Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Hamulce , Pompa , Serwo - wielka zagadka.

  1. #1
    ZacAnaheim
    Gość

    Domyślnie Hamulce , Pompa , Serwo - wielka zagadka.

    Witam wszystkich forumowiczy.

    Problem , który mam z hamulcami nie daje mi spać po nocach , a zbyt ambitny jestem zeby samochod oddawac do mechanika.Opisze krótko jak to wszystko wygląda - mam nadzieje ,że mi coś Pomożecie.

    Zaczeło sie wszystko od tego ,że moja żonka stwierdziła ze hamulce są do bani. No to pierwsze co zrobilem przejażdzka jej samochodem i faktycznie hamulce jak w maluchu!!!. Przeraziłem sie troche że tak jeździ. Pojechałem na stacje diagnostyczna - ziomek przeleciał na walcach smaochodem i co - okazalo sie ze samochod wyrzuca z rolek. i że prawdopodobnie efektem tego bardzo twardego pedała hamulca jest - SERWO.
    Zakupilem servo okazyjnie + pompa na wszelki wypadek z demontażu rozbitka.
    Pompa i servo na 100% sprawne. No to zaczela sie ostra walka w kanale - wymiana serva to niezla zabawa - malo miejsca itd....po 1,5 h walce udalo mi sie i servo w nowym miejscu siadło. Oczywiscie ukladu nie roszczelnialem bo pompe wraz z przewodami odgialem lekko na bok. Calosc poskladalem na poompie sprawdzilem czy podcisnienie idzie i wszystko ok. PO odpaleniu samochodu pedal robi sie miekki.(niby wszystko OK) Zadowolony z siebie ruszylem na przejażdżkę i znow porazka , hamulce niby trosze sie poprawily ale moment zablokowania jest bardzo daleki i trzeba silnie wciskac pedal hamulca. Stwierdzilem ze trzeba odpowietrzyc hamulce , odpowietrzalem zaczynajac od prawego tylnego kola i az do przodu. Przez caly uklad przelecialo z 0.5 L hydrolu , i ani jednego pęcherza powietrza. Nastepna przejazdzka i nic lepiej. Znowu macha do gory - kanał - i szukanie - co sie okazalo znalazlem POMPE ABS - wogole myslalem ze to model bez ABS'u. Kontrolki zadnej na desce mi nie swiecily a kola sie blokowaly. Zaczalem dalsza walke - wymiana pompy hamulcowej , niestety ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze drugiego przewodu - od strony szyby nie da rady odkrecic( nawet specjalnym kluczem do przewodow) - ktos przede mna objechal calkowicie ta srube.

    Dodam że z tyłu mam bębny , nie tarcze.
    A tarcze i klocki są w dobrym stanie.


    1) Gdzie jest komputer od ABSU ? , ewentualnie bezpiecznik jakiś? bo wydaje mi sie że ktoś go odpiął

    Czy jeżeli pompa ABSU jest odpięta(elektronicznie) to ma to wpływ na hamulce ( chodzi mi o to czy będą słabsze)

    2) Czy mogę ominąć pompę ABSU - zeby skrócić obieg plynu hamulcowego
    Pompa hamulcowa ma dwie sekcje zaślepione wkreconymi końcówkami - rozumiem że tam moge bezpośrednio strony popodpinać?

    3) Czy ewentualne objawy moich hamulców mogą być przyczyną uszkodzonej sekcji na pompie hamulcowej?

    4) Czy szukać problemu w bębnach? może tam są jakieś regulacje?


    Bardzo proszę o pomoc

    Pozdrawiam Mateusz.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZacAnaheim Zobacz post
    znalazlem POMPE ABS
    Cytat Napisał ZacAnaheim;

    197716
    Dodam że z tyłu mam bębny , nie tarcze.
    dziwne jeżeli z tyłu bębny to wyklucza ABS. :/
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  3. #3
    ZacAnaheim
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaes Zobacz post
    dziwne jeżeli z tyłu bębny to wyklucza ABS. :/

    No wlasnie , to juz zauwazylem - podejrzewam ze poprzednik coś grzebał może wymieniał całe zawieszenie tylnie , i poprostu zalożył sobie Bębny , a pompa ABS jest napewno - teraz pytanie czy ona nie zmniejsza ciśnienia bo przez nią normlanie przewody idą do przodu i do tylu.

Podobne wątki

  1. Serwo? pompa?
    Utworzone przez mariusz09 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 09:59
  2. Pompa czy serwo
    Utworzone przez barjoz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 11:03
  3. [145/146/155] serwo i pompa hamulcowa
    Utworzone przez HyenaHF w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 17:38
  4. serwo i pompa hamulcowa
    Utworzone przez qtaz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory