Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Temat: Czujniki parkowania - awaria

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    GS
    Auto
    GT 1.9JTDm
    Postów
    24

    Domyślnie

    W moim przypadku jest trochę inaczej - słychać ciągły dźwięk po wrzuceniu wstecznego po czym buzzer zaczyna brzęczyć z tą samą częstotliwością, jednak po zbliżeniu się do przeszkodzy częstotliwość nie zmienia się,. Sprawdziłem wszystkie czujniki i dwa nie działają. Czy system parkowania będzie działał z dwoma zepsutymi czujnikami ? Centralka blokuje dzialanie po sprawdzeniu poprawności działania (dwa czujniki padły - nie tykają)?

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Ciągły sygnał (długi) to sygnalizacja błędów czujników. Po wrzuceniu wstecznego, w przypadku uszkodzonego układu , jest jeden krótki, a potem jeden dłuuuugi sygnał po czym system jest wyłaczony. Nie ma możliwości aby działał z brakującą lub wadliwą czujką. Albo wszystko, albo nic

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Dobra koledzy, a co powiecie na to?
    Po wbiciu wstecznego jeden krótki i jeden długi sygnał - czyli czujniki nie działają.
    Tyle tylko, że wszystkie 4 czujniki tykaja, ale:
    dwa dosyć głośno, jeden średnio głośno, a jeden cicho.
    Co z tym fantem robić?

  4. #44
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    trochę lipa z diagnostyką w takim przypadku. Standardowo zacząłbym od złącz w zderzaku (prawa strona, dolna krawędź zderzaka). Rozpiąć, wyczyścić, zapsikać kontakt spray'em itp... Jak nie pomoże? - Zorganizować trzeba by było jedną czujkę (pożyczyć jak się da, jak nie to kupić, paredziesiąt pln) i po kolei podmieniać. Z uwagi na to, że do zewnętrznych jest spoko dostęp bez zdejmowania zderzaka to najpierw podmieniałbym własnie te. Potem jak nie pomoże te wewnętrzne przy rejestracji (tu już troszkę roboty bo zderzak trzeba zdjąć ale tez nie tragedia z tym, bez problemu samemu mozna ogarnąc, nawet na parkingu pod domem ). No i pozostaje miec nadzieję, że to nie dwie czujki walnięte na raz

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomSRT Zobacz post
    trochę lipa z diagnostyką w takim przypadku. Standardowo zacząłbym od złącz w zderzaku (prawa strona, dolna krawędź zderzaka). Rozpiąć, wyczyścić, zapsikać kontakt spray'em itp... Jak nie pomoże? - Zorganizować trzeba by było jedną czujkę (pożyczyć jak się da, jak nie to kupić, paredziesiąt pln) i po kolei podmieniać. Z uwagi na to, że do zewnętrznych jest spoko dostęp bez zdejmowania zderzaka to najpierw podmieniałbym własnie te. Potem jak nie pomoże te wewnętrzne przy rejestracji (tu już troszkę roboty bo zderzak trzeba zdjąć ale tez nie tragedia z tym, bez problemu samemu mozna ogarnąc, nawet na parkingu pod domem ). No i pozostaje miec nadzieję, że to nie dwie czujki walnięte na raz
    Najbardziej się boję, że to nie czujniki a centralka...
    Zderzak już zdejmowałem, zamieniałem miejscami poszczególne czujniki, czyściłem, psikałem...
    Chyba pozostaje mi kupić czujniki - 2 są mocno podejrzane przez to bardziej ciche tyknie...

  6. #46
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    No niestety diagnostyka tego układu to straszna lipa. Najfajniej byłoby miec pod ręką drugi kompletny, sprawdzony, działający komplet na podmianki. Tak czy tak - zamiana miejscami nigdy nie pomoże. Psikanie i czyszczenie - owszem. Częściej jednak padają czujniki niż centralka więc nie zakładałbym najgorszego. Skoro czyszczenie nie pomogło - podmieniaj. Mi oczywiście jak padł to jeden ze środkowych żeby nie było za łatwo ale po wymianie problem z głowy.

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał harison61 Zobacz post
    Witam. Czy ktoś próbował regenerować pierścień blokujący czujnik - wyłamany zatrzask czy też pozostają tylko odwiedziny serwisu? Może jakiś inny pomysł na połączenie pierścienia z czujnikiem?
    Ja poradziłem sobie z tym problemem w ten sposób, że zrobiłem sobie "nowy" zatrzask.
    A zrobiłem go w ten sposób, że "wyrzeźbiłem" nowy zatrzask rozgrzanym śrubokrętem. Wygląda to jak na zdjęciach (przed rzeźbą i po), i pierścień znowu spełnia swoją rolę
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0110.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	70.1 KB
ID:	180819   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0111.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	71.4 KB
ID:	180820  

Podobne wątki

  1. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  2. Czujniki parkowania w 147
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 18:39
  3. czujniki parkowania.
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:54
  4. [156] czujniki parkowania
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2007, 10:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory