Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Błąd ABS, ASR, VDC i Hill Holder jednocześnie - 2,4jtd

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 jtd
    Postów
    6

    Post Błąd ABS, ASR, VDC i Hill Holder jednocześnie - 2,4jtd

    Witam
    Mam pewien problem z moją Bellą... Otóż zaświeciło mi się jednocześnie kilka błędów: ABS, ASR, VDC i HillHolder. Zaczynają się włączać różnie, czasami gdy odpalam auto nie ma błędów ale po chwili lub przejechaniu kilku set metrów lub od razu po odpaleniu. Dzisiaj miałem też do tego dziwną sytuację, po odpaleniu, wrzuciłem pierwszy bieg i przy wciśniętym sprzęgle dodałem trochę gazu, wskazówka prędkościomierza drgnęła 10-15km/h auto lekko szarpło i zgasł. po ponownym odpaleniu spróbowałem raz jeszcze i było wszystko ok. Bella jeździ normalnie, nic nie szarpie, nie wibruje, pedał sprzęgła i hamulca działają jak zawsze, obroty trzyma równe...
    Trochę czytałem, nigdzie nie znalazłem by komuś wyświetlało się tyle błędów równocześnie a w tematach gdzie wyświetlało się komuś tylko część tych błędów pomysłów na usterkę było wiele...
    Moje przypuszczenie wskazują na któreś z tych rzeczy:
    - dwumas/sprzęgło
    - czujnik (tylko nie wiem jaki)
    - klocki hamulcowe
    Czy może jeszcze jakieś inne, mniej lub bardziej kosztowny drobiazg?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    wszystkie te błędy mogą być wynikiem jednej usterki. Najlepiej sprawdzić szczegóły po podpięciu do komputera. Przyczyn może być wiele, niesprawny akumulator lub złe połączenia masy, usterki czujników abs/pedału sprzęgła lub hamulca, rozłączone kostki, przewody itd

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4JTDM 2008r
    Postów
    228

    Domyślnie

    Miałem to samo po wymianie koła dwumasowego. Okazało się, że mechanik uszkodził czujnik położenia pedału sprzęgła. Po wymianie wszystko jest ok.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    TAk jak kolega wyzej pisal, wina jest czujknik polozenia sprzegla. U mnie to czasami wyskakuje (tez 3 na raz) i wystarczy ze podniose butem pedal sprzegla do gory i natychmiast znikaja. Nie chce mi sie tego czujnika wymieniac

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Tego czujnika nie trzeba wymieniać. Jest tam regulowany trzpień, który potrafi się schować. Trzeba go tylko "wyciągnąć" kawałek.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Miłek
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    159 2.2 JTS
    Postów
    55

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Błąd hill holder. Komputer pokazuje błąd C1135 czujnik przyspieszenie wzdłużnego (jakoś tak). Wcześniej na ślepo wymieniłem oba czujniki położenia pedału. Ogólnie jak auto sie rozgrzeje w trasie to po drugim albo trzecim włączeniu zapłonu błędu nie ma. Jakieś wskazówki ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar kamil8746
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    była Alfa Romeo 147 1.9jtd jest AR 159 1.9jtdm
    Postów
    169

    Domyślnie

    Przechodziłem wszystkie te błedy, samochód po podłączeniu do MESa sypał błedami komunikacji CAN. U mnie okazały sie kable masowe jest ich kilka poczyściłem dokładnie wszystkie i błedów nie ma.
    Diagnostyka komputerowa,kasowanie błędów, resetowanie inspekcji, podglad parametrów. Milicz i okolice więcej priv

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KO
    Auto
    159 SW Q4
    Postów
    34

    Domyślnie

    Podłącz komputer i sprawdź jakie są prędkości na poszczególnych kołach. U mnie okazało się, że miałem problem z wtyczką od czujnika w prawej tylnej piaście koła. Czasami na łączeniu nie stykał i sygnał był niepodawany (prędkość 0km/h). To u mnie generowało błędy o których piszesz.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Backdoor
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V 160KM/357,5NM TuneUp
    Postów
    173

    Domyślnie

    Patrz dzisiaj jadę sobie i podczas jazdy wywaliło mi te wszystkie błędy na raz..o_O, zacznę od sprawdzenia pedału sprzęgła bo jakiś czas temu wyłamała mi się prowadnica sprężyny pedału i za cholerę mi się tego robić nie chciało xD a prowadnice kupione już dawno. Jak będę wiedział co było przyczyna to napiszę później.. pzdr

    tak więc pedał sprzęgła ok, akumulator ok, podłączenie kompa i ładnie pięknie nie pokazuje błędów..xD o_O..będzie mała zagadka ..w piątek jadę do mechanika z lepszą wiedzą i kompem zobaczymy co wykaże ..

    Tak więc już po diagnozie, tak jak pisze Freak, u mnie tez problemem był wadliwy czujnik w tylnym kole.
    Ostatnio edytowane przez Backdoor ; 05-02-2016 o 13:08

Podobne wątki

  1. [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)
    Utworzone przez predki666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 27-09-2023, 13:26
  2. [159] Czasami zapala się błąd VDC, Hill Holder. Gdzie kupić urządzenie do diagnostyki VDC?
    Utworzone przez krzysiekhey w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 10-12-2021, 09:36
  3. [159] Czujnik położenia pedału sprzęgła - problem z odpalaniem i błąd Hill Holder-a
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 12-01-2019, 13:03
  4. [159] Błąd abs, vdc, hill holder not available
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 14:21
  5. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory