Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Rwanie przy spokojnym rozpędzaniu się

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDM 150
    Postów
    13

    Domyślnie Rwanie przy spokojnym rozpędzaniu się

    Witajcie alfaholicy! Od kilku tygodni zmagam się z pewnym szatańskim problemem, mianowicie moja 159 1.9 jtdM stara się mnie zmusić do mocniejszego wciskania gazu. Alficzka podczas powolnego rozpędzania się w momencie gdy przekroczy magiczną barierę 1900 obrotów zaczyna szarpać, w momencie jednak gdy wcisnę trochę więcej gazu - szarpanie momentalnie mija. Dodatkowo obroty potrafią podczas postoju na 1 od czasu do czasu lekko podskoczyć o ok. 20-50 - jest to jednak wyczuwalne siedząc w środku. Co to może być drodzy koledzy? Problem z wtryskiwaczami a może zużywający się dwumas? Chciałbym ją oddać do warsztatu za ok. 2 tyg, akurat obecnie jest mi niezmiernie potrzebna - aczkolwiek wiadomo, jeżeli w/w objawy grożą zatrzymaniem się w szczerym polu to będę kombinował inaczej

    Z dodatkowych informacji:
    Problemów z odpalaniem nie mam żadnych. Podpinałem Alfe pod komputer - zero błędów. Egr wymieniony tydzień temu na nowy.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez nni ; 07-07-2016 o 10:50

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Wiesz, jak kupiłem auto, najpierw dużo dużo tutaj czytałem, później zaczałem zadawać pytania. Twój problem jest powszechny i rozwiązanie pojawiło się dziesiątki razy, hasło EGR.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDM 150
    Postów
    13

    Domyślnie

    Egr wymieniłem tydzień temu na nówkę sztukę, dlatego też pytam. Faktycznie - mogłem o tym poinformować od razu.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Czasem wymiana EGR na nowy nie pomaga i na końcu i tak trzeba go zaślepić. Najlepiej zaślep go pełną blachą i sprawdź czy to coś zmienia.
    Wtryskiwacze też wypadałoby sprawdzić.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Nie wiem czy czasem nie powinno się go adaptować diagnostycznie, jak się go zmienia na nowy

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    26

    Domyślnie

    Miałem to samo nie dalej jak tydzień temu wyczyściłem EGR lecz pomogło na dzień lub dwa, dlatego postanowiłem go zaślepić i od tamtej pory wszystko chodzi równo i gładko.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mamel
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 8v
    Postów
    469

    Domyślnie

    Ja też miałem nowy egr (przed zakupem w komisie wymieniali i faktycznie był nowy) - miałem to samo co Ty - zaślep egr albo od razu jedź na programowe wyłączenie i masz po problemie

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kselwojc Zobacz post
    Miałem to samo nie dalej jak tydzień temu wyczyściłem EGR lecz pomogło na dzień lub dwa, dlatego postanowiłem go zaślepić i od tamtej pory wszystko chodzi równo i gładko.
    Czyściłeś zawór czy trzpień w cewce która nim steruje?
    Czyści się obie rzeczy. Do wyczyszczenia trzpienia trzeba wywiercić otwór w cewce i wybić trzpień. Wyczyścić go i wypolerować. Po złożeniu wszystko działa jak nowe. Ale mimo wszystko spustoszenie jakie sieje EGR jest ogromne.

    - turbodziura
    - zaklejanie sadzą kolektora dolotowego, MAP sensora i przepustnicy, w konsekwencji wszystkie możliwe problemy związane z wymienionymi

    Kiedy człowiek zda sobie sprawę jak zrobiony jest EGR, jaka jest jego rola i czy jest potrzebny do pracy silnika, to już wie, że trzeba się go jak najszybciej pozbyć.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120+ KM
    Postów
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Czyściłeś zawór czy trzpień w cewce która nim steruje?
    Czyści się obie rzeczy. Do wyczyszczenia trzpienia trzeba wywiercić otwór w cewce i wybić trzpień. Wyczyścić go i wypolerować. Po złożeniu wszystko działa jak nowe. Ale mimo wszystko spustoszenie jakie sieje EGR jest ogromne.

    - turbodziura
    - zaklejanie sadzą kolektora dolotowego, MAP sensora i przepustnicy, w konsekwencji wszystkie możliwe problemy związane z wymienionymi

    Kiedy człowiek zda sobie sprawę jak zrobiony jest EGR, jaka jest jego rola i czy jest potrzebny do pracy silnika, to już wie, że trzeba się go jak najszybciej pozbyć.
    Tak z ciekawości - jak wpływa zaślepienie EGR na częstotliwość wypalania DPFa? Czy robił ktoś pomiary ilości cząstek stałych w spalinach z i bez EGR?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar naprawiak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 1.9 JTDm Berlina
    Postów
    91

    Domyślnie

    Nie robiłem pomiarów, ale jestem po zatkaniu pełnym EGRa ponad tysiąc km temu (w systemie też wyłączony) i ostatnie wypalanie DPFa po 728km z czego zatkany dopiero w 60%.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160706_183519.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	65.5 KB
ID:	205068

    Czyli podobnie jak miałem wcześniej, więc dla mnie szybsze zatykanie DPFa po zatkaniu EGR to MIT

Podobne wątki

  1. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  2. Rwanie paska klinowego 1.9 JTD '98
    Utworzone przez harry w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 09:50
  3. sprzęgło czy skrzynia, dziwne rwanie na 1 biegu
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 18:28
  4. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29
  5. Dziwne rwanie samochodu
    Utworzone przez crazybiczes w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-10-2006, 00:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory