Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Julki na tor

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    standardowy seryjny jest zdecydowanie za miękki nawet do szybszej jazdy po ulicach a co dopiero w jeździe torowej, dlatego mimo chęci na te chwilę nie było sensu abym się tam wybierał .....
    Po pierwsze- nie pitol. A po drugie- seryjny zawias w Julce jest naparawdę zajebisty. Dawno nie jechałem samochodem który zrobił na mnie takie wrażenie pod względem pewności i jakości prowadzenia. A po trzecie- wyjazd na track day to nie robienie jak najlepszych czasów (tym bardziej na początku) tylko przede wszystkim zabawa, a co najważniejsze poznawanie swojego samochodu i SIEBIE za kółkiem. Popatrz na to z tej strony.
    Ja zawsze będę mówił o mojej jednokrotnej (jak na razie) przygodzie z torem, kiedy po 3, 10 - minutowych sesjach nauczyłem się tyle ile nigdy wcześniej. Po pierwszym poślizgu kiedy prawie wylądowałem tyłem w bandzie, zrozumiałem że teoria to nie wszystko. Takie coś trzeba "przeżyć" i po prostu zrozumieć co trzeba zrobić w podbramkowej sytuacji. Uwierz mi że naprawdę warto pojechać na TD, tym bardziej swoim codziennym dupowozem.

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Po pierwsze- nie pitol. A po drugie- seryjny zawias w Julce jest naparawdę zajebisty. Dawno nie jechałem samochodem który zrobił na mnie takie wrażenie pod względem pewności i jakości prowadzenia
    nie pitole po przesiadce ze 146 na eibachu julka to kanapa. Oczywiście ma to swoje i dobre strony (większy komfort) ale wszystko zależy od punktu odniesienia. Nie wiem ile jeżdziłeś julką i na jakim zawiasie ale gdybyś trochę szybciej pojeździł standardem po krętych górskich drogach wiedział byś o co mi chodzi. Auto nie do końca robi to co chce kierowca właśnie ze względu na zbyt miękki zawias a ja od nurkowania a'la polonez caro dostaje choroby morskiej Przyspieszanie to samo , przód za bardzo podnosi i koła tracą przyczepność , włączają się "wspomagacze" a Ty masz odczucie że wiekszą kontrolę nad autem ma elektronika niż Ty
    . A po trzecie- wyjazd na track day to nie robienie jak najlepszych czasów (tym bardziej na początku) tylko przede wszystkim zabawa, a co najważniejsze poznawanie swojego samochodu i SIEBIE za kółkiem. Popatrz na to z tej strony.
    oczywiście, rozumiem w czym rzecz i zupełnie tego nie neguję ale przecież dla każdego ta granica poznawania samochodu będzie inna
    Uwierz mi że naprawdę warto pojechać na TD, tym bardziej swoim codziennym dupowozem.
    powiem tak , i bez TD czasem boje się że zostawię miskę na asfalcie a tym bardziej niechciał bym tego zrobić z dala od swojego miejsca zamieszkania .
    Julka 1.4MA ma potencjał całkiem niezły. Jadąc na tor chciałbym spróbować wykorzystać ten potencjał lub przynajmniej się zbliżyć do tej granicy możliwości ale seryjny zawias na to nie pozwala - a jeździć z myślą że może zaraz zgubie płytę pod silnikiem i razem z nią kilka innych elementów spodniej części silnika jakoś mi się nie uśmiecha

    Reansumując, jak na auto do codziennej rodzinnej/miejskiej jazdy julka ma zupełnie wystarczający zawias-nie za twardy nie za miękki- po prostu daje rade i jak najbardziej zgodzę się że po przesiadce z innych dupowozów ktoś uzna je za twarde . Natomiast do szybkiej jazdy i do wykorzystania w pełni potencjału tego silnika to zawias jednak trochę nie nadąża i zapewniam że nie jest to wyłącznie moje zdanie

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    Nie wiem ile jeżdziłeś julką i na jakim zawiasie ale gdybyś trochę szybciej pojeździł standardem po krętych górskich drogach wiedział byś o co mi chodzi.
    Nie jeździłem zbyt długo, ale kilka razy typek prowadzący wrzucił ten samochód w zakręty z taką prędkością, że na serio myślałem że tego nie przeżyję, a Julka nawet nie zapiszczała oponami.
    A moje odczucia z prowadzenia były takie, że to w sumie bardzo neutralnie prowadzący się i zwarty samochód, który przyjemnie skręca.

    A co do reszty: okej, rozumiem teraz Twoje podejście

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,816

    Domyślnie

    mimo wszystko pewniej bym się czuł mając jakiś twardszy zawias pod sobą . Swoją drogą, jadąc jako pasażer są zupełnie inne odczucia i wrażenia . Ja miałem podobne ja Ty doświadczenia kiedy przed zakupem 146 facet mnie tym autem przewiózł i wchodził w zakrety z taką prędkoscią że już żegnałem się w myślach z tym światem a w dodatku byłem na tylnym siedzeniu, poźniej już jeżdżąc jako kierowca wrażenia były z lekka inne, jednak to prawda że dużo zależy od punktu siedzenia - i to dosłownie

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Nie no jasne Ale przejeżdżałem te same zakręty już za kierownicą, już z niższą prędkością, ale odczucia były bardzo podobne

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Hak do Julki
    Utworzone przez MikeB w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 09:29
  2. [Giulietta] Zakup Julki - szybka porada:-)
    Utworzone przez marti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-06-2014, 12:31
  3. [Giulietta] Kupno używanej Julki
    Utworzone przez goral123 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 18:36
  4. [Giulietta] Chlapacze do Julki
    Utworzone przez Ciastek C w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory