Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Skrzynia m32 - gdzie robić w Krk

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaromacz Zobacz post
    Nie chcę robić po taniości i zdaję sobię sprawe z tego, że się płaci, ale nie ukrywam że 3200 to troche dużo wg mnie. Zwłaszcza, że na forum nie widziałem żeby ktoś za remont tej skrzni zapłacił grubo ponad 2 tysiące. To chyba normalne, że jak chcesz coś zrobić to zwracasz uwagę na cenę, prawda?
    Jasne, że zwraca się uwagę na cenę, natomiast sugerowanie się ceną samych łożysk jest trochę zgubne przy tej robocie, bo oprócz w/w części, które też wypada przy okazji wymienić masz bite 2 dni walki z demontażem skrzyni, rozłożeniem jej na części pierwsze, poskładaniem, zamontowaniem do auta. Generalnie temat jest upierdliwy głównie ze względu na konieczność rozprasowania całych wałków przed montażem łożysk - dlatego bez solidnej prasy i praktyki w tego typu pracach raczej nie rzucałbym się na taką robotę "w garażu". A były już przypadki, ze nowe łożysko poleciało po 5 tysiacach kilometrów i robota od nowa. U mnie nigdy taka naprawa nie skończyła się poniżej 2 tysięcy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał czaromacz Zobacz post
    Nie chcę robić po taniości i zdaję sobię sprawe z tego, że się płaci, ale nie ukrywam że 3200 to troche dużo wg mnie. Zwłaszcza, że na forum nie widziałem żeby ktoś za remont tej skrzni zapłacił grubo ponad 2 tysiące. To chyba normalne, że jak chcesz coś zrobić to zwracasz uwagę na cenę, prawda?
    Zdecydowanie prawda, ale skoro ludzie z tego forum proponują ci usługę u konkretnych gości i ich polecają mówiąc że warto, tzn że cena za usługę u nich jest odpowiednia...
    Nie mówię, że ktoś tego nie zrobi taniej, tylko nie sztuka trafić do jakiegoś "Mietka druciarza" a potem żalić się na forum, że zapłaciłeś za naprawę, a chwilę potem i tak się "wysrało"

    Ja płaciłem 3500PLN za naprawę mechatroniki DSG w Tiguanie, bo pękł tam jakiś cylinderek czy tłoczek przy płytce drukowanej, do tego doszły czynności pośrednie, właśnie oleje, uszczelniacze itd itp i to po prostu tyle kosztuje,
    Uważam że nie warto szukać zbytnich oszczędności w układzie napędowo-jezdnym bo to tylko chwilowe rozwiązanie
    jakby jakiś handlarz Mietek powiedział - na sprzedaż BEDZIE

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    No kumam, kumam Macie rację. Mimo wszystko będę chciał to zrobić trochę taniej i też dobrze, i mam nadzieje, że się uda.
    Ostatnio edytowane przez mamel ; 03-11-2015 o 12:22

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    3200zł za remont skrzyni to nie jest dużo. Równie dobrze mógłbyś zapłacić więcej. Rozpołowienie skrzyni biegów i demontaż jej wnętrzności to katorga
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

Podobne wątki

  1. Gdzie najlepiej w rejonie Sosnowca robić zawieszenie?
    Utworzone przez Rozzen w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2014, 08:50
  2. Gdzie robić z Alfą?
    Utworzone przez Mimichal w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 13:10
  3. [Giulietta] Polerowanie lakieru - gdzie w okol. Łodzi i czy robić z AC
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 17:22
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 15:35
  5. Padła turbina? gdzie robić
    Utworzone przez MD team w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 21:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory