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Zabrze / Głubczyce
    Auto
    159 JTDm 16V (187 KM)
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alabaster Zobacz post
    chyba za tania jak na polift ? http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-fv2...C32352543.html
    gdzie można dostać tego car passa vin ZAR93900007201041
    Patrz post nad Twoim.

  4. #5964
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    handlarz na aukcji kupił http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=pl

    przebiej 205 tyś , mało cofnął

    ma ktoś pełen dostęp do tego serwisu http://eurolotauto.com/print/?car=LOT70477
    zarejestrowałem się ale do 4 zdjęć mam dostęp
    i nic nie pisze o usterkach
    Ostatnio edytowane przez Alabaster ; 12-03-2014 o 20:08

  5. #5965
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Ah, żeby tylko nie było tej magicznej 2-ki z przodu przy liczniku przebiegu. Handlarz zrobił z siebie totalnego kłamcę-cwaniaczka (lub idiotę). I jak takiemu uwierzyć w to, co będzie opowiadał przy sprzedaży auta?

    PS: Osobiście wolę kupować od priv właściciela, przynajmniej coś sensownego może powiedzieć o używanym (i sprzedawanym) przez siebie samochodzie. Owszem, też zdarzają się kombinatorzy, którzy sprzedają minę (na którą się sami nacięli), ale (moim zdaniem) będzie to zdecydowanie niższy odsetek niż wśród handlarzy.
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  6. #5966
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cassiel
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 156 SW FL 1.9 JTD 150 KM
    Postów
    466

    Domyślnie

    Cytat Napisał cra3y Zobacz post
    PS: Osobiście wolę kupować od priv właściciela, przynajmniej coś sensownego może powiedzieć o używanym (i sprzedawanym) przez siebie samochodzie. Owszem, też zdarzają się kombinatorzy, którzy sprzedają minę (na którą się sami nacięli), ale (moim zdaniem) będzie to zdecydowanie niższy odsetek niż wśród handlarzy.
    Zgadzam sie z tobą. Jeśli ktoś długo jeździ danym egzemplarzem to prawdopodobieństwo że naciął się na minę maleje.
    Co do handlarza to w takim przypadku jak ten konkretny jest jeden patent tylko trzeba to dobrze rozegrać. Pojechać, podpisać umowę z wpisanym stanem licznika na F/V tak żeby nie mógł się wykręcić ze sie pomylił w ogłoszeniu a licznik coś tam pokazuje, potem wyciągnąć ogłoszenie z aukcji i zacząć rozmowę od początku ;-) W Polsce na szczęście za cofanie licznika grozi już kara.

  7. #5967
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał cassiel Zobacz post
    Pojechać, podpisać umowę z wpisanym stanem licznika na F/V tak żeby nie mógł się wykręcić ze sie pomylił w ogłoszeniu a licznik coś tam pokazuje, potem wyciągnąć ogłoszenie z aukcji i zacząć rozmowę od początku ;-) W Polsce na szczęście za cofanie licznika grozi już kara.
    Napisać w umowie - przebieg samochodu marki x, modelu y, VIN xxx to zzzz.

    Jak napiszesz stan licznika, to przepadłeś. Stan licznika możesz sobie zmieniać jak chcesz, natomiast fałszowanie przebiegu auta jest oszustwem, które jest karalne.
    Ostatnio edytowane przez cra3y ; 12-03-2014 o 22:32
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  8. #5968
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Ten temat powoli zmierza do rangi kabaretowego . Cóż... 159 tanieją, więc pewnie za rok, na forum pojawią się obecni kierownicy Calibry, czy pomarańczowo - czarnych 156, którzy zaczną podsyłać linki do "igiełek" z Niemiec za 8 900 zł, z przebiegami ~ 150 000 km .

    Pzdr
    Nie łapię tego.
    Jak sam zauważyłeś 159 tanieją, więc nie jest niczym dziwnym, że ludzie pytają o coraz tańsze egzemplarze.
    Dziwne jest to, że z ludzi, którzy chcą kupić taniej lub nie mogą drożej od razu robisz wiejskich tunerów.


    Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  9. #5969
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    mito
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuQ Zobacz post
    Patrz post nad Twoim.
    gdzie są informacje co to takiego ter Car Pass i jak go ewentualnie kupić. Patrzę na ten post i jakoś w nim nic na ten temat nie ma

  10. #5970
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meiss
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    159 1,9 JTDm 16v, 156 2.0 T.S.
    Postów
    297

    Domyślnie

    http://www.car-pass.be

    Dotyczy aut sprowadzanych z Belgii.


    Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory