Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kłopoty z zapłonem czy immobilizer?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 Boxer
    Postów
    7

    Domyślnie Kłopoty z zapłonem czy immobilizer?

    Witam
    Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale stara Alfa 146 z silnikiem boxera po raz pierwszy sprawiła problem z którym nie potrafię sobie poradzić. Wsiadając rano tydzień temu odpaliłem ją bez problemu zdążyłem odśnieżyć samochód, więc silnik nie był całkiem zimny. Po przejechaniu około 200m zgasł podczas jazdy. Ponowna próba odpalenia nic nie dawała, kontrolka zapłonu się nie pojawiała, a kontrolka z kluczykiem (nie jednym) nie gasła. Pierwsze co pomyślałem immbilizer. Do samochodu wróciłem po pracy odpalił na chwilkę (kilka sekund) i dalej efekt ten sam. Przy kolejnych próbach usłyszałem, że terkocze któryś z przekaźników pod maską gdy go zlokalizowałem (skrzynka z dwoma przekaźnikami blisko szyby po stronie kierownicy) zamieniłem je miejscami - ten co sprawiał problem na nowym miejscu zachowywał się podobnie, a na tablicy pojawiła się kontrolka zapłonu i nie świecił się kluczyk.
    Myślałem, że wystarczy kupić nowy przekaźnik i po sprawie, ale nie. Teraz jakikolwiek założę (w miejsce jako drugi od szyby) hałasuje. Co może być przyczyną takiego zachowania, czy jeśli sam nie będę w stanie poradzić sobie z tym problemem jest sens kombinować z zapalaniem "awaryjnym" - myślałem już nawet o zwarciu w miejscu przekaźnika, by choć dojechać do mechanika. Mam nadzieję, że spotkał się już ktoś z czymś takim w alfie.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Koledzy od BOXER'ów, nie pomożecie? W TS'ach często występował kłopot z IMMO, ale objawy masz dość dziwne... Łączenie na krótko nie narobi szkód?
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 Boxer
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiuŻar Zobacz post
    Koledzy od BOXER'ów, nie pomożecie? W TS'ach często występował kłopot z IMMO, ale objawy masz dość dziwne... Łączenie na krótko nie narobi szkód?
    Właśnie obawiam się ewentualnych szkód dlatego jeszcze tego nie robiłem. Czy przy uszkodzonym IMMO zapali sie kontrolka zapłonu? - Wg mnie powinna bo jak inaczej użyć kluczyka "matki"? U mnie się nie zapala.
    Jeszcze jedno jak wyjąłem przekaźnik przekręciłem kluczyk na zapłon i włożyłem ponownie przekaźnik to wydaje mi się, że załapał stabilnie, a na kontrolkach było OK (nie palił się kluczyk, a zapłon tak jak być powinno zapalił się i zgasł, ale odpalić i tak nie mogłem bo chyba odcięte było paliwo. Dziś nie dam rady, ale jutro chcę zmierzyć napięcie na podtrzymaniu na przekaźnikach i dalej szukać co nie kontaktuje.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielawa - Ateny- Lublin
    Auto
    Kiedyś 156 3.0 V6 aktualnie 159 1.9 16v
    Postów
    331

    Domyślnie

    Dowiedz sie od czego sa te przekazniki o ktorych piszesz. Zgasla Ci podczas jazdy a z tego co mi wiadomo immo podczas jazdy nie ma prawa wylaczyc silnika ze wzgledow bezpieczenstwa.

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 Boxer
    Postów
    7

    Domyślnie

    Nie dowiedziałem się jeszcze dokładnie, który przekaźnik jest od czego (jak sądzę jeden jest związany z zapłonem drugi jest od pompy - ale to tylko domysły). Szukając jednak natknąłem się na:
    http://www.forum.alfaholicy.org/145_...iwa_gdzie.html
    gdzie opisany jest ten sam problem przy innym silniku.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4 Boxer
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam
    Dzisiaj postanowiłem jakoś ruszyć z miejsca alfę, trochę pokombinowałem i wyszło, że jedyna możliwość poprawnego zgłoszenia się wszystkich kontrolek następuje wtedy gdy wyciągnę obydwa przekaźniki (w instrukcji pisze, że jeden jest od pompy, a drugi główny), przekręcę kluczyk na zapłon, włożę przekaźniki ponownie i zakręcę rozrusznikiem. Tak też zrobiłem, ale dodatkowo musiałem mocno gazować bo gasł na wolnych. Po przejechaniu rundy ok 3km, zgasiłem silnik i ponowne odpalenie nie stanowiło już problemu. Dla pewności jednak wymontowałem silniczek krokowy w celu jego wyczyszczenia.
    I teraz moje pytanie: Czy opisane wcześniej problemy mogą mieć związek z autoalarmem? Otóż gdy sprawdziłem dziś instalację wewnątrz auta zauważyłem częściowo wysuniętą wtyczkę główną z autoalarmu. On sam jako taki wcześniej działał, ale mógł nie mieć styku na niektórych pinach.
    Pozdrawiam Krzysiek

Podobne wątki

  1. Coś nie tak z zapłonem...
    Utworzone przez barto192712 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 19:23
  2. [159] Problem z zapłonem
    Utworzone przez bongo306 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 09:22
  3. [146] Problem z zapłonem
    Utworzone przez Siersciuch666 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 21:50
  4. [155] problem z zapłonem
    Utworzone przez Nowicjusz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 02:17
  5. Problem z zapłonem!!!!!!!!!
    Utworzone przez martii w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory