Temat: Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?

  1. #1851
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    @dareknewry jakość filtrów paliwa "no name" trudno określić. Mało kto je rozbiera po wymianie, aby określić ich stan. A na ich stan ma wpływ jakość tankowanego paliwa, częstość wymian, stan osprzętu silnika... Najczęściej jest tak, że czytamy "opiłki z pompy uszkodziły wtryski" i po wymianie pompy, wtryskiwaczy, filtra paliwa i płukaniu układu paliwowego auto ożywa. A czy awarię pompy spowodował filtr, który przepuszczał syfy, tego się nie dowiemy. Z filtrami oleju jest trochę łatwiej, ale tak samo jak z paliwowymi - na własnej skórze trochę strach testować. Zwłaszcza, że testowanie filtrów to długotrwały proces i możemy sobie narobić szkód zanim się zorientujemy
    Ja zawsze kupuję "markowe". Trochę droższe, ale sumienie spokojne. Kup wysyłkowo
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #1852
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareknewry Zobacz post
    @Ris przeczytaj jeszcze raz moj post, ze zrozumieniem, ok?

    I interesuja mnie fakty. pozdrawiam.
    Jeśli liczysz na to, ze Ci napiszę bierz co jest i tak sie wyrzuci po wymianie to się mylisz. Zawsze powtarzam co tanie to drogie no ale sa mądrzejsi, którzy skwitują moje pisanie - pier...li i tyle.
    Proponuję przeczytać poniższy link a wybór należy do Ciebie.

    ps.
    Nie zakładam badziewnych filtrów nie leje kujawskiego, kupuję firmowe filtry i leje olej od oficjalnego dystrybutora przepłacając 50 - 60 zł do tego co na allegro. I dlatego nie mam problemów.

    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...ni-filtr/668nb

  3. #1853
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Dzieki @Magil. Ale ciekawi mnie tez fakt, ze wklady filtrow wielu "no name-ow" sa robione przez markowe firmy. W sumie firmy, ktore podalem sa tylko troche tansze od markowych i daja gwarancje, wiec chyba takiej lipy z nimi nie ma.


    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Jeśli liczysz na to, ze Ci napiszę bierz co jest i tak sie wyrzuci po wymianie to się mylisz. Zawsze powtarzam co tanie to drogie no ale sa mądrzejsi, którzy skwitują moje pisanie - pier...li i tyle.
    Proponuję przeczytać poniższy link a wybór należy do Ciebie.

    ps.
    Nie zakładam badziewnych filtrów nie leje kujawskiego, kupuję firmowe filtry i leje olej od oficjalnego dystrybutora przepłacając 50 - 60 zł do tego co na allegro. I dlatego nie mam problemów.

    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...ni-filtr/668nb
    Liczylem na to ze zrozumierz, ze nie chodzi mi o oszczednosc-odsylam do mojego pierwszego posta po raz kolejny. Ale juz mi nie zalezy. Niejednym moim poprzednim serwisem bym mogl cie zawstydzic. Dbam o auto.
    Ale dzieki za linka i opinie. Pozdrawiam.

  4. #1854
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam serdecznie jestem tutaj nowy i odniedawna jestem posiadaczem AR 159 2.0jtdm za tydzien w pon jestem.umowionyndo mechanika na wymiane rozrzadu i oleju i tu moje pytanie jaki zalac Raczej chodzi mi o marle bo ze 5w 30 ma byc to juz wiem samochod ma przejechane niecale 130tys a do tej pory byl serwisowany co 35tys:/ Dodam ze to bedzie tez pierwsza wymiana rozrzadu chetnie poczytam o wszystkich uwagach co należałoby jeszcze sprawdzic ewentualnie wymienic bede bardzo wdzieczny za wszystkie informacje pozdrawiam.

  5. #1855
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_901 Zobacz post
    Witam serdecznie jestem tutaj nowy i odniedawna jestem posiadaczem AR 159 2.0jtdm za tydzien w pon jestem.umowionyndo mechanika na wymiane rozrzadu i oleju i tu moje pytanie jaki zalac Raczej chodzi mi o marle bo ze 5w 30 ma byc to juz wiem samochod ma przejechane niecale 130tys a do tej pory byl serwisowany co 35tys:/ Dodam ze to bedzie tez pierwsza wymiana rozrzadu chetnie poczytam o wszystkich uwagach co należałoby jeszcze sprawdzic ewentualnie wymienic bede bardzo wdzieczny za wszystkie informacje pozdrawiam.
    Standardowe pytanie - czy masz dpf?

    Dwa, jeśli w po lekturze kilkunastu ostatnich stron tego wątku nie znalazłeś odpowiedzi, masz jeszcze temat tutaj:

    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...acie_-793.html

    Pozdrawiam.

  6. #1856
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_901 Zobacz post
    Witam serdecznie jestem tutaj nowy i odniedawna jestem posiadaczem AR 159 2.0jtdm za tydzien w pon jestem.umowionyndo mechanika na wymiane rozrzadu i oleju i tu moje pytanie jaki zalac Raczej chodzi mi o marle bo ze 5w 30 ma byc to juz wiem samochod ma przejechane niecale 130tys a do tej pory byl serwisowany co 35tys:/ Dodam ze to bedzie tez pierwsza wymiana rozrzadu chetnie poczytam o wszystkich uwagach co należałoby jeszcze sprawdzic ewentualnie wymienic bede bardzo wdzieczny za wszystkie informacje pozdrawiam.
    Wymienić wszystkie filtry w tym powietrza, który jest pod samochodem więc samemu ciężko Ci będzie się dostać. Dodatkowo nie polecam oszczędzani na rozrządzie i szukania najtańszego, wskazany jest pasek wzmacniany teflonem ( dwukolorowy) . To samo tyczy się pompy wodnej, najlepiej zastosować SKF oryginał.

    - - - Updated - - -

    ps.

    Olej mimo wszystko 5W40 dobrej marki.

  7. #1857
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Wszystkie filtry i olej beda wymienione a mechanik wspominal tez cos o pasku napedu osprzetubczy cos takiego takze tl tez zoststanie profilaktycznie zmienione. Tak samochod posiada dpf egr i wszystko jak orgynal nic nie bylo przy nim grzebane. Czyli jednak olej 5w40? Pozdrawiam.

  8. #1858
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar adam_159
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    co sądzicie o oleju, albo czy lał go ktoś już do swojej AR159

    olejefuchs.pl/fuchs-titan-gt1-5w40-xtl-4-ltr.html

    dziś jadę na wymianę i właśnie takie cudo zaleje

  9. #1859
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_159 Zobacz post
    co sądzicie o oleju, albo czy lał go ktoś już do swojej AR159

    olejefuchs.pl/fuchs-titan-gt1-5w40-xtl-4-ltr.html

    dziś jadę na wymianę i właśnie takie cudo zaleje
    Ja bym się nie cieszył na Twoim miejscu. Jest sporo olejów w tym firm bardzo znanych, które za zadanie mają "znikać" z silnika i prawdopodobnie trafiłeś na jeden z nich.

    http://zmienolej.pl/forum/oleje-siln...rotka-recenzja

  10. #1860
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    737

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_901 Zobacz post
    Wszystkie filtry i olej beda wymienione a mechanik wspominal tez cos o pasku napedu osprzetubczy cos takiego takze tl tez zoststanie profilaktycznie zmienione. Tak samochod posiada dpf egr i wszystko jak orgynal nic nie bylo przy nim grzebane. Czyli jednak olej 5w40? Pozdrawiam.
    do 2.0 jtdm ja leje 5W30, nie wiem skąd pomysł na 5w40
    co do Fuchsa to po jednej opinii bym nie wnioskował, że lubi znikać. Sam jutro na taki zmieniam (z tym, że na 5w30) więc zobaczymy czy będzie go ubywało
    Ostatnio edytowane przez Butch ; 11-03-2016 o 12:51

Podobne wątki

  1. Jaki olej , filtr oleju, filtr powietrza alfa 156 2.5 v6
    Utworzone przez Xemik11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 13:14
  2. Alfa 156. Jaki filtr oleju i olej??
    Utworzone przez maxxx222 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 23:15
  3. [156] JAKI WLAĆ OLEJ
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 10:16
  4. [159] Jaki wlać olej gdy poprzedni właściciel lał castrol 10w40???
    Utworzone przez cyborgpl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 09:39
  5. jaki olej najlepiej wlać do TS'a?
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory