Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Zakup AR 147 - prośba o rady

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    Audi RS4
    Postów
    6

    Domyślnie

    No zdaje sobie z tego sprawę, autko ma być dla dziewczyny i nie chcę jej robić problemów. Wózek ma udokumentowany przebieg 120 tys, więc uznałem że warto zapoznać się z tematem. Myślę że znajomy zgoni go dość szybko. Wadą jest to że nie wiele jest w stanie o nim powiedzieć, bo sprowadził go kilka dni temu...

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar Snu
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Jest Giullietta 1.4 MA Była 147 1.6 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Tym bardziej warto go przetrzepać w dobrym warsztacie, nie wszystko widać na pierwszy rzut oka, a sprowadzane auta z reguły mają coś na sumieniu

    Swoją drogą ciekawe, że znajomy nic o nim nie może powiedzieć, tak sobie myślę, że gdybym sprowadzał samochód to bym mógł coś o nim powiedzieć

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    120 tys. w dieslu 1,9 JTD to jest niemożliwe. Albo stało połowe swojego życia nieuzywane, albo miało solidny dzwon i też stało nieuzywane, albo ma zrobione ze 300 tys. i ktoś porządnie cofnął przebieg skąd by nie było sprowadzone, na Zachodzie auta kupuje sie po to by nimi jeździć, i to jeździć dużo. Dlatego jeśli to Twój znajomy, to powinien coś uczciwie podpowiedzieć. Druga sprawa jest taka, że tak jak mówi Snu, skoro go kupił to musi o nim wiedzieć więcej, niż tyle że to Alfa 147 diesel i przebieg 120k. Choćby samo źródło zakupu, jakieś poboczne informacje, które często okazują sie przydatne. Temat obok jest wpis kolegi, którego znajoma nabyła "okazje" za 6,5k zł a wymieniając olej okazało sie że trzeba rozebrać i wyremontować 2/3 auta. A jaka cena tej "okazji" jeśli można zapytać (o ile to nie tajemnica) ?

  4. #14
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    daj VIN - może nieco się wyjaśni ...

    Cytat Napisał Zenon Zobacz post
    Myślę że znajomy zgoni go dość szybko. Wadą jest to że nie wiele jest w stanie o nim powiedzieć, bo sprowadził go kilka dni temu...
    a znajomy to filantrop i zamiast zarobić kilka tys zł na takim pewnym dieslu z małym przebiegiem to odda go znajomemu po cenie zakupu + marża na flaszkę ??








  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja w moim TS'ie mam przednie zawieszenie oryginalne, przebieg 181tys, tylne poddalo sie po 175tys na robotach drogowych (prawy sie wylal i 1 wahacz). Sprawnosc na przegladzie ok 74/73% !

    TS'y sa fajne, jak sa idealnie zadbane to bardzo fajne, ale tutaj kwestia tego, ze musisz czesto sprawdzac i byc moze dolewac olej, nic po za tym.

    Diesle , 10cio latek z 120tys km, to jak u mojego znajomego, 200tys na blacie, 800tys w komputerze Ale z jednej strony to chyba dobrze swiadczy o JTD...

    W dieslu przednie zawieszenie jest bardziej awaryjne od tego w benzynie. Zawiecha ta sama, ale masa robi swoje, no i do tego felgi, jezeli sa to 15-16 to tez pociagnie wiecej

    TS'ie jak jezdzisz to tylko z dobrym olejem i trzeba miec ciezsza noge, jak 1.6 jeszcze jakos przezyje dolne progi obrotow przy przyspieszaniu tak 2.0 Cie poczestuje kawalkami panewek

    No i TS lubi olej, jak jezdzisz spokojnie to pol biedy, ale jak lubisz depnac, albo jezdzisz czesto autostradami to raz na 500km wypadaloby zajrzec pod maske ile oleju zostalo
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 08-05-2014 o 13:00

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na klapy wirowe lubią się oberwać a 140KM już chyba je miały. Podobno nie wpadają do kolektora, a ja miałem jedną na tłoku odciśnięta.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Silniki 140 KM nie miały klap wirowych...Pojawiły się one dopiero w 147 po FL czyli od roku 2005.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shaqoo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta QV
    Postów
    36

    Domyślnie

    120 tyś przebiegu ma mój 11 letni rower Ogólnie JTD to dobre silniki, pod warunkiem, że się o nie dba. Psuje się to co w innych dieslach i wcale nie jest powiedziane, że części muszą być drogie. Sprawdź je dobrze przed zakupem ... bo później rodzą się opinie, że Alfa to gniot

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bartek_M
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Opole/Racibórz/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM FL
    Postów
    49

    Domyślnie

    TS jak najbardziej jest ok, Podstawowe wymiany filtrów płynów i pojeździsz długo, tylko czy poprzedni wlaściciel dbał?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    140

    Domyślnie

    Czemu wszyscy tak się boją tego zawieszenia w Alfie? Komplet TRW na przód to ok. 1100zł i jest spokój. Tylne chyba wytrzymuje dłużej, prawda?

Podobne wątki

  1. 159 z Lublina, prośba o rady
    Utworzone przez Mokatte w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 20:39
  2. zakup GT - rady
    Utworzone przez coobraa w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 19:29
  3. obcierka - prośba o rady
    Utworzone przez Natolin w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 10:18
  4. lampa prawa zakup na allegro proszę o rady.
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2009, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory