Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 2.4 JTD Łożysko oporowe

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    105

    Domyślnie 2.4 JTD Łożysko oporowe

    Panowie i Panie! Zrobiłem w Cinsofcie w końcu kolektor ssący i jestem bardzo zadowolony Dopada mnie jednak kolejna przypadłość... oprócz dalszych napraw u Cinka, a mianowicie wywalenie DPFa, zapocenie przewodów, pompy wody, muszę się uporać z takim oto problemem, jak łożysko oporowe!

    Objawy dokładnie takie same, jak na tych filmikach:
    1. https://www.youtube.com/watch?v=o-8qtJgPiLY
    2. https://www.youtube.com/watch?v=BHjuLV2sbrs

    U mnie występują: gdy samochód delikatnie się toczy na luzie bez wciśniętego sprzęgła i muszę go dohamować, przy wrzucaniu biegu (niskiego, 1-2) i puszczaniu sprzęgła, a nawet kiedy samochód ustawi się pod odpowiednim nachyleniem bądź gdy ruszam kierownicą (chociaż tutaj możliwe, że rozwala się też koło pasowe + któraś poduszka).

    Najlepsza diagnoza, którą przeprowadziłem: postój, wciskam hamulec, wrzucam dwójkę i powoli puszczam sprzęgło, pojawia się stukot DOKŁADNIE taki sam, jak na filmiku nr 2. Wręcz identyczny. Z tym, że potrafię jeszcze wyczuć, że u mnie drga buda (mocniej, gdy ruszam kierownicą na postoju).

    Problem:
    1. Co to cholera jest? Jak wpisuję "łożysko oporowe" w googlach, to nie znajduje mi absolutnie nic do mojej Alfy, może nazywa się to jakoś inaczej?
    2. Gdzie to cholerstwo kupić?
    3. Czy mam czekać, aż rozwalę sprzęgło i dopiero to kupić? Mam drobne problemy ze zmianą biegów na wyższych obrotach (z reguły przy redukcji) kiedy biegi nie chcą wchodzić bądź delikatnie szarpnie po puszczeniu sprzęgła, ale to najprawdopodobniej jest wynik mocy + skrzyni F40, bo żadnych problemów z wrzucaniem/startowaniem/ślizganiem sprzęgła nie ma, a lubię trzymać Alfę na wyższych obrotach (ok. 2k).
    4. Czy trudno to cholerstwo wymienić?
    5. Test dwumasu pt. "50km na godzinę, szóstka i but do ziemi" został pomyślnie, bezproblemowo, bezstukowo, bezwibracyjnie zakończony, więc dwumas jest w stanie w pełni sprawnym.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    105

    Domyślnie

    Łożysko oporowe == Centralny Wysprzęglik Hydrauliczny. Dzięki za pomoc!

    ...

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Dzięki za co ? Że nie wiedziałeś że nie masz klasycznego łożyska oporowego w F40?
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 03-02-2018 o 15:01

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    105

    Domyślnie

    Za to, że jesteś dobrym obywatelem, który służy radą i pomocą bliźniemu jak uczył Jezus, gdy ktoś poszukuje wiedzy i porady.

    Nie wiedziałem, że w F40 nie ma klasycznego łożyska oporowego (a swój problem odnalazłem jedynie na filmikach z youtuba szukając po objawach, które zaobserwowałem u siebie, no a na filmikach wyżej ludzie radzą sprawdzić "łożysko oporowe"), kulę się nisko z braku mojej niewiedzy, o mistrzu wszechwiedzy i wiem, że ta niewiedza motoryzacyjna dyskwalifikuje mnie w twoich oczach jako człowieka.
    Zapewne wiesz też jak stworzyć sieć neuronową do analizy predykcyjnej big data z 70 korporacyjnych systemów CRM w celu optymalizacji kosztów inwestycyjnych oraz podatkowych przy użyciu Javy i Cassandry (backend) i JS (frontend) z silnikiem NPM do odciążenia procesów i zasobów w warstwie użytkownika na serwerach Debiana. Nie wiesz? Dyskwalifikuje cię to w moich oczach jako człowieka. Bo wiesz, każdy ma wiedzę o czymś innym, a nie szanuje się tylko tych, co wiedzy nie szukają.

    Żałosnyś. Gulp.

Podobne wątki

  1. Łożysko oporowe
    Utworzone przez Sha w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-07-2017, 10:36
  2. łożysko oporowe ?
    Utworzone przez kubaku w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 15:41
  3. Łożysko oporowe ? a może nie...
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 22:38
  4. [145] Łożysko oporowe
    Utworzone przez sebol161 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 20:26
  5. [156] łożysko oporowe?
    Utworzone przez krzysiek-lex w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory