Strona 97 z 243 PierwszyPierwszy ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147197 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #961
    Użytkownik Świeżak Avatar ryloon
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    AR 156SW'03 2.4 20V / GTV'97 3.0 V6 220KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Zobacz ile kosztuje 1 tuleja z PU. Jest tam ich masa do zrobienia....

    Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
    Komplet tulei PU to koszt ok. 790 zł. Jest na Allegro: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6640646841
    Jest GTV'97 3.0 V6. Była 156 SW'03 2.4 20V

  2. #962
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Komplet tulei PU to koszt ok. 790 zł. Jest na Allegro: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6640646841
    To się troszkę pozmieniało na lepsze
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #963
    Użytkownik Świeżak Avatar rogo
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0TS
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Komplet tulei PU to koszt ok. 790 zł. Jest na Allegro: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6640646841
    na stronie Strongflex-a można kupić jeszcze taniej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Klima jest na bank do naprawy, a problemem jest jak dla mnie kolor czerwony. Miałem kiedyś 145 QV w kolorze czerwonym i nadwała się jedynie do kompleksowego lakierowania.
    czerwony faktycznie jest problematyczny, jednak jak się chce mieć ślicznotę to prawie każde dwudziestoparoletnie auto wymaga interwencji lakierniczej, osobiście wolę mieć perspektywę malowania nawet całego auta wyłącznie z powodu płowiejącego lakieru niż auto po nie wiadomo jak wykonanej naprawie blacharskiej. Oczywiście inwestycja w lakier to "stracona kasa" jeśli auto się znudzi lub z innych powodów trzeba je będzie sprzedać, podobnie zresztą jest z większością wydatków na ratowanie takiego auta, trzeba wiedzieć że faktycznie takie auto chce się trzymać

  4. #964
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Ciekawe ile by kosztowało pomalowanie Gtv na Rosso Competizione? Hmm.

  5. #965
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Mój lakiernik liczy sobie 400zł element + dach 600. Drzwi, klapa, błotniki, dach i przednie zakola jako jeden element dają Ci 3000zł. Do tego trzeba doliczyć maskę, która jest bardzo duża, wykonana z tworzywa i żeby ją zrobić dobrze trzeba się nieźle napracować. Należałoby ją zedrzeć całą do żywego, położyć podkład i polakierować- to bardzo kosztowna robota. Myślę, że z całością zamknąłbyś się w 4500 (uwzględniając jakiś rabat za ilość hurtową).

  6. #966
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Nieźle, spodziewałem się że będzie to trochę droższy interes. Nic tylko pozostaje odłożyć jeszcze trochę kasy i szukać fajnej 3.0 v6 ph2

  7. #967
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Też jest to kwestia podejścia do tematu. Ja swoją robię partiami- zrobiłem już maskę i zderzaki bo to najbardziej widać. Teraz maluję dach bo miałem wgniotki i wypłowiały lakier w jednym miejscu. Docelowo pomaluję całą, ale jeszcze mi zejdzie. Takim trybem można się posuwać do przodu stopniowo odkładając kasę ;) Zebrać na raz i pomalować też można, ale jak doliczysz do tego serwis auta (na pewno trzeba będzie coś powymieniać po zakupie) to potrzebujesz 175-200% środków potrzebnych na zakup auta, a to już się robi wydatek. Osobiście polecam kupić egzemplarz w odpowiadającej Ci opcji (silnikowej, kolorystycznej, liftowej, co tam ma dla Ciebie znaczenie) a potem sukcesywnie sobie ją robić małymi kroczkami, zaczynając od tego co trzeba zrobić, żeby auto jeździło. W międzyczasie będziesz miał jakieś tam niedogodności, ale da się z tym żyć przez jakiś czas ;) No chyba, że masz środki na to, żeby kupić i od razu zająć się autem jak należy- to zmienia postać rzeczy ;)

  8. #968
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Też jest to kwestia podejścia do tematu. Ja swoją robię partiami- zrobiłem już maskę i zderzaki bo to najbardziej widać. Teraz maluję dach bo miałem wgniotki i wypłowiały lakier w jednym miejscu. Docelowo pomaluję całą, ale jeszcze mi zejdzie. Takim trybem można się posuwać do przodu stopniowo odkładając kasę Zebrać na raz i pomalować też można, ale jak doliczysz do tego serwis auta (na pewno trzeba będzie coś powymieniać po zakupie) to potrzebujesz 175-200% środków potrzebnych na zakup auta, a to już się robi wydatek. Osobiście polecam kupić egzemplarz w odpowiadającej Ci opcji (silnikowej, kolorystycznej, liftowej, co tam ma dla Ciebie znaczenie) a potem sukcesywnie sobie ją robić małymi kroczkami, zaczynając od tego co trzeba zrobić, żeby auto jeździło. W międzyczasie będziesz miał jakieś tam niedogodności, ale da się z tym żyć przez jakiś czas No chyba, że masz środki na to, żeby kupić i od razu zająć się autem jak należy- to zmienia postać rzeczy
    Ło panie. To że ja bym chciał 3.0 to jedno. Jak sie trafi dobre i w miare ogarniete 2.0 ph2 to też przygarnę (kolor, silnik ma małe znaczenie - jak już moją kategorią jest skóra i ph2 ). Żałuję że wtedy nie brałem tej czarnej 2.0 ph2 z Olsztyna - te bananowe skóry <3 - ale handlarz był jakiś dziwny i podejrzany...
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 23-06-2017 o 16:08

  9. #969
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Jak handlarz "dziwny i podejrzany", to nie masz czego żałować :-P
    Ja bym chyba zrobił podobnie jak [MENTION=33188]Tytus9[/MENTION]. Kupić coś, co odpowiada w tym co najważniejsze (dla mnie byłoby to w Gtv ph2 3.0 lub ph3 3.2,choć tu inne koszta, jasna skóra i wnętrze i kolor czerwony, czarny lub granatowy, chyba że byłaby perełka w innym kolorze) i powoli doprowadzał do perfekcji. Z resztą podobnie robię ze swoją - powolutku sprawy idą do przodu, ale idą :-P

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  10. #970
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    726

    Domyślnie

    Bardzo rzadko zdarza się trafić naprawdę dobrze ogarniętą gtv ,dlatego jak koledzy opiniuję ,że mając dobrą bazę można powoli spokojnie doprowadzać ją do perfekcji i stanu jaki chcemy osiągnąć .Ja podobnie jak Tytus kupiłem auto przy którym parę rzeczy na start trzeba było zrobić ,potem kolejne ,a to eksploatacyjne na bieżąco ,i jakieś kosmetyczne od czasu do czasu ,dlatego też nigdy mnie nie zawiodła ostatnio dzięki temu ,że dbam o nią w długi weekend zrobiłem nią 946 km bez najmniejszego problemu ,żadnej awarii ,nieprzewidzianych postojów itp niespodzianek za co jej i sobie dziękuję jazda była przyjemna, relaksująca i taka jak lubię nią jeździć ,czyli dynamiczna bo było dużo krętej drogi a alfy lubią je bardzo....

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory