Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: 147 115KM JTD Ciężko odpala / długo kręci

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147 1.9 JTD 115 2001r
    Postów
    54

    Domyślnie

    Może po prostu paliwo się cofa? I zanim je przy odpalaniu dociagnie to chwile minie. Dlatego z plaka odpala. Świece sprawdzić oczywiście bo różnie bywa z błędami

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9jtd 8v 115KM 2002r.
    Postów
    63

    Domyślnie

    U mnie podobne były objawy po próbie przelewowej wyszło padnięty wtrysk. Po wymianie problem znikł pali z pierwszego przy -22c. z padniętą jedną świeczką.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał marDub Zobacz post
    pali z pierwszego przy -22c. z padniętą jedną świeczką.
    Myslisz, że to zdrowe dla silnika?

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał marDub Zobacz post
    pali z pierwszego przy -22c. z padniętą jedną świeczką.
    to nieźle, u mnie kiedyś przy -8 przy spalonych 2 świeczkach już nie odpalił.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dziś zauważyłem jeszcze jeden objaw. Na miałem problem z odpaleniem w pełni rozgrzanego silnika. Tj kręciłem ok 4-5s i dopiero odpalił. Czyżby cofało się paliwo ?

  6. #26
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    pierwsze co mi się nasuwa na myśl, to czujnik położenia wału, ale też nie musi być to...

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Poszukiwacz
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    147 1,9 JTD
    Postów
    26

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Gdy tylko zrobiło się nieco zimno trzeba dość długo "pochetłać" aczkolwiek zawsze odpala. Jak już silnik złapie trochę temperatury (tak po prawdzie to jak już odpali to kolejny rozruch może być nawet po 5s i też pójdzie bez problemu) to pali w zasadzie na dotyk. 2-3s kręcenia i jest zapłon. Tylko w moim przypadku po podłączeniu pod komputer pojawił się błąd w rodzaju "awaria modułu grzejącego" - więc najpewniej centralka świec wariuje. Za kilka dni wizyta u mechanika więc będzie wiadomo.

  8. #28
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poszukiwacz Zobacz post
    Mam ten sam problem. Gdy tylko zrobiło się nieco zimno trzeba dość długo "pochetłać" aczkolwiek zawsze odpala. Jak już silnik złapie trochę temperatury (tak po prawdzie to jak już odpali to kolejny rozruch może być nawet po 5s i też pójdzie bez problemu) to pali w zasadzie na dotyk. 2-3s kręcenia i jest zapłon. Tylko w moim przypadku po podłączeniu pod komputer pojawił się błąd w rodzaju "awaria modułu grzejącego" - więc najpewniej centralka świec wariuje. Za kilka dni wizyta u mechanika więc będzie wiadomo.
    Tak, awaria grzania ewidentnie. Jak wspomniałeś, jak jest ciepły silnik to odpala od razu. Bo nie musi tyle zagrzewać świec. To samo w lecie. Gdybyś nic nie robił i zostawił centralkę w spokoju, to w lecie nie miałbyś żadnego problemu z odpaleniem.

  9. #29
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Pati&Grzesiek
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Cieszyn
    Auto
    ŻONUSI AR 147 1,9 JTD 116 Km. 2001r.................. MOJE AR 156 SW 1,9 JTDM 187KM 2005r
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał sniadypl Zobacz post
    A śmierdziało ropą w kabinie ? I było widać zapocenie wokół wtrysku ?
    Trochę było

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    ALFA GT 1.9 (2005)
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgrMafia Zobacz post
    Przy wydmuchanej uszczelce raczej nie będzie śmierdzieć ropą bo zamienia się ona praktycznie w masę stała po wpłynięciu z pod wtrysku więc jako tako zapocenia specjalnie też nie będzie widać, za to zobaczysz czarną masę koło wtrysku taka twardą, no chyba że masz tam taki przelot przez tą uszczelkę że ci sika jak hydrant to wtedy poczujesz diesla. Ale nawet wtedy powinien wyskoczyć błąd. Sprawdź czy przy wtryskach nie ma czegoś

    Z drugiej strony jeżeli pompa jest nie szczelna to powinna być ewidentnie wokra lub coś koło niej być mokre.

    Komp raczej Ci nie pokaże że świece są zepsute (chodzi mi o kod błędu), jedynie kontrolka na desce rozdzielczej, u mnie wyglądało to o tyle dziwnie że kontrolka była ok, dopiero po odpięciu przewodów od świec i sprawdzeniu kabli czy jest sygnał na świece, kontrolka zaczęła migać, więc obstawiał żebyś sprawdził kable od świec i czy płynie przez nie prąd po przekręceniu na zapłon, przez kilka lub kilkanaście sec powinno tam być napięcie. Teoria głosi że auto odpali nawet bez świec hmmm Twoje przecież odpala tylko coś ciężko, jednak w praktyce ta teoria często jest mitem.

    Sprawdź świece i kable, to nic nie kosztuje jeśli masz probówkę i multimetr

    Wysłane z mojego CAT S60
    Ja miałem wydobywającą się maź przez kilka dni i ani nie odczułem spadku mocy, ani innej pracy silnika ani komputer niczego nie pokazywał (żadnego błędu). Po wyjęciu wtrysku (przez maź to niełatwe) okazało się, że uszczelka nie wygląda źle. Mój mechanik wymienił mi podkładkę i zregenerował jak on to nazwał "końcówkę" wtrysku. Wszystko działa.

Podobne wątki

  1. 2.4.jtd kręci a nie zapala lub długo kręci i pali
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 09:47
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:47
  3. Długo kręci - problemy z odpalaniem JTD
    Utworzone przez pawelk91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-11-2011, 10:28
  4. Czasami długo kręci V6
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 20:45
  5. Długo kręci na zimnym
    Utworzone przez Pasi w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory