Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z diagnostyką, podłączenie pod PC...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Zamość/Warszawa
    Auto
    AF Spider 916, Thesis 2,4 JTDm
    Postów
    32

    Domyślnie Problem z diagnostyką, podłączenie pod PC...

    Witajcie,

    Proszę Was o info jakiego programu najlepiej używać do diagnozy AF Spider 2.0 TS 95r. Bo za nic nie mogę się spiąć z Moją Alfą... Używałem AlfaDiag, FiatEuscan i jeszcze jakiegoś, za każdym razem nie udaje mi się połączyć... A muszę spr błąd co mi się zaczął pojawiać po wymianie rozrządu. Auto normalnie pali, jeździ itd tylko cały czas pali się czerwona kontrolka.

    Proszę o jakieś konkretne info, wskazówki, może coś źle ustawiam sam już nie wiem. Spędziłem trochę czasu na tym i nic

    Z góry dziękuję za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał K. Zobacz post
    Witajcie,

    Proszę Was o info jakiego programu najlepiej używać do diagnozy AF Spider 2.0 TS 95r. Bo za nic nie mogę się spiąć z Moją Alfą... Używałem AlfaDiag, FiatEuscan i jeszcze jakiegoś, za każdym razem nie udaje mi się połączyć... A muszę spr błąd co mi się zaczął pojawiać po wymianie rozrządu. Auto normalnie pali, jeździ itd tylko cały czas pali się czerwona kontrolka.

    Proszę o jakieś konkretne info, wskazówki, może coś źle ustawiam sam już nie wiem. Spędziłem trochę czasu na tym i nic

    Z góry dziękuję za pomoc!
    Kolego, interfejs VAG KKL + przeście na 3 pin FIAT, zainstalowany sterownik wirtualnego portu COM (wszystko było 1000x razy wyjaśniane), na przejściówkę należy podać +12 (czerwony krokodylek) i masę (czarny),
    w programie trzeba ustawić interfejs (typ - VAG KKL, port - (ten sam na którym zainstalował sterownik), FiatECU, MultiECU, posiadają możliwość kontroli poprawności interfejsu).
    Przeczytaj, wszystko jest opisane tu: http://www.forum.alfaholicy.org/147_..._alfadiag.html

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Zamość/Warszawa
    Auto
    AF Spider 916, Thesis 2,4 JTDm
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Kolego, interfejs VAG KKL + przeście na 3 pin FIAT, zainstalowany sterownik wirtualnego portu COM (wszystko było 1000x razy wyjaśniane), na przejściówkę należy podać +12 (czerwony krokodylek) i masę (czarny),
    w programie trzeba ustawić interfejs (typ - VAG KKL, port - (ten sam na którym zainstalował sterownik), FiatECU, MultiECU, posiadają możliwość kontroli poprawności interfejsu).
    Przeczytaj, wszystko jest opisane tu: http://www.forum.alfaholicy.org/147_..._alfadiag.html
    Czytałem i spr... gadać nie chce tylko mam kabel 3 piny ale tylko z czerwonym krokodylkiem...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar przema
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Milicz/Hulst
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    104

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat. Skad moge sciagnac AlfaDiag i czy tylko tym programem sie zdiagnozuje 2.0 tb?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał K. Zobacz post
    Czytałem i spr... gadać nie chce tylko mam kabel 3 piny ale tylko z czerwonym krokodylkiem...
    Były różne wykonania tej przejściówki, masa na złączu diagnostycznym 3 pin jest na nodze nr 2, wystarczy tylko podać 12V na czerwony krokodylek.
    Złącze diagnostyczne sterownika silnika w tym roczniku jest zlokalizowane za osłoną dolną tunelu środkowego od strony pasażera.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Zamość/Warszawa
    Auto
    AF Spider 916, Thesis 2,4 JTDm
    Postów
    32

    Domyślnie

    ehhh z tym gniazdem aby znaleźć to też miałem trochę zabawy, bo poprzedni właściciel sobie zmienił lokalizację tego kabla. u mnie jest w nogach pasażera ale po prawej stronie. dopiero jak w akcie desperacji rozpocząłem demontaż środka to go odnalazłem W weekend będę dalej próbował się spiąć z ECU.

    A może ktoś coś podpowie bez podpinania pod komputer? błąd zaczął się pojawiać po wymianie rozrządu... Spr wszystko po kolei i niby wszystko dobrze jedyne co znalazłem to była pęknięta cewka zapłonowa, kupiłem wymieniłem i nadal to samo.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alfaromeorosso
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS Lusso 2
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cześć. I jak? Udało Ci się podłączyć Gtv 2.0? Jeśli tak, czy możesz opisać jak to zrobiłeś?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159
    Postów
    148

    Domyślnie

    ja tam niemam problemu z łącznością z tymi autami-grunt to pobrania zasilania(+ i - ) bezpośrednio z akumulatora

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar alfaromeorosso
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS Lusso 2
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał monoholik Zobacz post
    ja tam niemam problemu z łącznością z tymi autami-grunt to pobrania zasilania(+ i - ) bezpośrednio z akumulatora
    Czy możesz opisać dokładnie czego używasz?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159
    Postów
    148

    Domyślnie

    https://www.google.pl/search?q=viake...R_1izbi6mYM%3A plus MES lub FES. zero problemów
    ale możesz również : https://www.google.pl/search?q=viake...R_1izbi6mYM%3A cena kilka zł oczywiście z adapterem : https://www.google.pl/search?q=adapt...l7shtPAKJrM%3A i przedłużonymi kablami zasilania tak aby dostały do akumulatora
    Ostatnio edytowane przez monoholik ; 10-12-2016 o 19:06

Podobne wątki

  1. Podłączenie oryginalego radia - problem
    Utworzone przez Floras w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 20:37
  2. 156 SW 2.4 JTD Problem z diagnostyką silnia
    Utworzone przez DJBisonus w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 22:17
  3. kilka pytań przed diagnostyką komputerową
    Utworzone przez BAKU147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-01-2013, 21:00
  4. Potrzebny warsztat z diagnostyką w okolicach Łeby.
    Utworzone przez qtnick w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 09:22
  5. Podłączenie kierunkowskazów- problem
    Utworzone przez Opek w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory