Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Pomysł kupna

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Blysnales raz głupim tekstem i się będziesz chwalił, mod skasował mój link, zobacz ile są warte te koła poza tym powiedziałem o 159 a nie TBi...


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 146 1.6 Boxer, GT 1.9 jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Zluzuj kolego- to nie forum BMW. Napisałeś o 159 kolegi KRS a on posiada Tbi, wrzuciłeś linka felg za 12.5k (nowych) wcześniej pisząc, że jego samochód jest wart tyle co dwa komplety Twoich felg. Nie masz pojęcia o samochodach marki na forum której się wypowiadasz. Poczytaj trochę forum a potem staraj się udzielać pomocy. Chyba, że te nic nie wnoszące posty to po prostu reklama w stopce...

    Głupi to może być Twój wyraz twarzy- ja w swojej wypowiedzi nic takiego nie zamieściłem.

    Na forum kilka osób szuka GT w okolicy 20k i więcej-wystarczy poczytać.

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam3b Zobacz post
    Super Panowie;D Myślałem, że mnie zmieszacie z błotem. #mis tylko mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że to faktycznie ma być mat A możecie mi powiedzieć co to "body" i "skrzydło"? I od jakiej kwoty mniej więcej zaczynają się te zadbane autka. Nie chce szrotu.
    Body - tu masz przykład: http://www.spojler.com.pl/produkt/67...a-147-s-tuning
    Skrzydło - w tym kontekście duży spoiler

    Jeśli chodzi o ceny jest bardzo różnie: zależy od rocznika, w przypadku Alfy jest jeszcze różnica między wyceną rynkową Eurotaxu, a cenami realnymi. Inną zmienną jest kraj rejestracji.
    Dla przykładu wycena ubezpieczycieli za moje auto (2006r) była 15-17k. Ja dałem za nią 19k (w tym parę napraw na "koszt" właściciela), podobne egzemplarze świeżo sprowadzone standardowo były za ok 14k. Z drugiej strony sprzed nosa zwinęli mi 147 z 2007 3d z polskiego salonu z pełną dokumentacją za 15k... Generalnie jeśli chcesz Alfę w dobrym stanie, to musisz ją sprawdzić, najlepiej bardzo wnikliwie, a i tak wszystkiego Ci nie wyłapią

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów. Przymierzam się do kupna nowej Alfy i mam nie lada problem. Jak zwykle przed zakupem nowego auta dałem sobie około 2 miesięcy na znalezienie tego co mnie interesuje. Jako, że chcę nową Alfę mieć w garażu w czerwcu, właśnie zacząłem przeglądać serwisy ogłoszeniowe i... no właśnie tu pojawił się problem. Taki , że sam nie wiem co chcę. Chcę Alfę z silnikiem diesla (częste podróże Polska- Niemcy- Polska), najlepiej w kolorze czerwonym, ewentualnie czarnym, obligatoryjnie bez skóry. Ale nie wiem , który wybrać model, czy 156 po liftingu (po 2004), czy 159 z początku produkcji, czy 147? Pomóżcie, może ktoś z Was ma coś ciekawego teraz na odsprzedaż?

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Zależy od budżetu, bo różnica między 156 a 159 (nawet jeśli znajdziesz coś w miarę sensownego z początku produkcji) jest znaczna.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    To Ty będziesz jeździł tym autem nie my.. jedź, zobacz w najbliższej okolicy wszystkie 3 auta i wybierzesz, którego modelu chcesz szukać. Moja rada... Tylko najlepiej jedź do komisów, żeby nie zawracać prywatnym sprzedawcom głowy, z góry wiedząc, że jedziesz tylko pooglądać.

    Pozdrawiam


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Dobra rada odnośnie jazdy testowej w komisie. Budżet mam elastyczny, co do rady, chodzi mi raczej o doświadczenia związane z użytkowaniem silnika w 156 a 159, czy jest znacząca różnica. Chodzi mi po głowie 2.4 , różnica na korzyść 159 wynosi 30 koni, moment obrotowy również lepszy, ale jak z niezawodnością?

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jaso
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    WAW
    Auto
    MiTo 1.4 16V 95km, Brera 2.0jtdm 09' BYŁA: AR 156 1.8 T.S. 98'
    Postów
    314

    Domyślnie

    w JTDm lepiej bierz 156, nie ma całego ekoTERRORYZMU, bo do ceny 159 musisz dorzucić wywalenie DPF EGR i klap w kolektorze.
    w 156 bajesz sam program i masz taką samą moc co w 159.
    choć 159 jest o niebo lepsza pod względem niezawodności i rdzewienia w por do 156.

Podobne wątki

  1. [145] próba kupna.
    Utworzone przez lakson w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 19:51
  2. Chęć kupna alfy 147
    Utworzone przez weirdo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 11:29
  3. przymierzam sie do kupna alfy
    Utworzone przez osak51 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 11:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory