Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Witam wszystkich fanów Alfy Romeo :)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Lubięcin woj.Lubuskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115KM, 2005 rok wersja impresive
    Postów
    30

    Domyślnie Witam wszystkich fanów Alfy Romeo :)

    Witam, od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Alfy 156 1.9JTD 2005rok. Jestem niby szczęśliwy ale też nie do końca. Niestety autko nie kupiłem w stanie idealnym , ale w chwili kupna wiedziałem o paru jego wadach , które częściowo usunąłem a mianowicie źle świecące światło prawe , i stuki łączników stabilizatora i piszczące hamulce z prawej strony(tego jeszcze nie wyeliminowałem) . Po paru dniach zaczęły mi skrzypieć wahacze, bo na dworze zrobiło się mokro więc to mogłem przełknąć. Ale na nieszczęście zaczęła mi piszczeć rolka napinacza paska wielorowkowego, więc dziś zakupiłem i jutro wymienię. Kolejna rzecz która zaczęła nawalać to czasówki wycieraczek (po pierwszym pełnym ruchu gdy mają zacząć kolejny zawieszają się),kolejna rzecz która irytuje to że dziś zauważyłem że obrotomierz nie porusza się w sposób płynny, wskaźnik temperatury nie podnosi się do 90stopni mimo że rury nagrzewają się jak powinny więc termostat jest ok, i jakby bylo tego malo spaliła się żarówka od podświetlania wskaźnika poziomu paliwa. I jeszcze jedna sprawa (najgorsza chyba) to wczoraj zaczęło drgać auto przy ruszaniu dziś wyraźniej to odczuwałem. Dziwne że tak z dnia na dzień zaczęło by sprzęgło się odzywać gdzie w dniu kupna nie było czuć takich drgań.Biegi wchodziły troszkę ciężko na postoju ale stwierdziłem że to przez wyrobione gniazdo lewarka zmiany biegów. Kurde kupiłem piękną Alfę o jakiej marzyłem a tu tyle na raz, że zaczyna mnie to przerażać. Czyżby mit o sypiącej się elektryce w tych modelach się potwierdzał?
    Tak o to po krótce wygląda początek mojej przygody z Alfą 156, 147 mojej dziewczyny mniej kparyśna jest Acz kolwiek moja wygodniejsza i w moich oczach piękniejsza. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i sorki za tak dłuuugie przywitanie, ale musiałem to z siebie wyrzucić

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    ...ehh a to dopiero tydzień, powodzenia i cierpliwości

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Lubięcin woj.Lubuskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115KM, 2005 rok wersja impresive
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bąku Zobacz post
    ...ehh a to dopiero tydzień, powodzenia i cierpliwości
    Dzięki no napinacz wymieniłem cały i już nie piszczy, przód klocki chyba już nie piszczą jeszcze prawy tył chyba popiskuje, musiałbym nasmarować zegary bo pracują ale jakby się przycinały a czasówki wycieraczek działają jak się rozgrzeją na szybszych obrotach , gumy wahaczy nasmarowałem sylikonem w sprayu i jest duzo ciszej, i pozostanie problem wymiany żarówki wskaźnika poziomu paliwa i problem samego wskaźnika temepratury cieczy chlodzącej która nie podnosi się więcej niż do 70stopni a rury się nagrzewają, nie wiem gdzie tkwi problem. parę usterek usuniętych i będę walczył dalej o moją bellę by służyła, pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    0

    Domyślnie

    Sam dokładnie w dniu dzisiejszym kupiłem 147 'do dopieszczenia, aby nadal służyła'.
    Wytrwałości i powodzenia

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Lubięcin woj.Lubuskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 115KM, 2005 rok wersja impresive
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał PatPo Zobacz post
    Sam dokładnie w dniu dzisiejszym kupiłem 147 'do dopieszczenia, aby nadal służyła'.
    Wytrwałości i powodzenia
    noo wytrwałości trochę będzie potrzeba ale krok po kroku robi się co trzeba, dziś wymienione klocki hamulcowe tył i filtr paliwa, w sobotę wymiana oleju na valvolin 5w40 a po weekendzie oddaje furę na zmianę rozrządu wymianę świec żarowych (bo kontrolka mruga) i wysprzęglik bo zauważyłem że guma dziurawa :/ wymieniłem sobie górna poduchę i nie wykluczam że do wymiany mam jeszcze którąś dolną. Gratuluję zakupu kolego i również wytrwałości w dopieszczaniu pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Witam wszystkich fanów Alfy!
    Utworzone przez Loczek84 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 19:21
  2. Witam wszystkich fanów AR!!! :D
    Utworzone przez Jakob47 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 15:26
  3. Witam wszystkich fanów Alfy :)
    Utworzone przez patryk335d w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 23:21
  4. Witam wszystkich fanów AR :)
    Utworzone przez Arbeldes w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 16:17
  5. Witam wszystkich fanów AR!
    Utworzone przez pablo83_05 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 23:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory