Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Alfa 1.9JTDm nie odpala na ciepłym .

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zabbix
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była Alfa GT 1.9 JTDm ### Jest Alfa Romeo 159 1.9Jts
    Postów
    26

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	błedy.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	72.8 KB
ID:	211984

    - - - Updated - - -

    Błędy po odpięciu czujnika w załączniku. Korekty na ciepłym silniku to :

    Czas Inj. correction Cyl. 1 Inj. correction Cyl. 2 Inj. correction Cyl. 3 Inj. correction Cyl. 4
    s mm³/w mm³/w mm³/w mm³/w
    0 1,27 1 -2,81 0,62
    0,86 1,19 1,04 -2,86 0,59
    1,71 1,24 1,12 -2,95 0,49
    2,55 1,29 1,19 -3 0,55
    3,4 1,25 1,2 -2,97 0,44
    4,24 1,36 1,05 -2,8 0,5
    5,09 1,27 0,98 -2,7 0,6

    - - - Updated - - -

    Czy mieszczą się one w zakresie i mogą być przyczyną usterki ?

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Korekty są do kitu.

    Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cylinder 3 ma wysoką korektę ujemną.
    Ale ważniejszą sprawą w przypadku tego problemu są te dwa pozostałe błędy. Nie wynikły one z odpięcia czujnika.
    Masz problem z regulatorem ciśnienia na pompie HP. Być może, że jest on przytkany. Wykręć i przeczyść. Złe korekty mogą wynikać z problemów z ciśnieniem na listwie.
    Kolejna sprawa, to centralka świec żarowych. W twoim samochodzie są świece żarowe grzania wtórnego. Do jak dobrze pamiętam +50C temperatury cieczy świece żarowe grzeją w trybie wtórnym. Jeśli nie ma grzania wtórnego, to jest problem z odpalaniem na ciepłym silniku. Głównie dla tego, że w tym zakresie też dawki startowe są znacznie niższe niż w zakresie niskich temperatur. Kumulacja braku grzania wtórnego + niskich dawek = problem z odpalaniem na ciepłym.
    Wyeliminuj oba błędy i myślę, że zniknie problem.
    Gdzieś na forum jest mój temat o diagnostyce świec żarowych. W skróconej formie jest też na mojej stronie http://www.conmir.pl/diagnostyka-ukladu-swiec-zarowych/
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zabbix
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była Alfa GT 1.9 JTDm ### Jest Alfa Romeo 159 1.9Jts
    Postów
    26

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz, przy okazji jak przeczyścić ten czujnik ciśnienia ? Kupiony był jako nowy dwa tygodnie temu, tylko nie wiem czy nie zrobiłem błędu kupując zamiennik. Dodatkowo zakupiłem go na podstawie silnika i modelu a nie po nr. seryjnych bo na starym Boschu nie było nr. może jest zły. Kupiłem go z tej aukcji allegro.pl/zawor-cisnienia-paliwa-alfa-147-159-1-9-jtd-jtdm-i5531300849.html

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zabbix
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była Alfa GT 1.9 JTDm ### Jest Alfa Romeo 159 1.9Jts
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witam, dziś trochę podłubałem przy aucie a mianowicie wymieniłem regulator ciśnienia na pompie HP, wywaliłem nowo zakupiony przed paroma tygodniami zamiennik i wrzuciłem stary oryginał Boscha który moczyłem dobę w rozpuszczalniku. Wymyłem również czujnika ciśnienia doładowania był tak zabrudzony olejem z sadzą że nie było widać środka czujnika .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161002_175136.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	36.9 KB
ID:	212037
    Efektem dzisiejszych prac jest całkowity brak problemów z odpalaniem auta na ciepłym, oraz brak gaśnięcia na wolnych obrotach i dławienia w czasie jazdy.
    Przy okazji rozwiązałem dzięki forum starą usterkę tj. błąd Motor System Control Failure włączający się przy wdepnięciu pedału gazu na wysokim biegu i małej prędkości efektem był tryb awaryjny niekiedy gaśnięcie silnika.

    - - - Updated - - -

    Pozostaję mi tylko walka ze świecami żarowymi, ciekawe czy rano wywali błąd bo dziś od południa jest ok i niema żadnych błędów pewnie dlatego że silnik cały czas ciepły od testowania :-) . A i nie wiem jakim cudem ale korekty się wyrównały tam gdzie było -3 teraz jest -1,2

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zabbix Zobacz post
    wymieniłem regulator ciśnienia na pompie HP, wywaliłem nowo zakupiony przed paroma tygodniami zamiennik i wrzuciłem stary oryginał Boscha...
    Efektem dzisiejszych prac jest całkowity brak problemów z odpalaniem auta na ciepłym, oraz brak gaśnięcia na wolnych obrotach i dławienia w czasie jazdy.
    ...

    Pozostaję mi tylko walka ze świecami żarowymi, ciekawe czy rano wywali błąd bo dziś od południa jest ok i niema żadnych błędów pewnie dlatego że silnik cały czas ciepły od testowania :-) . A i nie wiem jakim cudem ale korekty się wyrównały tam gdzie było -3 teraz jest -1,2
    Tak jak pisałem sprawcą złych korekt było ciśnienie na listwie. To samo ciśnienie było sprawcą problemu z odpalaniem gdy samochód korzystał z niższych dawek startowych i gdy z mapy rozruchowej przechodził na mapy zwykłej pracy.

    Co do błędu centralki świec, to nie wystąpi on do chwili gdy świece nie zostaną użyte. Gdy jest ciepło na tyle, że grzać nie trzeba, to nie jest ona testowana. Więc pewno rano się pojawi.

    Co do trybu awaryjnego, to sprawcą był czujnik ciśnienia doładowania. On jest narażony na działanie produktów wydobywających się z EGR-a i odmy. Dokładnie ta maź powstaje ze zmieszania spalin z parami oleju. Dość często zdarza się, że czyszczenie na długo nie pomaga

    Super, że udało ci się usunąć usterki
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. [159] Brzydko odpala na ciepłym.
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 08-09-2016, 11:06
  2. Ciężko odpala na zimnym i ciepłym silniku
    Utworzone przez DiegoGreen w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 11:18
  3. Ciężko odpala na ciepłym
    Utworzone przez mmaciej_h w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 17:12
  4. [159] Alfa 1.9 jtd nie odpala na ciepłym silniku, mechanicy bezradni
    Utworzone przez zenek1000 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 14:58
  5. Nie odpala na ciepłym
    Utworzone przez Alfik156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-07-2012, 15:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory