Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Sprężyna od pedału sprzegła.

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Piotriix miałeś racje, zwracam honor spręzyna wspomaga jeszcze wciśnięcie pedału. Nie dopatrzyłem tego bo mam chyba za mocną lewą noge, ale ręką idzie odczuć.

    Opadnięcie pedału do połowy miało jednak miejsce przy walniętej pompie sprzęgła.

    Z ciekawości wymienie ją u siebie na nową jeśli tylko aso nie wymaga kupienia 5 szt razem.

    Po latach napewno zmienia swoją spręzystość.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar DominikWrc
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    na razie Abarth
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Piotriix miałeś racje, zwracam honor spręzyna wspomaga jeszcze wciśnięcie pedału. Nie dopatrzyłem tego bo mam chyba za mocną lewą noge, ale ręką idzie odczuć.

    Opadnięcie pedału do połowy miało jednak miejsce przy walniętej pompie sprzęgła.

    Z ciekawości wymienie ją u siebie na nową jeśli tylko aso nie wymaga kupienia 5 szt razem.

    Po latach napewno zmienia swoją spręzystość.
    No i jak po wymianie sprężyny?

    Ja u siebie (156 Mjet) mam taki problem - w sumie od czasu jak kupiłem auto - tylko teraz jak kupiłem Spider gdzie pedał chodzi jak w masełko to się wpieniłem i musze coś z tym zrobić bo normalnie jak wciskam sprzęgło to przypominam sobie czasy dzieciństwa i jazdę ursusem C360 gdzie się musiałem o fotel zapierać żeby sprzęgło ruszyć.
    Zajrzałem tam w pedały dziś i sprężyna nie wygląda na pękniętą czy jakoś uszkodzoną. Pedał od połowy skoku do podłogi idzie wyczuwalnie ciężej. Jak popsikałem smarowidłem w sprężynę i te prowadnice to minimalnie się poprawiło, ale w sumie tylko że jest bardziej gładki skok, a siłę trzeba taką samą przyłożyć. Pedał stoi równiutko z hamulcem - nic nie wpada.
    Czytając powyższe posty to chyba ta sprężyna jest do wymiany. Mam rację?

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    Jak idzie ciężko to nie wiem czy już nie masz sprzęgła do roboty po prostu.






  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar DominikWrc
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    na razie Abarth
    Postów
    79

    Domyślnie

    Jest duża szansa że sprzęgło się kończy. Spróbuję zdjąc sprężyne i zobacze - jeśli nie ma zmiany w twardości tzn sprężyna - a jeśli będzie jeszcze gorzej tzn że sprzęgło.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    AR 33 1.7 8V 92',AR 166 3.2 V6 24v 2003 FL Distnctive
    Postów
    86

    Domyślnie

    Dołączając się do dyskusji
    U mnie też pedał sprzęgła chodzi z wyczuwalnym oporem ale zabawniejsze jest to że jak autko przegonię ostro tak żeby pojechać szybko i pod 5000 obr to potem sprzęgło leciutko chodzi przez chwilę, a wręcz mam wrażenie że wpada pod ciężarem nogi.
    W takim scenariuszu obstawiam że pompa już niedomaga czy to raczej coś innego ?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    763

    Domyślnie

    Panowie, upadła mi jakiś czas temu sprężyna pod nogi wraz z białym adapterem/sworzniem (takim dynksem no i zakupiłem w autosklepie24 i przyszła - jest git, bo taka jak potrzebowałem:



    I teraz najważniejsze pytanie - jak to założyć? Pomimo wzrostu 184cm i stu kilo wagi, jakoś udało mi się położyć pod pedałami pod kierownicą, ale nie wiem jak to zacisnąć. Gdzie to ustrojstwo jako całość zaprzeć tym białym "łepkiem"? Oglądałem fragment ściany grodziowej na wysokości, na jakiej całość ze sprężynką dotyka i tam nie ma o co tego zeprzeć, więc podejrzewam, że trzeba po omacku kierować się pionowo w górę, jak w tym wątku kolega olo_84:
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1370444


    Ktoś coś poradzi? Jakieś małe know how?

    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 06-04-2017 o 13:13

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w 156 ale w 166 jest jeszcze jeden plastik który zakłada się na pedał i blokuje wsuwką a te ząbki powinny sie zaczepić na ścianie grodziowej.

    Tak to wygląda w 166

    https://www.google.pl/search?q=pedał...8mxlQ2Y-OHiJM:

    9 10 11 i 12
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    dolnyśląsk
    Auto
    Alfa Crosswagon
    Postów
    81

    Domyślnie

    Jest jeszcze tam zamontowany mały amortyzatorek, który ma powodować, aby łagodniej można było operować sprzęgłem. Być może niektóre uciążliwości są spowodowane wadliwym działaniem owego amortyzatorka.
    jest: Alfa Crosswagon, Volvo S80 Rdesign
    była: Alfasud Ti 1.3, Alfasud Sprint QV 1.5, Alfa 75 2.0, Alfa 155 1.8 TS 8V,
    Alfa 166 3.0 V6 24v Super, Alfa 147 1.6 TS, Lancia Lybra 1.6, Fiat Ulysse,
    auta zastępcze: 159 2.4 JTDm Q4 Ti, GT 2.0 JTS
    były: 164 3.0 V6, 164 3.0 V6 Super, 156 1.9 JTD, 147 1.6 TS, 147 2.0 Ti

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    763

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dziubek99 Zobacz post
    Nie wiem jak jest w 156 ale w 166 jest jeszcze jeden plastik który zakłada się na pedał i blokuje wsuwką
    W 156 jest bardzo podobnie. U mnie ta druga część plastiku jest właśnie przypięta do pedału sprzęgła spinką. Czyli reasumując, trzeba ją zdjąć, złożyć to razem z pierwszą częścią i sprężynką, zaprzeć tym ząbkiem o jakiś widoczny wypust/miejsce na grodzi i nasunąć na miejsce przypięcia na pedał sprzęgła i zapiąć spinkę.

    Spróbuję i dam znać co z tego wyszło :-)

    L.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel_B Zobacz post
    Jest jeszcze tam zamontowany mały amortyzatorek, który ma powodować, aby łagodniej można było operować sprzęgłem. Być może niektóre uciążliwości są spowodowane wadliwym działaniem owego amortyzatorka.
    Gdzie Ty tam widziałeś amortyzatorek bo jak jeżdżę 166 9 lat tak jeszcze się nie spotkałem żeby było tam coś takiego. Do bolca przy numerze 9 10 11 12 idzie sprężyna a do bolca 7 8 idzie pompa sprzęgła Nie ma żadnego amorka.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


Podobne wątki

  1. [159] Sprężyna pedału sprzęgła
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 14:45
  2. Sprężyna odciągająca pedału sprzęgła JTD.
    Utworzone przez @sdero w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 10:00
  3. Prośba o szybką poradę odnosnie pedału sprzegła
    Utworzone przez saxon01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 18:50
  4. Sprężyna powrotu pedału sprzęgła - gdzie kupić
    Utworzone przez PIH w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 08:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory