Strona 167 z 204 PierwszyPierwszy ... 67117157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,661 do 1,670 z 2036

Temat: [MiTo/Giulietta] porady przy zakupie aut nowych

  1. #1661
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaPy Zobacz post
    130km/h i 3000 obrotów to całkiem spoko- można wiedzięć ile to cacko wtedy spala - utrzymując taką prędkość po płaskim ?
    W ręcznej skrzyni jest dokładnie 120 km/h wg GPS przy 3.000 obrotów (czyli na liczniku circa 125 km/h; z kolei 140 km/h wg GPS jest przy równych 3.500 obr.) - spalanie przy takiej jeździe to mniej więcej 7,4 litra (z dystrybutora, komputer pokazuje 7,2 litra). Ogólnie w moim przypadku na dłuższych odcinkach spalanie zawsze dąży do tego 7,2 wg komputera (raczej mało jeżdżę po mieście). Jeżdżę na BP Ultimate 98, zwykłej benzyny 95 spala jakieś 0,2 litra więcej.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #1662
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Mito 1.4 78 KM, Focus Ecoboost 1.5 150 KM
    Postów
    10

    Domyślnie awaryjność giulietty - plany zakupu nowego auta

    witam Was serdecznie
    poczytałem trochę dzisiaj Wasze forum - w szczególności w temacie samochodu, który mnie interesuje od wielu lat - alfa giulietta.
    wiedziałem o jakiś drobnych mankamentach, które występowały w pierwszych samochodach z serii, natomiast po dzisiejszej lekturze zaczynam się zastanawiać, czy Włosi wyciągnęli z tego jakieś wnioski i czy zaradzili w tych tematach.
    czy jest to faktycznie możliwe, że auta które nie mają jeszcze przejechane 10 tyś km, w większości nadal mają problem ze skrzynią biegów, czy nadal auta potrafią bez powodu ciec, czy faktycznie poniżej określonej temperatury auta zaczyna trzaskać (plastiki) i czy tak szybko zużywają się w nich wahacze? o braniu oleju nie czytałem, ale za to słyszałem o przybieraniu oleju w silniku.

    Podsumowując bardzo was - w szczegolności tych, którzy w ostatnim czasie nabyli nową Julkę - proszę o informację, czy egzemplarze z roku 2015/2016 uniknęły już chorób lat dziecięcych i czy jesteście zadowoleni z ich zakupu.

    Moja żona śmiga małym mito i to autko jest genialne, małoawaryjne. dlatego też czytając forum zastanawiam się czy zaglądałem na złe wątki i stąd tyle info o niedoróbkach, czy to tylko zwykły polski narzekizm

    Szczerze - to zastanawiałem się nad zamiana swojej foczki na Julkę, jednak muszę mieć pewność, że autko więcej będzie jeździć niż stać.
    przed zakupem foczki jeździłem 150 KM Julką i 150 KM ecoboostem; silnik forda był zdecydowanie mocniejszy i ciągnął od samego dołu. m. in. dlatego padło na wybór forda. natomiast w Julce jestem zakochany odkąd powstała, stąd ciągły powrót myślami do jej wdzięków. i może nawet sie na nią zdecyduję, natomiast jeśli się okaże, że jest bardzo foszasta to będę musiał sobie tylko na nią patrzeć i pozostać przy swojej poukładanej foczce.

  3. #1663
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfaford Zobacz post
    wiedziałem o jakiś drobnych mankamentach, które występowały w pierwszych samochodach z serii, natomiast po dzisiejszej lekturze zaczynam się zastanawiać, czy Włosi wyciągnęli z tego jakieś wnioski i czy zaradzili w tych tematach.
    czy jest to faktycznie możliwe, że auta które nie mają jeszcze przejechane 10 tyś km, w większości nadal mają problem ze skrzynią biegów, czy nadal auta potrafią bez powodu ciec, czy faktycznie poniżej określonej temperatury auta zaczyna trzaskać (plastiki) i czy tak szybko zużywają się w nich wahacze? o braniu oleju nie czytałem, ale za to słyszałem o przybieraniu oleju w silniku.
    Miałem Julkę 2011 1.4 MA 170 KM, a teraz mam 2015 1.4 MA 150 KM i z ŻADNYM z tych problemów się nie spotkałem. Pierwszą przejechałem 85 tys. km, drugą na razie 18 tys., więc nie bardzo wiem, o co chodzi. W pierwszej faktycznie zdarzało się może raz na 3 miesiące, że jedynka nie weszła, ale nic poza tym - chyba czytałeś złe wątki .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #1664
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Przed zakupem swojej Julki prześledziłem cały ten wątek i postanowiłem kupić ten piękny samochód. Z tego co dało się wyczytać z tego wątku to usterki "wieku dziecięcego" zostały wyeliminowane. Głównie chodzi tu o moduł MA. Moja Julka ma przejechane dopiero 2 tys. km i jak do tej pory nic niepokojącego się nie dzieje. Naprawdę warto kupić ten samochód bo wygląda pięknie i prowadzi się bardzo dobrze.

  5. #1665
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    U mnie na razie też bez problemów - 3 miesiące, 6000 km, wymieniony pierwszy olej, silnik stopniowo dotarty.
    Przyjemność codziennego obcowania z pięknem - bezcenna...

  6. #1666
    Użytkownik Rowerzysta Avatar BoL
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Giulietta 1.4 TB 2015
    Postów
    75

    Domyślnie

    czy jest to faktycznie możliwe, że auta które nie mają jeszcze przejechane 10 tyś km, w większości nadal mają problem ze skrzynią biegów, czy nadal auta potrafią bez powodu ciec, czy faktycznie poniżej określonej temperatury auta zaczyna trzaskać (plastiki) i czy tak szybko zużywają się w nich wahacze? o braniu oleju nie czytałem, ale za to słyszałem o przybieraniu oleju w silniku.

    Giulietta TB 2015, przejechane 16.000 km, usterek brak. Jak szukałem samochodu to AR nawet nie brałem pod uwagę, ale z ciekawości zajrzałem do salonu i za dwa tygodnie stała w garażu. To jest naprawdę bardzo udany model.
    Is it the Truth or your image that makes your life worth livimg?

  7. #1667
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    65

    Domyślnie

    "Szczerze - to zastanawiałem się nad zamiana swojej foczki na Julkę, jednak muszę mieć pewność, że autko więcej będzie jeździć niż stać.
    przed zakupem foczki jeździłem 150 KM Julką i 150 KM ecoboostem; silnik forda był zdecydowanie mocniejszy i ciągnął od samego dołu. m. in. dlatego padło na wybór forda. natomiast w Julce jestem zakochany odkąd powstała, stąd ciągły powrót myślami do jej wdzięków. i może nawet sie na nią zdecyduję, natomiast jeśli się okaże, że jest bardzo foszasta to będę musiał sobie tylko na nią patrzeć i pozostać przy swojej poukładanej foczce."

    W 2012 miałem podobny dylemat, wtedy wybrałem Julkę. W 2014 dla żony kupiliśmy Fokę. Julka poszła przy 195 tys, foka ma na razie 150. Awaryjność w obu na tym samym poziomie, głównie same pierdoły, W Julce multiair padł 2 razy, w Fordzie już wymieniałem końcówki drążków i padł ich ten easyfuel, w tym czasie z kolei ceed dwa razy odjeżdżał na lawecie do serwisu.
    Oba samochody jeździły podobnymi trasami, oba były tak samo katowane. Alfa jest bardziej sportowa, zarówno na drodze jak z wyglądu i w środku. Focus za to jest bardziej wygodny i na pewno mniej się rzuca w oczy.
    Trochę mi szkoda że nie jestem na Twoim miejscu bo teraz śmigałbym już veloce.
    GIULIETTA 1.4 170 biała premium/sport - była

  8. #1668
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Giulietta 1.4 MA 150km 2015. Przebieg prawie 30k. Usterki? Jakie usterki? Totalnie nic.
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  9. #1669
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    72

    Domyślnie

    Moja opinia jest taka:
    Fiat wg. większości to g.... Ja miałem Grande Punto z 2007r ostatnio sprzedałem go z przebiegiem 105kkm - usterki przez ten czas - pękła sprężyna z przodu, pękła linka w podnośniku prawej szyby i ostatnio wymieniłem miskę olejową bo była pordzewiała. Nie chcę pisać, że kolega w tym samym czasie kupił Mercedesa S za 10x tyle pieniędzy i naprawiał w nim już praktycznie wszystko (chyba tylko poza silnikiem) bo pewnie mało kto w to uwierzy ale tak było. Chcąc zmienić moje Punto padło na Octavię - po prześledzeniu przez kilka miesięcy forum Skody doszedłem do wniosku, że Octavia III wcale takim cudem nie jest i po rozmowach z żoną doszliśmy do wniosku, że po co kombinować skoro tak na prawdę z aut FCA jesteśmy na prawdę zadowoleni (mieliśmy jeszcze Seicento a od lutego mamy Pandę III) i tak oto kierując się sercem ale też wbrew pozorom rozsądkiem zamówiliśmy 2 tyg. temu Giuliettę Veloce

  10. #1670
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    .......i będziecie zadowoleni

Podobne wątki

  1. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  2. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 16:55
  3. Porady przy zakupie
    Utworzone przez assasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 19:50
  4. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory