Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Wyciek płynu do spryskiwaczy

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Niekoniecznie to musi być wina samego wężyka. Rok temu nie zdążyłem z wymianą płynu na zimowy i mróz rozpie.. mi jedną dyszę spryskiwacza reflektora. Identycznie mi się sączyło i robiła plama pod zderzakiem. Tylko wymiana spryskiwacza załatwiła sprawę u mnie. Ewentualnie zaślep je i w ogóle problem z bani. I tak tylko niepotrzebnie brudzą pół samochodu i pożerają płyn
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał slejerek Zobacz post
    I tak tylko niepotrzebnie brudzą pół samochodu i pożerają płyn
    W sumie to jest racja cała maska ochlapana, niemówiąc już o nadkolach a nawet drzwiach przy dobrym wietrze, gdzie słowo wiatr jest użyte nieprzypadkowo

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj odebrać Ślicznotkę... okazało się spryskiwacz reflektoru był pęknięty i stąd ten wyciek. Niby nie da się tego skleić... no zobaczymy... ale najgorsze było to w jakim stanie "uczniacy" zostawili samochód... połowa śrobek w ogóle niezamontowana po demontażu zderzaka, połowa, która odnalazła swoje miejsce, ma poprzekręcane gwinty, tak, że teraz nie idzie ich wykręcić. niektóre śruby były niedokręcone i ledwo trzymały, co dawało luz zderzaka, inne znowu były tak poprzekręcane, że zderzak ma wgnioty pod podwoziem w miejscach mocowania... trzecia sprawa, zaślepka spryskiwacza nie miała żadnej rysy, teraz ma jeden wielki odprysk... :/ miałem nerwowe popołudnie i 3 godziny pod samochodem w niedogodnych warunkach

  4. #14
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    opisz gdzies ten warsztat, tak dla potomnych, oby go omijac dalekim łukiem.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abidibi1509 Zobacz post
    Byłem dzisiaj odebrać Ślicznotkę... okazało się spryskiwacz reflektoru był pęknięty i stąd ten wyciek. Niby nie da się tego skleić... no zobaczymy... ale najgorsze było to w jakim stanie "uczniacy" zostawili samochód... połowa śrobek w ogóle niezamontowana po demontażu zderzaka, połowa, która odnalazła swoje miejsce, ma poprzekręcane gwinty, tak, że teraz nie idzie ich wykręcić. niektóre śruby były niedokręcone i ledwo trzymały, co dawało luz zderzaka, inne znowu były tak poprzekręcane, że zderzak ma wgnioty pod podwoziem w miejscach mocowania... trzecia sprawa, zaślepka spryskiwacza nie miała żadnej rysy, teraz ma jeden wielki odprysk... :/ miałem nerwowe popołudnie i 3 godziny pod samochodem w niedogodnych warunkach
    niestety jest pełno takich mechaników u ktorych są "uczniowie" dlatego osobiście przy swoich furkach robie sam wszystko to, co jestem w stanie za pomocą garażowych narzędzi zrobić fiat eper i elearn są mi bardzo pomocne
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał 100P Zobacz post
    niestety jest pełno takich mechaników u ktorych są "uczniowie" dlatego osobiście przy swoich furkach robie sam wszystko to, co jestem w stanie za pomocą garażowych narzędzi zrobić fiat eper i elearn są mi bardzo pomocne
    Chyba tez od dzisiaj zacznę sam grzebać. Ale jak tu grzebać samemu, jak gwinty śrubek są rozkręcone i nie da się ich wyciągnąć :/ byłem dzisiaj u niego i się tłumaczył, że byli pewni, że będę za kilka dni dalej naprawiał ten spryskiwacz reflektora, więc celowo nie skręcali zderzaka, bo za kilka dni będzie trzeba go ściągac... co o tym myslicie?

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Ja myślę, że powinieneś omijać ich szerokim łukiem. Jeśli nawet takie były ich "intencje" to powinni to z Tobą uzgodnić, czy się zgadzasz na taką prowizorkę. Co do uszkodzeń jakie spowodowali to próbuj odzyskać jakieś zadość uczynienie, ale pewnie będzie trudno..
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    No dokładnie też myślę, że powinni to uzgodnić, a poza tym jeżeli faktycznie byłoby to dzaiałanie zamierzone, to te śruby byłyby jakoś symetrycznie powkręcane (np na środku jednej brakuje, a po bokach są), a nie, że tu jednej nie ma, tam jest, tam znowu dwóch nie ma a tam wszystkie są. Jedna ledwo trzyma, a trzy wngniatają zderzak :/ a to, że niby nie dało się naprawić spryskiwacza reflektora to swoją drogą, a ja sam to zrobiłem bez problemu... nie wiem czemu z tym do niego jechałem, mogłem od razu się zabrać sam. Majster ogólnie zna się na rzeczy i robi to dobrze, ale jego warsztat cieszył się moim zaufaniem wtedy, kiedy robił on to sam. Od kiedy ma pracowników i uczniaków wszystko szlak trafia... :/ powoli wracam do siebie po tej traumie

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar bologt
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Mam prośbe, czy ktoś mógłby zrobic zdjęcie jak poprawadzony jest wężyk od spryskiwaczy przy zawiasie klapy ? mam ten problem ze przy jej zamykaniu niejednokrotnie ten wężyk przycinałem klapa, najprawdopodobniej nie jest w obecnym stanie ułożony tak jak był seryjnie. Z góry dzieki !

Podobne wątki

  1. [159] Pojemność zbiornika płynu spryskiwaczy
    Utworzone przez Pilzner w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 05-01-2022, 23:17
  2. Pompa płynu do spryskiwaczy
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2015, 21:31
  3. Wężtk płynu do spryskiwaczy
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 21:48
  4. Problem z pompką płynu spryskiwaczy
    Utworzone przez miedziakb w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 10:29
  5. [146] Wlew płynu do spryskiwaczy.
    Utworzone przez patrol24 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 08:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory