Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56

Temat: Problem z gazem Vialle

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bond 007 Zobacz post
    Panowie, Jak wygląda u was przełączanie na gaz?
    Bo u mnie coś to za długo trwa, wiadomo, że na zimnym (silniku) nie przełaczy odrazu, ale na ciepłym? Czasami jak zgaszę na chwilę to później muszę przejechać pół miasta ,żeby przełaczyło na gaz, dodam ,ze benzyny też ubywa w ekspresowym tempie - jakbym jeździł na pb z podtlenkiem lpg .
    Pewnie emulator powoli odmawia posłuszeństwa...
    U mnie po całej nocy odpoczywania autka w garażu, z rana wyjeżdżam i w zasadzie do 100m jadę już na LPG, czasem przełączenie jest na tyle szybko że nie zdążę bramy z garażu zamknąć i oda razu jadę na LPG.

    Zauważyłem też jedną dziwną rzecz... normalnie jeśli auto jest zimne działa na początku na "ssaniu" tzn. obroty są podwyższone i spadają proporcjonalnie do wzrostu temperatury silnika (cieczy chłodzącej). Taka sytuacja występuje u mnie jeśli wyłączę zupełnie LPG (odpalam na Pb bez włączonego LPG - żadna dioda nie świeci na przełączniku).
    Natomiast jeśli odpalam z włączonym automatycznym przełączaniem Pb->LPG to po przełączeniu na LPG (np. przełączenie jakieś 30 sekund po odpaleniu auta) obroty od razu spadają na 840.
    Po podłączeniu komputera okazało się że ta dziwna instalacja LPG po przełączeniu oszukuje czujnik temperatury płynu chłodzącego dla komputera (ten na desce działa normalnie) - komputer od razu dostaje sygnał o temperaturze płynu ok.70 C (po przekroczeniu tej temperatury przez płyn temperatura rośnie już normalnie).
    Nie wiem po co tak to jest zrobione, ale zwróćcie uwagę na wiązkę czujnika temperatury - jeden z kabli jest puszczony jakby nie bezpośrednio do ECU a przecięty i puszczony szeregowo przez sterownik LPG (przynajmniej u mnie).

    Jeśli chodzi o przełączanie przy rozgrzanym silniku - nie ma reguły i już nawet nie staram się dociekać co, jak i dlaczego... w większości przypadków muszę przejechać jakiś kawałek (znacznie więcej niż rano na zimno), ale ma też czasem takie "odchyły" od normy - odpalam i po paru sekundach już jest przełączony.
    Dodatkowo u mnie jest jeden trik na szybsze przełączenie na LPG. Jak zapalam na ciepło i się nie przełączy od razu to rozpędzam się dynamicznie na powiedzmy 2gim biegu do 3,5k rpm i puszczam gaz (auto zwalnia) po chwili naciskam gaz i w tym momencie się przełącza.

    Pewnie jest coś już nie do końca sprawne w tej mojej instalacji w końcu już swoje lata ma... poza tym u mnie może być problem z przełączaniem przez sonde lambda która długo budzi się do życia.

  2. #32
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    To są super instalacje,ale widzę,że dalej brakuje fachowców do nich co do obrotów jak jest zimny to mi się w Fordzie także automatycznie podnosiły do 2,5 tys np i opadały w odpowiednim momencie.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ale widzicie u was mimo wszystko jest widać kiedy jedziesz na benzynie a kiedy na gazie, zaś u mnie nie mam żadnych informacji o tym na czym jade.. I powoli dochodzi do mnie że chociaż tego nie chce ale Polska nowa instalacje trzeba zamontować..

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ja bym reanimował to co masz, jeździłem na 2ch różnych instalacjach sekwencyjnych w innych autach (BMW E30 1.8 16V 136KM - STAG300+Valtek , AR146 1.6TS 120KM - ZENIT chyba+matrix) i żadna nie chodziła tak dobrze jak ta Vialle LPI mimo że tamte były montowane przeze mnie jako fabrycznie nowe. Ta jest stara i daje rade .
    Ja na Twoim miejscu szukał bym pasownego sterownika na alledrogo, kilka widziałem kiedyś jak zastanawiałem się przed kupnem auta czy się w LPI bawić.

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ja wiem, że one są bardzo dobre, tylko ja miałem w swojej Alfie robiony SWAP silnika z 1.6 na 1.8 i boję się że naprawa gazu zbyt dużo mnie wyniesie, a nie mam też jakoś doświadczenia jakich części szukać i martwię się że zamówię część która nie będzie pasowała. Więc taka prośba, jak ktoś mógłby mi konkretnie wysłać link do sterownika Alfa Romeo 156 LPE4 to będę wdzięczny ;-)

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romeo_Alfa Zobacz post
    Ja wiem, że one są bardzo dobre, tylko ja miałem w swojej Alfie robiony SWAP silnika z 1.6 na 1.8 i boję się że naprawa gazu zbyt dużo mnie wyniesie, a nie mam też jakoś doświadczenia jakich części szukać i martwię się że zamówię część która nie będzie pasowała. Więc taka prośba, jak ktoś mógłby mi konkretnie wysłać link do sterownika Alfa Romeo 156 LPE4 to będę wdzięczny ;-)
    Wymieniłeś cały silnik z osprzętem (wtryski/kolektory/elektronika)? Jaki masz ECU? Jakie wtryskiwacze gazowe (nie wiem czy do 1.6 i 1.8 były te same)?

    Ja mam M1.5.5 czyli 1.8 144KM (CF2) i mogę sprawdzić numery z komputera instalacji będzie łatwiej szukać na alledrogo. Późnym wieczorem napiszę co udało się odczytać z etykiet.
    Może w końcu będę miał motywację do podłączenia się do sterownika LPI i sprawdzę opcje jak wyglądają w tym ich dziwnym programie serwisowym bo do tej pory wychodziłem z założenia że jak działa to nie będę ruszać .

    Pozdrawiam.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie

    Widzę że jednak strasznie dużo problemów będę miał z tą instalacją bo myślałem że wtryskiwacze nie są różne tylko jedne i takie same..

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR159SW 1.75TBi, AR147 1.6ECO, BMW E21 M42B18
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romeo_Alfa Zobacz post
    Widzę że jednak strasznie dużo problemów będę miał z tą instalacją bo myślałem że wtryskiwacze nie są różne tylko jedne i takie same..
    Wtryskiwacze to nie jest Twój największy problem... zastosowałeś do tego 1.8 stary kolektor dolotowy z 1.6? Z tego co pamiętam w 1.6 był zwykły kolektor a w 1.8 o tzw. zmiennej długości...
    Dlatego też pytam o takie sprawy. Moim zdaniem wszystko się da zrobić, ale trzeba to robić z głową a w takie "hybrydy" to bym się nie bawił bo nigdy to nie będzie dobrze pracować.

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Romeo_Alfa
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    1.6 benzyna + gaz, sedan, grafitowy,
    Postów
    95

    Domyślnie

    Nie mam właśnie pojęcia, a to chyba ma jakieś duże znaczenie prawda?

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    U mnie w 1.8 są ciemno brązowe , w 1.6 stosowano fioletowe, , białe są najmocniejsze a żółte najsłabsze

Podobne wątki

  1. Problem z LPI Vialle-na luzie telepie, brak mocy itp...
    Utworzone przez DaBo100 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 21:40
  2. Problem z gazem Vialle .
    Utworzone przez sikor155 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 18:37
  3. [156 2.4 JTD] Problem z gazem
    Utworzone przez buqa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 16:20
  4. Problem z Vialle
    Utworzone przez rdk_ w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 15:40
  5. problem z gazem.
    Utworzone przez grabo_s w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-01-2007, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory