Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kupno JTD 180 KM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Kraków,Dublin
    Auto
    Stelvio 2.0 280
    Postów
    8

    Domyślnie Kupno JTD 180 KM

    Witam

    Przymierzam sie do zakupu Alfy 147,znalazłem w niemczech fajną oferte sprzedaży takiego auta z silnikiem podobno 180 km... tutaj pojawia sie prośba do Forumowiczów w związku z tym że moje doświadczenie z AR obejmuje posiadanie przez 6 mcy Alfy 156 która została sprzedana ładnych kilka lat temu...
    Wracam do tematu,jak wygląda sytuacja z tak wysiloną wersja silnika,na co zwrócic szczególną uwagę przed zakupem,jakie ewentualne niespodzianki mogą mnie spotkać... auto jest z 2003 roku,przebieg deklarowany 130 tys /chyba mało realny/,niestety właściciel deklaruje że jest uszkodzony mechanizm zmiany biegów więc jazda próbna raczej niewchodzi w grę... przy okazji pytanie dodatkowe-jak jest rozwiązany system zmiany biegów,czy jest to patent linkowy czy jakis inny,podobno 4 i 5 bieg wchodzą normalnie więc wydaje mi się że może to być jakies uszkodzenie skrzyni biegów a nie tylko mechanizmu lewarka jak twierdzi własciciel

    Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie uwagi

    Peter

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    co do 180 koni, to jeżeli to jtdM czyli 16v to 180 koni to jeszcze nie wyzylowany :d Sprawdzic wszystko jak przy sprawdzaniu diesela, co do skrzyni nie podpowiem Ci ale przełożenie lewarka na skrzynie to dwa cięgna, często w 147mkach wyrabia się wybierak przez co ciężko wchodzą biegi ale nie powiem Ci czy to to

    ~ taka była piękna ! :C




  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Dokładnie sprawdzić silnik. Ewentualne wycieki itp. Do tego sprawdź sobie przy gaszeniu i odpalaniu nie telepie za bardzo budą (dwumas). Kupno bez możliwości jazdy, to jak kupowanie kota w worku. Bo nie sprawdzimy ani zawieszenia, ani jak auto sie prowadzi, czy nie ściagą, jak hamuje, jak przyśpiesza. Jakbyś jednak się zdecydował, to sprawdź również czy silnik za bardzo nie kopci, lekkie dymienie na czarno przy bucie w podłoge nie jest niczym strasznym, gorzej jakby za sobą zostawiał chmurę sadzy. Oraz zwróć uwagę czy nie kopci na niebiesko, co by było oznaką ciągnięcia oleju przez turbinę.
    A co do skrzyni, to sam nie wiem, ale mało pradopodobne by było by naraz padły 3 biegi a zostały tylko 4 i 5. Tutaj musi się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony.
    Ale osobiście to ci powiem że to bardzo ryzykowny zakup. Chyba że cena na prawdę atrakcyjna, i np po wliczeniu do tego naprawy skrzyni, pakietu startowego do silnika, oraz ewentualna naprawa skrzyni nadal opłaca się to kupić to wtedy można się skusić. Ale wolałbym coś poszukać sprawnego, kupić w dobrym stanie, odpicować, zrobić chipa i też masz 180KM

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Kraków,Dublin
    Auto
    Stelvio 2.0 280
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi !
    Cena jest myśle niezła,mechaniczych usterek się nie obawiam bo dam sobie radę porobić we własnym zakresie,dieslem jeżdżę od 13tu lat więc też znam wady i zalety,chodzi mi bardziej o jakieś typowe rzeczy na które warto zwrócić uwage w tym modelu a o których mogę niewiedzieć no i zastanawia mnie to uszkodzenie mechanizmu lewarka /określenie sprzedawcy/...

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    możliwe że to tylko wybierak i naprawa zamknie się na 35 zł, a co do samej 147mki, tematów o tym sporo, ale na szybko, buda, progi, nadkola, od środka nadkola przednie (dostęp spod maski) podłoga, wydech, standardowo jak w każdym aucie z naciskiem na progi i nadkola ( mowa o rdzy)

    jeśli jest 4 i 5tka zawsze można pomóc autu rozpędzić się do tych 40km/h wbić tą 4rke potem 5tkę i się przejechać, sprawdzić zawieszenie hamulce

    ~ taka była piękna ! :C




  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Brylancik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Jasienica
    Auto
    ALFA 147 2005r. 1.9 JTD 16V 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Moim zdaniem do grubszy temat, jakby to była pierdoła to obecny właściciel by to naprawił. Takie moje odczucia. Ale powodzenia życzę...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Nie znasz niemców :d spieprzy się jakaś pierdoła i półdarmo oddają auta

    ~ taka była piękna ! :C




  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Skończyły się czasy że Niemiec Ci odda auto za frajer, jak odda to znaczy że jest nie godne uwagi. Teraz cofnięty licznik masz już za granicą a nie jak do niedawna była to domena polaczków.

Podobne wątki

  1. Kupno AR 156 V6 + LPG
    Utworzone przez Jowood w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 15:37
  2. Kupno 156
    Utworzone przez loloplay w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 19:58
  3. Kupno 147
    Utworzone przez kling w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 09:08
  4. [GTV] Kupno AR GTV
    Utworzone przez maciekmlody w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 20:00
  5. Kupno AR 146
    Utworzone przez sybir w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-07-2007, 12:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory