Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 80

Temat: 156 - 159 - Giulia - wrażenia po prezentacji

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    a Giulia jest zajebista jeszcze bardziej, bo wszystkim tutaj gul skacze jak wyszedł nowszy model :-)
    Czytając ten temat to można stwierdzić że każda alfa jest brzydka i generalnie nie ma co robić wow

  2. #62
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    khazar, wydaje mi się, że przynajmniej w przypadku alfaholików, akurat właściciele 159 są naturalnym, potencjalnym kupcem Giulii.

    Osobiście nie wkurzam się na "nowsze modele".
    Wręcz przeciwnie, obróciłem strzałkę czasu i zmierzam w przeciwnym kierunku.

  3. #63
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    ))) i tak na naszym forum utwierdza się silne grono szyderców i kontestatorów modelu 159. Po "fatalnej sprzedaży", słabych silnikach, przyszedł czas na dezawuowanie stylistycznego piękna tego samochodu. Niecierpliwie czekam, co dalej
    Też to zawsze dostrzegałem: od czasu jak to auto pojawiło się na szosach, w 2005 roku, ludzie z niechęcią zawsze odwracali wzrok od tego paskudztwa, prasa punktowała to efekciarstwo stylistyczne, fatalny i brzydki bok, tandetną nachalność.
    159: wzór stylistycznego badziewia. Nawet dziś jeszcze wywołuje odruchy wstrętu. Fuj, ten burak Giugaro.
    Nie to co Giulia: ta jest ponadczasowo piękna, stylistyczne niepodrabialna, natychmiast łatwo rozpoznawalna z każdej strony. I ma tę doskonałość sylwetki auta tylnonapędowego.
    Dopiero z tym modelem Alfa Romeo przywraca motoryzacji kanon piękna. Jaka to miła odmiana po tej przebrzydłej, stylistycznie tandetnej i nachalnie efekciarskiej 159....
    ...i banalna
    Podsumowując jeszcze całe te dywagacja (nie sądziłem, że temat tak się rozwinie), to uważam, że Giulia ładniejsza jest na zdjęciach niż w realu.
    Powiem tak, na żywo ten samochód widziałem z bliska po raz pierwszy w Rzeszowie 1 kwietnia. Dotychczas widziałem materiały filmowe, zdjęcia itp prezentacje po których byłem pełen nadziei i z niecierpliwością wypatrywałem Giulii na drogach, ale bezskutecznie. Moje wyobrażenia ukierunkowane powyższymi zderzyły się z rzeczywistością w prima aprilis i poczułem się trochę rozczarowany. Zwłaszcza czarnym kolorem nadwozia. Zdecydowanie lepiej wypadła biała Giulia i gdybym zobaczył tylko białą, to pewnie nawet nie założyłbym tego tematu, ale niestety czarny lakier zepsuł moje WOW.
    Całości dopełnił fakt, że w samochodzie kosztującym znacznie powyżej 100.000zł, który jest świeży konstrukcyjnie nie ma w standardzie reflektorów ksenonowych, o adaptacyjnych już nawet nie wspominając, to Seat Leon, będący starszą konstrukcją oferuje reflektory LED (Nie wiem jak one świecą), a tutaj mamy zwykły odbłyśnik...
    OK, ale dość tego narzekania, bo zostanę zlinczowany
    Tak czy owak, póki co nie widzę lepszego następcy dla mojej 159 jak Giulia, a najlepiej w wersji Veloce.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Mówienie, że o gustach się nie dyskutuje... :-) No cóż, śmieszne jest to, że posiadacze 159 narzekają na Giulię, że nie jest już ładna, a posiadacze 166 narzekają na 159, i tak dalej. Po prostu ludzie wkurzają się, że są nowsze modele niż oni mają i szukają atencji takimi tekstami. Śmieszne to jest serio. Czyli podsumowując 159 jest zajebista, a Giulia jest zajebista jeszcze bardziej, bo wszystkim tutaj gul skacze jak wyszedł nowszy model :-)
    A moze dlatego, ze przod 159 będący bardzo agresywnym w formie po prostu jest skrajnie inny niż w Giulii? Te auta dzieli przepaść w sensie designu i jego zachowawczości, wiec bardziej skłaniam sie ku temu, ze Giulia spodoba sie osobie nie szukającej aż takich "wrażeń wizualnych" jak w 159, dlatego głosu rozgoryczenia posiadaczy 159 sa dla mnie zrozumiałe. To tak jakby 159 był suvem, a następca coupé - tez właścicielom suva nie spodobałby sie następca.
    Wracając do tematu. Dla mnie Giulia jest zwykła ale nie brzydka, jest po prostu spokojna, stonowana i bezpłciowa, jej plusem jest niska podaż na drogach. To olbrzymi plus.

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post

    Całości dopełnił fakt, że w samochodzie kosztującym znacznie powyżej 100.000zł, który jest świeży konstrukcyjnie nie ma w standardzie reflektorów ksenonowych, o adaptacyjnych już nawet nie wspominając, to Seat Leon, będący starszą konstrukcją oferuje reflektory LED (Nie wiem jak one świecą), a tutaj mamy zwykły odbłyśnik...
    OK, ale dość tego narzekania, bo zostanę zlinczowany
    Tak czy owak, póki co nie widzę lepszego następcy dla mojej 159 jak Giulia, a najlepiej w wersji Veloce.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Przy obecnej wartości naszej waluty 100 tys. na sedana z segmentu D to żaden pieniądz. W segmencie premium żaden sedan w golasie nie będzie miał ksenonów, więc nie ma się czego czepiać. Co do Leona to Ledy jakie oferuje są tak żałosne, że w teście wyszło, że lepiej oświetla drogę Leon z podstawowymi lampami Po prostu ŻENADA. Tak właśnie robi się w klientów w balona

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    ...i banalna
    Podsumowując jeszcze całe te dywagacja (nie sądziłem, że temat tak się rozwinie), to uważam, że Giulia ładniejsza jest na zdjęciach niż w realu.
    Powiem tak, na żywo ten samochód widziałem z bliska po raz pierwszy w Rzeszowie 1 kwietnia. Dotychczas widziałem materiały filmowe, zdjęcia itp prezentacje po których byłem pełen nadziei i z niecierpliwością wypatrywałem Giulii na drogach, ale bezskutecznie. Moje wyobrażenia ukierunkowane powyższymi zderzyły się z rzeczywistością w prima aprilis i poczułem się trochę rozczarowany. Zwłaszcza czarnym kolorem nadwozia. Zdecydowanie lepiej wypadła biała Giulia i gdybym zobaczył tylko białą, to pewnie nawet nie założyłbym tego tematu, ale niestety czarny lakier zepsuł moje WOW.
    Całości dopełnił fakt, że w samochodzie kosztującym znacznie powyżej 100.000zł, który jest świeży konstrukcyjnie nie ma w standardzie reflektorów ksenonowych, o adaptacyjnych już nawet nie wspominając, to Seat Leon, będący starszą konstrukcją oferuje reflektory LED (Nie wiem jak one świecą), a tutaj mamy zwykły odbłyśnik...
    OK, ale dość tego narzekania, bo zostanę zlinczowany
    Tak czy owak, póki co nie widzę lepszego następcy dla mojej 159 jak Giulia, a najlepiej w wersji Veloce.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    praktyczne porównanie led i ksenon https://www.youtube.com/watch?v=mI0hXiKGv8I

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przy obecnej wartości naszej waluty 100 tys. na sedana z segmentu D to żaden pieniądz. W segmencie premium żaden sedan w golasie nie będzie miał ksenonów, więc nie ma się czego czepiać. Co do Leona to Ledy jakie oferuje są tak żałosne, że w teście wyszło, że lepiej oświetla drogę Leon z podstawowymi lampami Po prostu ŻENADA. Tak właśnie robi się w klientów w balona
    Wiem jak te światła Leona wypadły w teście, ale chodzi o sam fakt. Da się zrobić dobre światła LEDowe, czego przykładem są inne marki, ale Leon chyba jest tym najtańszym z taką opcją.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Jeśli chodzi o samą stylistkę, to praktycznie wszyscy twierdzą, że jest WOW i auto jest ładniejsze od konkurencji. Najczęściej inaczej twierdzą posiadacze 159, serio. Gdybym miał czas, to bym prowadził statystykę
    Ja bym to scharakteryzował tak: psychika ludzka i negowanie nowego na tym etapie zmiany.
    w efekcie mamy doszukiwanie się na siłę wad Giulii lub gloryfikowanie 159 - taka wewnętrzna konkurencja
    Posiadanie 3 różnych modeli 159 w czasie (SW obecnie) dało mi pewien dystans.

    Myślę, że mogę się wypowiedzieć w temacie i być obiektywny. Giulia to auto gdzie na WOW składa się całość, wygląd jest jedną ze skladowych, ale nie dominuje. Nie od razu sie do tego przekonałem, potrzebny byl czas. Z początku nawet był lekki zawód, bo oceniałem ją tylko z perspektywy wyglądu przez pryzmat designu 159, do którego byłem przyzwyczajony.

    Nie ma też sensu umniejszanie zalet 159 - nie można jej odmówić, żę nadal budzi emocje i fajnie.

    Osobiście ciesze się jednak, że marka dała wreszcie alternatywę.
    Emocje są zrozumiałe, bo sporo kazała na siebie czekać.

    Myslę, że zwyczajnie potrzeba czasu, poobcowania z tym autem, upowszechnienia się Giulii / Stelvio, żeby to dotarło do niektorych Alfisti, że to świetna alfa, jakiej nie było od dawna. Alfa, która ma bardzo dobre opinie, prasę, dobrze wypada w testach i nie bez powodu. Alfa, która jest warta swojej ceny przy poziomie tego co oferuje konkurencja. Obejrzyjcie sobie GT gdzie Clarkson ocenia Giulię Q. Co więcej nawet na forach konkurencji wzbudza bardzo pozytywne emocje. Takich opinii alfa nie miala od lat !

    Mysle, ze prezentcja najmocniejszej Giulii na początku była własnie tym przemyślanym WOW dla świata motoryzacji. Giulia Veloce / Stelvio First edition z kolei pokazuja, że to nieodosobnione przypadki. Podstawowe modele też prowadza sie wysmienicie i czuc te proporcje, po porstu DNA auta

    Wg mnie robienie plebiscytów kto lubi bardziej Giulie a kto 159, bo do tego zamierza ten temat, mija się z celem
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 13-04-2017 o 19:13

  9. #69
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przy obecnej wartości naszej waluty 100 tys. na sedana z segmentu D to żaden pieniądz. W segmencie premium żaden sedan w golasie nie będzie miał ksenonów, więc nie ma się czego czepiać. Co do Leona to Ledy jakie oferuje są tak żałosne, że w teście wyszło, że lepiej oświetla drogę Leon z podstawowymi lampami Po prostu ŻENADA. Tak właśnie robi się w klientów w balona
    Infiniti ma) full adaptacyjny led w podstawowej wersji.
    Można? Można
    Ostatnio edytowane przez marti ; 13-04-2017 o 23:25

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    ale jakos mimo to infinity sprzedaje sie slabo. audi czy bmw sprzedaja golasy jak alfa

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wrażenia estetyczne
    Utworzone przez TheRealDeal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 09:03
  2. [Relacja] Wrażenia - ZLOT 2009
    Utworzone przez Kate w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 168
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 11:29
  3. Wrażenia z jazdy
    Utworzone przez Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2006, 23:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory