Strona 21 z 37 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 361

Temat: aux

  1. #201
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    No nie do końca jestem przekonany czy to takie cudo. Mam to w Giulietcie, i różnie to działa. Blootooth wer 2.1, czyli taka sobie jakość. Do tego problem z poziomem dzwięku (totalne przesterowania na firmowych ustawieniach, trzeba wyciszać plikiem konfiguracyjnym znacznie, a wtedy zas jak chodzi to trzeba podglasniac Vol w radiu do poziomu ok 20 (normalnie mam z 8). Byly tez sporadyczne problemy z przelaczaniem sie w kółko rozmowy między telefonem a autem
    A próbowałeś z ich strony wygrywać nowe oprogramowanie, może sie coś polepszy. Na pewno wygodna ta zmieniarka ale 400 zl trochę dużo. Sterowania z kierownicy w mojej 159 niestety nie mam bo był by kolejny plus.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #202
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał vojtas Zobacz post
    To może wina radia a nie zestawu bluetooth ? U mnie jakość jest naprawdę porównywalna z płytą Cd

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
    Nie ma takiej fizycznej możliwości, żeby dźwięk wchodzący przez AUX był lepszej lub tej samej jakości niż odtwarzany z płyty, na której są nagrane utwory audio.
    Same straty na złączach i fakt, że na 99% nie masz plików w takim samym formacie, jak na oryginalnych CD dają nam dźwięk gorszej jakości.

    Tak mi się przypomniało: Sony się dużo lepiej ogląda niż słucha
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 26-10-2016 o 20:02

  3. #203
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    A próbowałeś z ich strony wygrywać nowe oprogramowanie, może sie coś polepszy. Na pewno wygodna ta zmieniarka ale 400 zl trochę dużo. Sterowania z kierownicy w mojej 159 niestety nie mam bo był by kolejny plus.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
    firmware aktualny, z reszta od kiedy kupiłem ok 1.5r temu nie bylo aktualizacji

    cos jest na rzeczy z tym poziomem dzwieku skoro daja pliki konfiguracyjne i opisuja jak to zmienic, dlatego nawet nie odsylslem na gwarancji (proponowali ze wymienia na inny, ale nie wierze ze to cos zmieni). mam juz kit przedwzmacniacza i sobie go dopne pomiędzy densiona a radio

  4. #204
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,471

    Domyślnie

    A aux nie jest przypadkiem na analogu?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #205
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    A aux nie jest przypadkiem na analogu?
    Na ostatnich stronach omawiamy moduł BT podłączany do AUX, który umożliwia streamowanie muzyki z telefonu oraz dodatkowo funkcję zestawu głośnomówiącego.

    Mowa też o modułach podłączanych zamiast zmieniarki (to już nie wejście aux), które dodatkowo obsługują sterowanie muzyką na telefonie bezpośrednio przyciskami z radia i z kierownicy.

  6. #206
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Harvester
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Chce podłączyć kabel aux, gdy odłączę kostkę żółtą nie gra ani AUX, ani CD, co zrobić w tym wypadku, przełożyć kabel, jeśli tak to w jaki sposób?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4683.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	73.6 KB
ID:	217934Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4685.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	70.6 KB
ID:	217935

  7. #207
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159SW 2006
    Postów
    14

    Domyślnie [159] aux

    Cześć - Chciałbym odgrzać temat radia Blaupunkt 939CD w wersji bez przycisku mute na rogu i możliwością podłączenia jako AUX. (niby wersja bez mozliwoci podłaczenia AUX bo nie mam dodatkowych pinów w żółtej kostce)
    Przekopuję wszystkie fora i znalazłem manual który ma umożliwić podłaczenie radia a alfie przez niebieską kostkę jako AUX za posrednictwem pobudzenia.
    Jest to manual dla starszej wersji , ale oznaczenia shematu sa takie same (AF-R i AF-L zamiast A-AF-R i A-AF-L)
    Link do manual'a: 3w|alfisti|net alfa forum attachments alfa 159 alfa brera alfa spider 939 12751d1310585477 aux adapter alfa romeo 159 linein kabel umbau (Niestety po niemiecku).
    Jako że mam odwage spalić radio a się nie poddac mam pytanie czy czy pod piny Data-In oraz Data-Out mam podłaczać plus czy minus?
    Jak się zapoznacie z manualem to czy włacznik Aux mam podłaczyć pod masę samochodu czy pod plusa?

    Pytanie 2. Potwierdźcie proszę ze do tego radia nie podłaczę blue&me. Jesli da się to musi być jakieś wejście do tego radia.

    Pytanie 3. Potwierdzam że radio nie gra w takiej jakości jakbym chciał. Bass jest super ale za to obcina wysokie tony (podobna opinia kilku osób)
    Czy radio nowsze (np.z mp3) gra Waszym zdaniem czyściej czy wyżej? Mam już kupione głośniki na wymiane za 500PLN i teraz na serio zwątpiłem.
    (Radio jest cięzko podmienić na próbę bo kostka ISO ma inny schemat podłaczenia ale chyba pomęczę temat wyjmując przekładając piny)

    - - - Updated - - -

    Przepraszam za nie działający link. Jestem nowy
    Zgooglujcie prosze:
    12751d1310585477 aux adapter alfa romeo 159 linein kabel umbau

    czwarty link od góry

  8. #208
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    1.myslalem że pod piny data potrzeba podłączyć coś co sobie pogada z radiem
    2.do starszych radio+cd b&m podłącza się przez zielona kostkę, ale to sygnał mono, a kompatybilne b&m obsługuje tylko telefon (bez USB/media) o ile mi wiadomo
    3.nie zauważyłem różnicy pomiędzy poprzednia 159 z radiem cd a nowsza z cd+mp3

    Najprościej podpiąć symulator zmieniarką.w poprzedniej miałem xcarlinka ale nie był 100%super i nie ma bluetooth (choć dziś za grosze dołożymy moduł za 30zl z wyj jack), w giulietta mam Dension gateway bt lite z USB i bt ale jest kiepski i problematyczny. Wielu montuje yatour, ale to chyba nie ma bt. Do obecnej 159 dołożyli b&m ale też nie do końca to dobrze działa, nie ma streaming a czasem wariuje(odpiecie aku albo wyjecie bezpiecznika srednio co parę miesięcy trzeba zrobic) albo nie widzi radio pendrive (ponownie wlozyc).ogólnie kicha.gdybym miał jeszcze raz coś robić to chyba zmienił bym radio na jakieś z nami bt i innymi bateriami, choć też nie wiem czy to pewne rozwiązania bo dziś elektronika (czesciej soft/os na ktorym pracuje) jest niedorobiona

  9. #209
    Użytkownik Świeżak Avatar t0m
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR Spider 946 2.4 Moded 246PS/490Nm @cinsoft
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    1.myslalem że pod piny data potrzeba podłączyć coś co sobie pogada z radiem
    Z opisu wynika, że wystarczy zewrzeć DATA_IN i DATA_OUT ze sobą wyłącznikiem i zaczyna to działać. Szczerze ciekaw jestem czy to faktycznie ruszy w ten sposób, ale w sumie chyba może to nawet mieć sens.. Jeśli ktoś to przetestuje, to fajnie jakby się podzielił informacją.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Do obecnej 159 dołożyli b&m ale też nie do końca to dobrze działa, nie ma streaming a czasem wariuje(odpiecie aku albo wyjecie bezpiecznika srednio co parę miesięcy trzeba zrobic) albo nie widzi radio pendrive (ponownie wlozyc).ogólnie kicha.
    Serio? Ja jestem zadowolony z B&M, nie mogę złego słowa powiedzieć. W życiu się nie zawiesiło, korespondenci nie narzekają na jakość, nigdy nie odpinałem aku z tego powodu. Obecnie mam wersję z navi strzałkową i śmiga, tak samo jak i śmigała poprzednia bez navi. Muzy z mp3 słucham często, pendrive 16GB zapełniony w 3/4, łącznie kilkadziesiąt katalogów z całymi albumami, plus do tego oczywiście pliki map do navi. I po prostu działa.

  10. #210
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    ze zwarciem data in/out ciekawe - fajna byłaby to tania opcja do podłączenia jakiegoś telefonu do jack czy odbiornika BT i streamingowania z telefonu do niego. nawet bym to u siebie dołozył na streaming. chyba to spróbuję jak znajde trochę czasu.

    Co do B&M, wielu narzeka. nie wiem od czego to zależy. mam wgrany najnowszy firmware. może spróbuję innego pendrive, pierwszy jaki próbowałem mi nie działał w ogóle (jakiś strasznie stary Kingston 512MB) a jakaś darmówka 2GB zadziałała i zrobiłem z niej update do 5.5 potem do 5.6 i język PL.
    Może problemem u mnie jest to że jak dokładałem B&M to nie znalazłem centralki z takim numerem jak pokazywał ePer, tylko jej poprzednią (ale wg ePera i innych stron w pełni zgodną) wersję z autami które w tym czasie wychodziły z B&M ale bez dużej navi (w 2010 (może też już wcześniej) w ePerze już nie pokazuje kompatybilnych akcesoriów, tylko konfigurację z fabryki, sprawdzałem sąsiednie VINy żeby się upewnić jaka centralka jest zgodna a z tego numeru starsze i nowsze zamienniki).
    W każdym razie narzekają też Ci co mają B&M założone w fabryce.

    Co do jakości rozmowy - w spiderze na pewno jest inaczej umieszczony mikrofon (brak stałego dachu), może jest inny moduł itp, ale w 159 wszyscy chyba nardzekają (tzn rozmówcy po drugiej stronie). Ja mam akurat płytkę z mic dokładaną do lampki z fiata 500, ale nie chodziła gorzej niż u kumpla który ma 159 z ori wypasem z 2011. Co do mikrofonu, to w weekend zrobiłem mały upgrade, trochę się pobawiłem w przelutowanie innych mikrofonów i znalazłem wg opinii rozmówców którzy mi zdawali relacje bardzo dobrą konfigurację - teraz wszyscy twierdza że w końcu słyszą mnie dobrze i głośniej. Co ciekawe mam zlutowane równolegle 2 różne mikrofony. Kombinowałem z tym co miałem na stanie.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-01-2017 o 01:20
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory