Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Błąd poduszek.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    184

    Domyślnie Błąd poduszek.

    Witam, takie błedy mam w FESie ODCZYT KODÓW BŁĘDÓW:

    1: 0F - Wyzwalacz poduszki bocznej (str. pasażera)
    The ECU detected a short to Ground or Battery + in the Side Airbag Squib circuit(s) as indicated by the code.
    ATTENTION! TURN THE KEY OFF FOR AT LEAST 10 MINUTES, THEN DISCONNECT THE BATTERY AND WAIT FOR 15 MINUTES, THEN DISCONNECT THE AIRBAGS.
    After disconnecting the Airbags, inspect the wiring for the short, and replace the harness if faulty.
    NOTE: In some cases the code may refer to both driver and passenger side Squib circuits, or to a defect in the ECU itself.
    After completing the test and replacing the faulty parts, assemble the system and reconnect the battery as the last step. After that, read the codes and data again to ensure the system to be OK
    Powodem tego błedu jest Wartość za wysoka
    Obecny status błędu to Przejściowy / Obecny
    Wartość licznika błędu to 31


    2: 12 - Czujnik obecności pasażera (oporowy)
    The Passenger presence detection sensor circuit is faulty. Check the wiring and the connectors, and verify the display with the seat free and occupied.
    Please Note: Some Fiat Group airbag systems may report the fault in several ways depending on the type of the sensor:
    type 1 = IR
    type 2 = capacitive
    type 3 = resistive
    type 4 = resistive and transp.
    Powodem tego błedu jest Przerwa
    Obecny status błędu to Przejściowy / Obecny
    Wartość licznika błędu to 137


    3: 0E - Wyzwalacz poduszki bocznej (kierowca)
    The ECU detected a short to Ground or Battery + in the Side Airbag Squib circuit(s) as indicated by the code.
    ATTENTION! TURN THE KEY OFF FOR AT LEAST 10 MINUTES, THEN DISCONNECT THE BATTERY AND WAIT FOR 15 MINUTES, THEN DISCONNECT THE AIRBAGS.
    After disconnecting the Airbags, inspect the wiring for the short, and replace the harness if faulty.
    NOTE: In some cases the code may refer to both driver and passenger side Squib circuits, or to a defect in the ECU itself.
    After completing the test and replacing the faulty parts, assemble the system and reconnect the battery as the last step. After that, read the codes and data again to ensure the system to be OK
    Powodem tego błedu jest Wartość za wysoka
    Obecny status błędu to Przejściowy / Obecny
    Wartość licznika błędu to 148

    Poprzedni właściciel wymieniał fotele na welur;/ i powiedział mi że od tego czasu świeci kontrolka. Błędów nie da się skasować. Może coś z kablami, wtyczkami? Czujnik obecności pasażera znajduje się w fotelu?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Problemów szukaj pod fotelem. Fotele w ogóle mają boczne poduszki?

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    184

    Domyślnie

    Fotele maja boczne poduszki. Odłączyłem aku i zaglądam pod fotele, wtyczki od grzania ładnie wpięte ale dla pewności wypiąłem wpiąłem. Natomiast nie ma wtyczek od poduszek tylko kable tj: brązowy, niebiesko-biały i biały są polutowane z kablami z foteli i zabezpieczone koszulkami termo. Pod siedzeniem pasażera to samo poza tym wystaje z niego dodatkowa wtyczka z dwoma pinami, podejrzewam ze własnie od czujnika obecności, niestety z pod dywany podłogi wychodzi jedynie zasilanie podgrzewanie i własnie te zlutowane kable od poduszki. Poruszałem poodpinałem, popodpinałem i kontrolka się nadal świeci ale udało się skasować dwa błędy w fesie, dotyczące wyzwalaczy poduszek bocznych, został tylko ten z czujnikiem obecności i już wiem dlaczego się pojawił bo nie jest wpięty.

    Ktoś ma pomysł gdzie go szukać, gdzie sie skubany schował?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Czujnik obecności pasażera jest w siedzisku fotela - tam jest taka mata wraz z czujnikiem.
    Ze swojego doświadczenia wiem, że jak to ustrojstwo się "wyrobi" to cały czas sypie błędem i zapala kontrolkę błędu.
    Ja opanowałem temat w ten sposób, że wypiąłem wtyczkę od czujnika i zamiast niej wstawiłem rezystor - tylko nie pamiętam jakiej wartości, ale na forum jest trochę na ten temat.
    Co prawda układ teraz "widzi" cały czas, że pasażer siedzi na fotelu, więc w razie kolizji wystrzeli poduszki pasażera, ale za to mam spokój z ciągle zapalającą się kontrolką.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    184

    Domyślnie

    Chodziło mi o wtyczke do której podepne wtyczke wychodzącą z fotela dlatego jest przerwa o której mówi błą w fesie. Nie mogę jej znależć;/

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Pewnie wcześniej ktoś tam grzebał i ją odciął lub schował pod stelaż siedziska i dlatego nie możesz jej znaleźć, bo normalnie jest widoczna bez żadnego problemu.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 09-07-2015 o 20:38

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar mixed_mts
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Też to miałem i powodem był napinacz pasa pasażera

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    184

    Domyślnie

    Pas pasażera wraca się z problemami, podejrzewałbym go gdyby wtyczka czujnika obecności była wpięta. Nie pozostaje nic jak ściągnąć wykładzinę u szukać skubańca. Pozdro

Podobne wątki

  1. błąd poduszek bez błędu w komputerze
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 12:47
  2. Błąd poduszek powietrznych
    Utworzone przez ciecieszek w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 12:25
  3. [159] Błąd poduszek ale dziwny jakiś
    Utworzone przez raar2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 21:11
  4. Błąd poduszek 22
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 21:53
  5. Kontrolka poduszek - błąd wraca
    Utworzone przez Gino w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory