Strona 22 z 37 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 361

Temat: aux

  1. #211
    Użytkownik Świeżak Avatar t0m
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR Spider 946 2.4 Moded 246PS/490Nm @cinsoft
    Postów
    170

    Domyślnie

    Przetestowałem: u mnie samo zwarcie ze sobą DATA_IN i DATA_OUT nie robi dokładnie nic. Radio: 7 646 302 316.

  2. #212
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa 159SW 2006
    Postów
    14

    Domyślnie

    No niestety. Złączenie DATA_IN i DATA_OUT nie działa.
    Sprawdziłem też podłaczenie Data_in do masy i plusa i tez nie działa.
    Sprawdziłem że mostkowanie działa w starszymn radiu - kaseciaku do AR147.... jest funkcja Changer

    Po podłaczeniu radia Alpine CDE-9870RM (alpine miało super opinie na forach) stwierdzam że sopran działa jak powinien zatem moje oryginalne radio ma problem z sopranem.
    Z kolei niestety ten Alpine nie ma tak głębokiego Basu jak orygnalne radio Alfy. Jestem zaskoczony - orygiał ma głębsze i ciepłe brzmienie (nie mam bose). Różnica jest dla mnie ogromna. Na alpine nie potrafie sie cieszyć z odtwarzania CD tak jak na orygnalnym radiu.

    I tu mam kolejne pytranie:
    Alpine ma duzy radiator z tyłu radia.
    Blaupunkt 939CD (oryginał Alfa) ma widziałem jakby duży triak w radiu ale radiatora nie ma. O co kurcze chodzi? Mosfet?
    Co to jest przyczyną lepszego basu w małym oryginale?

    Jako cielawostka: Przypadkowe złaczenie Data_In wraz z pinem 16 spowodowało zwarcie (wytopiła się ścieżka pinu 16). Radio gra. Zatem piny niebieskiej kostki są podłączone do płyty głównej ale nikt nie wie jak zmusic radio do przejścia w tryb AUX. Zaprzestałem zabawy. Czas jest zbyt cenny i kupuje drugie oryginał radio.

  3. #213
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Widełka
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Postanowiłem odświeżyć temat AUX.
    Posiadam radio blaupunkt alfa 939 CD SB05 7 646 302 316 z zestawem Blu&Me oraz z wejściem usb w schowku z racji tego, że usb nie za każdym razem czyta postanowiłem zaopatrzyć się w aux. Sprawdzałem również jak koledzy pisali wyżej, że aux będzie działał tylko wtedy gdy po dwukrotnym wciśnięciu "cd" wyskoczy aux, u mnie niestety nic się nie pojawiało oprócz komunikatu "no cd". Kabelek zakupiłem na allegro z oryginalną wtyczką dedykowane do AR 159. Radio zdemontowałem jak koledzy wyżej pisali za pomocą 4 gwoździ poszło za pierwszym razem bez żadnych problemów. Znalazłem wtyczkę o tym samym kolorze co mój aux z allegro i je zamieniłem, po zamianie wszystko fajnie z tel leci muzyka ale już z usb nie, więc ta oryginalna musi być od usb. Spróbowałem zmostkować obie wtyczki oryginalną, która była i tą moją aux z allegro. I teraz najlepsze czyta mi normalnie jak czytało usb a aux'a czyta mi wtedy gdy na kierownicy multi funkcyjnej wybiorę przycisk (patrz rys. 1) i po chwili aux się wyłącza jeżeli znowu wcisnę ten przycisk gra dalej i tak pętla się zamyka. Moje pytanie jest takie czy można coś zrobić, aby nie wyłączał się aux bo jest to uciążliwe na dłuższą metę. Pozdrawiam.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys 1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	125.7 KB
ID:	221055Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170203_101615.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	221056Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170203_101951.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	43.6 KB
ID:	221057

  4. #214
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    413

    Domyślnie

    Niestety (raczej, bo w 100% nie jestem pewny) nie ma możliwości jednocześnie mieć Blue&Me oraz AUX.

  5. #215
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał slon Zobacz post
    Niestety (raczej, bo w 100% nie jestem pewny) nie ma możliwości jednocześnie mieć Blue&Me oraz AUX.
    w radiach/b&m z media playerem b&m leci przez zolta wtyczke, i widac to tylko aktywuje sie jak wlaczys media albo masz rozmowe tel. propinuje zrobic przełącznik gdzies w zasiegu reki, i jak chcesz muze z aux, to wlaczasz media, ale przelaczasz przelacznikiem na aux,jak przychodzi rozmowa, to cyk z powrotem.

    jesli nie zalezy ci na bm, to moze jakby je odpiac, cos pomieszac z ustawieniami proxi, to daloby rade aktywowac aux z radia? jeslivtak, to wtedy ja bym podlaczyl bluetootha z wyjsciem aux, a do niego przez bt streamingowal muzyke czy rozmowy z komorki. mikrofon z takiego gadzetu moznaby gdzies wyprowadzic na zewnatrz. tyle ze tracilbys fajne ulatwienia bm wybieranie głosowe , odbieranie/wybieranie z kierownicy itp.
    chyba nie ma idealnego rozwiazania.

    co do problemow z usb, to niektore mp3 sprawiaja mi problemy, te pokonwertowalem na wma i bm zachowuje sie duzo lepiej.

  6. #216
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 JTDM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Przejrzałem cały wątek i już wiem, że do radia z telefonem i nawigacją Magneti Marelli nie mogę podłączyć AUX. Nie mogę za to znaleźć info czy jest jakiś inny sposób (poza emulatorami USB) na podłączenie USB? Można do tego radia dołożyć Blue&Me?

  7. #217
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    737

    Domyślnie

    z kolorową navi chyba nie da rady połączyć Blue&me, ale mogę się mylić. Możesz podłączyć zmieniarkę cyfrową Yatour, Nvox, Dension

  8. #218
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Widełka
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Przełączanie przełącznikiem? jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić jakby to miało być zmieniane (wiem o co Ci chodzi ale jakoś sobie technicznie tego nie mogę wyobrazić). Mógłbyś Epsonix to dokładniej opisać?
    Chyba będę zmuszony zrezygnować z aux'a. Może zakupie pendrive jakiejś lepszej firmy i będzie go czytało za każdym razem.
    Ostatnio edytowane przez dudus ; 03-02-2017 o 17:06 Powód: błąd

  9. #219
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    schematycznie przełącznik musiałby być podwójny (kanał L i P) i do tego dwupozycyjny. czy to byłby tylko przełącznik elektro-mechaniczny, czy coś realizowane elektrycznie, to już inna kwestia. Najfajniej realizowane elektronicznie, jakiś mikroprzełącznik monostabilny miniaturowy zainstalować sobie w wygodnym miejscu pod ręką i naciśnięciem przełączać prosty elektroniczny przełącznik analogowy/audio 2xSPDT - może jakiegoś gotowca do zastosowań audio znajdziesz w necie?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-02-2017 o 00:58
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #220
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Widełka
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    tak spoko dam radę. Dzięki

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory