Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [147] Immobilizer a odpalanie z kabli

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    147
    Postów
    3

    Domyślnie [147] Immobilizer a odpalanie z kabli

    Hej, w mojej 147 z 2007r ponownie popsuł się immobilizer. Przeglądaliśmy tematy na forum i dużo osób pisze o zaśniedziałych stykach i ruchomych wtyczkach. Tymczasem gość z serwisu twierdzi, że wina odpalania z kabli i że takie właśnie odpalanie psuje układ elektroniczny immobilizera. Czy to prawda? Poprzednio płaciliśmy za naprawę 100zł, teraz gość (inny niż poprzednio) chce od nas 800zł i zastanawiam się, czy nie chce nas naciągnąć.

  2. #2
    9none
    Gość

    Domyślnie

    moze serwis ma trochę racji.... kod transpondera jest wpisany w body komputer trzy razy w rózne miejsca.... jesli ECU stwierdzi że te miejsca nie sa takie same , to mamy kłopot.... teraz ceny: wymontowanie body, zamontowanie to tak około 350 zł, reprogramowanie to około 150 zł.... reszta to tylko marzą i cena za posiadanie niezbędnej wiedzy...

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    147
    Postów
    3

    Domyślnie

    No dobrze, ale co do tego ma odpalanie z kabli? Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że podpinając inny akumulator przeprogramuję komputer.

    Jeszcze rozumiem, gdybyśmy coś zwarli, podłączyli się za bezpiecznikami etc. to jest szansa byśmy coś spalili, ale ostatnio w ten sposób odpalaliśmy go z miesiąc przed awarią, a później zmieniliśmy aku na nowy. Przez miesiąc chodził bez problemów i nagle padł.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Ogólnie elektronika jest dość czuła na wahania napięcia. Nawet ładowany aku zaleca się odłączyć na czas ładowania. Wszystko zależy od kabli, czy nie jest czasami taka sytuacja że bardzo psują parametry prądu który wpływa.


  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    Moze nie w temacie ,ale blisko, Zostawilem belle na kilka godzin z otwartymi wszystkimi drzwiami i bagaznikiem, zeby sie przwietrzyl ,a kiedy chcialem odpalic...zonk...swiecil sie symbol immo na szafie i nie odpalila ,lawta i elektryk mi to ogarnal ,ale jak to z nimi bywa, nie bardzo mi to wyjsnil , najpierw grzebal cos pod kierownica w miejscu gdzie podlacza sie kabel diagnostyczny OBD ,a pozniej podpial kabel i stwierdzil sie nie moze sie polaczyc z komputerem i sprawa wyglada na " Z archiwum X" i trzeba zostawic auto...kiedy odbieralem belle ,mowil cos, ze wymienil jakis kabelek cos tam jeszcze i skasowal 300 zl...nigdy nie odpalalem belli na kable...dziwne to bylo ze pozostawienie otwartego auta na kilka godzin blokuje immo ??? chyba ze cos na prawde sie stalo z immo i byl to zbieg okolicznosci ,spotkal sie ktos z takim przypadkiem ?

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    147
    Postów
    3

    Domyślnie

    Sorry, że odgrzewam starego kotleta, ale tak jak napisałem półtora roku temu, tak mój problem się nie rozwiązał. Elektryk twierdzi, że wywalił pół elektroniki z auta, zmienił imo, komputer, jakieś body, naprawił rozrusznik i alternator. Ciągle grzebał przy elektronice i nic, aku zmienialiśmy na nowy 2 razy. Auto pojeździło chwilę i znów stoi pod domem z imo fail.

    Naprawdę tego immobilizera nie da się wymontować?

    Macie zaufanych speców od Alfy w rejonie Śląska?

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,499

    Domyślnie

    Da się.
    Średnio wierzę w magiczne wielokrotne rozprogramowanie.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 147 Ti 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    trafiłeś na jakiegoś elektronika który wogle nie zna się na rzeczy , partanina , ja u kogoś takiego bałbym się zostawić auto , przez immo nie wywala się i nie przegrzebuje przez całą elektronike ....

Podobne wątki

  1. Immobilizer problem
    Utworzone przez Struzyn_1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-05-2018, 07:45
  2. [145] Immobilizer
    Utworzone przez mmafun w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 13:28
  3. Immobilizer
    Utworzone przez Jax1991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 18:18
  4. [145] AR 145 1,6TS immobilizer??
    Utworzone przez Roboo8887 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 13:00
  5. [145] Immobilizer
    Utworzone przez rooshyo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 13:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory