Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: zmiana licznika na duży wyświetlacz, lub naprawa

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    no wlasnie ta wypowiedz potwierdzala by moje domysly ale wlasnie nie widzialem sie z mechanikiem zeby sie o to spytac... licznik bierze z czujnika w skrzyni tak a ECU??

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Licznik tj prędkościomierz zlicza średnią z dwóch czujników ABS przednich kół. Wszystko leci po szynie CAN.
    Tj prędkość x zaprogramowany obwód koła.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    tym bardziej by sie potwierdzalo bo nie wiem jak dlugo jezdzilem z uszkodzonym czujnikiem polozenia walu (czujniekiem obr. silnika) po wymienie ostatnio termostatu wyszlo ze jest uszkodzony jak na studia nie dojechalem...;/ i moze przez to ze byl uszkodzony to oszukiwal ECU przez kilka mies. moze nawet... i tez poziom doladowania i wrocil do normy bo jakis blad doladowania mialem przed wymiana czujnika na nowy i jak robilem pomiar to troche mierzone doladowanie odbiegalo od docelowego

    ---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:49 ----------

    to teraz mnie troche zaniepokoiles... bo czujnik ABS na jedym kole mam od 156 bo cala zwrotnice mam od 156 wraz z lozyskiem... i ogolnie problemu nie ma ale zaowarzylem ze na tempomacie mi tak jakby poszarpywal a teraz mi piszesz ze z ABS bierze pomiar... to tez moze miec wplyw...

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar leszek.b
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    PKR
    Auto
    AR 159 JTDm Sportwagon
    Postów
    107

    Domyślnie

    Wiem, że meeeega odkop ale pytanie dotyczy tematu, więc zakładanie kolejnego nie ma sensu.

    Mam kreski zamiast ogólnego przebiegu kilometrów, mam wersję z małym licznikiem, przejrzałem liczniki na alledrogo pod kątem alfy 147 i małego wyświetlacza. Niestety są same z dużymi wyświetlaczami i teraz pytanie "Czy komuś udało się coś zdziałać w tym temacie?" Ostatni post jest z 2011 roku, a to już trochę czasu temu Myślałem nad kupnem licznika z dużym wyświetlaczem, zależy mi na temperaturze, godzinie, na liczniku ogólnym oraz dziennym, reszty nie musi być. No i pytanie jak z tym mruganiem tego wyświetlacza? Jest to mocno irytujące? Ma ktoś założony taki licznik w wersji z pierwotnym małym wyświetlaczem i mógłby wrzucić jakiś krótki filmik?

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Nemiks
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    316

    Domyślnie

    podepne sie do tematu i postu powyzej i wlasnei tez chcialbym sie dowiedziec jak moge np zniwelowac te migotanie licznika z km w zegarach z duzym wyswitlaczem ?? oraz jak zrobic to zeby km zgadzaly sie z moim oryginalnym a nie jakims z innego licznika ?

    i jeszcze jedno najwazniejsze :p co to te osiowanie proxy ? albo samo osiowanie bo nie ogarniam tego kompletnie :p
    Ostatnio edytowane przez Nemiks ; 24-03-2014 o 21:00

  6. #16
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Km do przodu spokojnie mes'em zrobisz i kabelkiem elm








  7. #17
    Użytkownik Embrion Avatar Jaroslaw93
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    147 1.6
    Postów
    5

    Domyślnie

    Musisz po prostu zrobić korektę licznika. Najlepiej żebyś miał jakies potwierdzenie z serwisu. ze przebieg miałeś 123tys a jak kupiłeś nowe zegary miały 132tys . Zmieniłeś różnice.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    793

    Domyślnie

    Korekta przez fes działa w dwie strony? Czy jak kupie licznik z większym przebiegiem to da radę go przestawić na mó przebiegj i odwrotnie? Pzdr
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Tylko w górę.

Podobne wątki

  1. [159] Zmiana Licznika (Zegarów)
    Utworzone przez chrisdelarosa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 11-02-2022, 22:21
  2. Wyświetlacz licznika 2,5V6
    Utworzone przez szubi w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 20:51
  3. Zmiana podświetlania licznika
    Utworzone przez igo_krk w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 12:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory