Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Temat: Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Wymieniłeś płyn hamulcowy?

  2. #12
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Omron pączkuje! Kryj się, lotnik!

    A tak serio - o benzynowych silnikach mogę powtórzyć co najwyżej opinię mojego mechanika który odżegnuje się od kupna TSa (bo wystarczająco resztek po padniętych mu się po warsztacie wala), a V6 jest wg niego za drogi i w paliwie i utrzymaniu jak na codzienny dupowóz (chociaż mówi, że silniki same z siebie genialne). O JTS ma podobną opinię co o TS, a facet robi Alfy i jeździ Alfą (ok, od niedawna Abarthem) - więc od biedy można mu wierzyć.

    Co do budy to KRS ma rację. 156 przed liftem jest pięknym, ponadczasowym autem. Ale Polonez przy niej miał idealne wręcz zabezpieczenie antykorozyjne, a większość Alfa w Polsce będzie po "delikatnych stłuczkach parkingowych" co znacznie sprzyja rudości

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    http://www.bezwypadkowy.net/forum/14...fy-romeo#64895 temat skopiowany z alfaholicy wasze wątpliwości co do AR polecam poczytać,wybrać coś fajnego i kupić




    KRS tak jak piszesz jest ta druga grupa młodych ludzi,którzy zarabiają mało i biorą sobie na utrzymanie auto,gdzie potem zaczynają się schody.

    Wykorzystują osiągi,trakcje,wszelkie możliwości samochodu nic nie dokładają tylko tankują i OC ,a potem bieda haha 10 wahaczy nie stać,opony 16tki nowe-nie stać,amortyzatory-nie stać tak też jest z BMW i wieloma innymi markami mającymi pecha do właścicieli.

    Generalnie fiatowskie alfy są bardzo przyzwoite ja polecam 105 konnego JTD spokój z głupotami typu klapy wirowe,dpf,brak zmiennej geometrii turbiny łopatek.
    Ostatnio edytowane przez michałsnk ; 13-08-2014 o 17:49 Powód: informacje

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    silniki JTD to bardzo udana, trwała konstrukcja, 156 z tymi motorami zajadą dalej, niż rozmaite wariacje benzynowe w tym aucie....
    ja bym jednak radził więcej funu: 1,9 140 KM lepiej po prostu jedzie od 105, niewielkim czipowaniem można dodać mu 20, 30 koników bez żyłowania motoru, zyskuje wtedy przewagę nad silnikiem JTD 2.4.... Bo moc podobna a waga mniejsza, koszty mniejsze, sterowność auta lepsza.

    brzmienia te silniki jednak nie mają, widać, slychać i czuć, że to diesel.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cześć,

    panowie, poniżej kilka typów, które mnie zainteresowały.
    Najpewniej celowałbym w co najmniej w polift wnętrza, ale znalazły się i perełki pokroju V6 przed fl:

    1) http://allegro.pl/alfa-romeo-156-200...587409569.html
    2) http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-lif...C34395993.html
    3) http://allegro.pl/alfa-romeo-156-2-5...598336667.html
    4) Na koniec perełka, tak przynajmniej mi się wydaje po analizie historii auta dostępnego w ogłoszeniu http://allegro.pl/alfa-romeo-156-2-5...598214211.html

    Co koledzy doradzają? Z jednej strony "pchanie się" w stary rocznik - no nie bardzo. Ale jeśli niemal wszystko jest na tip-top, to czemu nie? Szóstka trafi do mnie na długie lata, w przypadku przedlifta najpewniej kilka lat zanim przesiadłbym się na polifta z końcówki produkcji, o ile by się taki znalazł.

    Mam jeszcze jedną na oku z forum, nie ma ogłoszenia, ale to jeszcze nic pewnego.

    Pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał silver001 Zobacz post
    Szóstka trafi do mnie na długie lata, w przypadku przedlifta najpewniej kilka lat zanim przesiadłbym się na polifta z końcówki produkcji, o ile by się taki znalazł.


    Pozdrawiam
    jakie długie lata , toż każda 156 za jakiś czas zgnije
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    jakie długie lata , toż każda 156 za jakiś czas zgnije
    Tak samo zgnije jak i to twoje Bravo. Chyba lekko przesadzacie z tą rudą w 156, mam 2003 rok i narazie podłoga zdrowa idealnie. Może pierwsze roczniki były słabe pod tym względem ale poźniej juz chyba było lepiej po 2000roku, no chyba że auto było po dzwonie to inna sprawa

  8. #18
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Chyba w kwestii rdzy ważne jest skąd auto pochodzi, gdzie było ujeżdżane i trzymane. Moja 156stka jest akurat bardzo zdrowa pod względem blacharskim, zarówno progi jak i podłoga, a swoje lata ma. Sprowadzona w 2012 roku z Włoch gdzie spędziła cały swój przedimportowy żywot :p

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    Tak samo zgnije jak i to twoje Bravo. Chyba lekko przesadzacie z tą rudą w 156, mam 2003 rok i narazie podłoga zdrowa idealnie. Może pierwsze roczniki były słabe pod tym względem ale poźniej juz chyba było lepiej po 2000roku, no chyba że auto było po dzwonie to inna sprawa
    Bravo jest budowane w innej technologii , a wracając do rudych 156-tek , to wszystkie gniją , nie ważne czy przed czy po FL , nie wierzycie - spytajcie pablogarage , jedynie ważne jest to co kolega emgarvey napisał - kraj pochodzenia ;

    nie że hejtuję model 156 , ale miałem to auto , rocznik 2004r , przez 6 lat
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 13-09-2014 o 02:54
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Peugeot 407SW, EW10A
    Postów
    657

    Domyślnie

    Dokładnie, tylko problem w tym że w polsce temat korozji samochodów jest tematem tabu. Praktycznie nikt nie przyzna się że ma skorodowany samochód i tyczy się to tak samo użytkowników alfa romeo, fiata czy hondy. 156 rdzewieją niemiłosiernie poprzez błędy w wykonaniu samochodu. Jest parę teorii w zasadzie trzy dlaczego tak się dzieje ale nie chcę mi się kolejny raz tematu wałkować. Kolego sebo polecam zdjąć podłogę od wewnątrz (jakaś godzina, dwie roboty) zobaczysz jak Twoja 156 nie gnije. Jednym słowem porażka, obecnie mam 17 letniego passata tak się składa że również ściągałem podłogę i tam dosłownie wszystko wygląda jakby wczoraj z salonu wyjechało. 156 po 10 latach to próchno. Bravo nie będzie tak korodować jak 156 bo tak jak sedici napisał jest całkiem inaczej wykonane technologicznie. Nawiasem mówiąc porównując fiata do innych marek względem korozji, obecnie fiat naprawdę daje radę. Fordy natomiast to porażka.

Podobne wątki

  1. Początek przygody z Aflą. Alfa 159 1,9 jtdm - kupić czy nie kupić?
    Utworzone przez emil10000 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 13:27
  2. Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?
    Utworzone przez TakSobieMysle w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 17:07
  3. Alfa 156 JTD jako drugie auto - kupić, nie kupić bo już sie gubię
    Utworzone przez Outlawtorn w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 16:02
  4. alfa romeo 156 kupić?
    Utworzone przez nextus w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 22:31
  5. kupić czy nie ? Alfa Romeo 156
    Utworzone przez bibek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory