Strona 56 z 355 PierwszyPierwszy ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 3545

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #551
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Na razie nie. Ale jeżeli jest jakaś nowsza wersja softu, chętnie ją przetestuje. A w serwisie mówią, że nie ma nic nowszego, chociaż jak czytam tu, to pewnie nie do końca wiedzą.

  2. #552
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Znalazłem, ściągnąłem, rozpakowałem na pendriva (i tu chyba ważny szczegół: najpierw rozpakowałem to w jakimś swoim pliku tymczasowym, potem przerzuciłem na pendriva i nie chciało pójść. Jak rozpakowałem na pendriva to poszło), wsadziłęm w slot nad kubkami i ruszyło. Miałem 002.009.043, mam 002.009.055 i jedyna widoczna zmiana to numer softu. Żadnych innych zmian nie widzę. Miałem przez moment stracha, bo odpaliło mi się wszystko po angielsku ale zaraz automatycznie przestawiło się na polski. Poza tym niektóre polecenia z menu nie były podświetlone (np. aktualizuj mapy) ale po chwili i to wróciło do normy.

  3. #553
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Rozważałem ostatkiem zdrowego rozsądku leasing Giulii, ale po przeczytaniu tego wątku mi przeszło. To jest jakiś dramat - od projektu, przez montaż, aż po serwis.
    Większość to problemy jakie mogą się trafić w Fabiedzie za 40 tysi, a nie w bolidzie za 200 kawałków.
    Przewrotnie zapytam, czy właściciele nowych A6 też wtykają pod domem gąbkę w szczeliny, żeby nie trzeszczało?
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  4. #554
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Rozważałem ostatkiem zdrowego rozsądku leasing Giulii, ale po przeczytaniu tego wątku mi przeszło. To jest jakiś dramat - od projektu, przez montaż, aż po serwis.
    Większość to problemy jakie mogą się trafić w Fabiedzie za 40 tysi, a nie w bolidzie za 200 kawałków.
    Przewrotnie zapytam, czy właściciele nowych A6 też wtykają pod domem gąbkę w szczeliny, żeby nie trzeszczało?
    Przecież większość tego to jakieś pierdoły, które da się szybko naprawić lub nie mające żadnego wpływu na użytkowanie. Sam posiadałem nowe 330i Xdrive i było tragiczne w porównaniu z Giulia a kosztowało 40 tysięcy więcej. Jeździłem Jaguarem XE, który jest tak plastikowy i źle wykonany, że lalka barbie jest bardziej luksusowa. Z kolei Infiniti Q50 jest taką krową, której produkcja już dawno powinna zostać zakończona. Projekt jest wręcz perfekcyjny, nie mam nic do montażu ani serwisu. Sam posiadam Veloce od prawie 30 tys km i jestem wręcz zachwycony samochodem. Nie miałem podczas użytkowania nawet najmniejszego problemu, gdzie z BMW było tragicznie i cały czas stała w serwisie. Serwis mam lepszy niż w BMW.

    Ahh w BMW wymieniali mi przez dwa miesiące ledy bo się... zepsuły. Nie wiedzieć czemu.

    Żadnych gąbek nie wsadzałem za to... w sumie w Giulii również nie.

    A i jeszcze przez chwilkę wszedłem na forum Audi... hahaha oj gorsze rzeczy się tam dzieją niż wsadzanie gąbek w szczeliny.

    Ale może tylko jestem przewrotny i chwalę swój samochód, oh well jest czym.

  5. #555
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    Zjeździłem już kilka samochodów i muszę stwierdzić że Giulia jest ok. Moja szt jest z rynku US i wymienionych tutaj problemów nie zaobserwowałem ( może za mało jestem wnikliwy). Jedyna rzecz made in debil to czujnik poziomu oleju i brak miarki.

  6. #556
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Rozważałem ostatkiem zdrowego rozsądku leasing Giulii, ale po przeczytaniu tego wątku mi przeszło. To jest jakiś dramat - od projektu, przez montaż, aż po serwis.
    Większość to problemy jakie mogą się trafić w Fabiedzie za 40 tysi, a nie w bolidzie za 200 kawałków.
    Przewrotnie zapytam, czy właściciele nowych A6 też wtykają pod domem gąbkę w szczeliny, żeby nie trzeszczało?
    poogladaj testy na YT Mercedesów, BMW, tez w niektorych miejscach cos skrzypi. Nawet Audi, uznane ogolnie za wzorcowe, ktorys model na YT tez cos tam w desce skrzypialo. W mojej Giulii skrzypiala listwa na kierownicy, ta srebrna pod przyciskami, w serwisie prysneli sprayem i cisza od tego czasu. Mocowanie rejestracji tylnej jest do bani, warto podkleic tasma dwustronna zeby sie nie tlukla przy zamykaniu. Mialem problemy z lusterkami - nie rozkladaly sie same od razu, do tego wchodzily w jakis tryb testu i sie musialy poobkrecac najpierw - wymienili mi panele regulacji lusterek i podnoszenia szyb w przednich drzwiach i spokój. Poza tym samochod smiga i jestem naprawde zadowolony. Jak wszystko nie jest to ideal, cos bym tam zmienil gdybym mial na to wplyw, ale naprawde jest bliski idealowi. tyle ze rocznik 2018, moze w starszych bylo wiecej drobnych problemow?

    Co do serwisu, to akurat ten w Bielsku mi dziala na nerwy, ale to dawny Polmozbyt - kombinat w ktorym biurokracja jest jak w Indiach i jest za duzo ludzi, stad ciezko cokolwiek sie dowiedziec czy zorganizowac, wszystko trwa wieki itp. Ale niektore inne serwisy sa sprawne.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #557
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Cytat Napisał szerszeń Zobacz post
    Rozważałem ostatkiem zdrowego rozsądku leasing Giulii, ale po przeczytaniu tego wątku mi przeszło. To jest jakiś dramat - od projektu, przez montaż, aż po serwis.
    Większość to problemy jakie mogą się trafić w Fabiedzie za 40 tysi, a nie w bolidzie za 200 kawałków.
    Przewrotnie zapytam, czy właściciele nowych A6 też wtykają pod domem gąbkę w szczeliny, żeby nie trzeszczało?
    poogladaj testy na YT Mercedesów, BMW, tez w niektorych miejscach cos skrzypi. Nawet Audi, uznane ogolnie za wzorcowe, ktorys model na YT tez cos tam w desce skrzypialo. W mojej Giulii skrzypiala listwa na kierownicy, ta srebrna pod przyciskami, w serwisie prysneli sprayem i cisza od tego czasu. Mocowanie rejestracji tylnej jest do bani, warto podkleic tasma dwustronna zeby sie nie tlukla przy zamykaniu. Mialem problemy z lusterkami - nie rozkladaly sie same od razu, do tego wchodzily w jakis tryb testu i sie musialy poobkrecac najpierw - wymienili mi panele regulacji lusterek i podnoszenia szyb w przednich drzwiach i spokój. Poza tym samochod smiga i jestem naprawde zadowolony. Jak wszystko nie jest to ideal, cos bym tam zmienil gdybym mial na to wplyw, ale naprawde jest bliski idealowi. tyle ze rocznik 2018, moze w starszych bylo wiecej drobnych problemow?

    Co do serwisu, to akurat ten w Bielsku mi dziala na nerwy, ale to dawny Polmozbyt - kombinat w ktorym biurokracja jest jak w Indiach i jest za duzo ludzi, stad ciezko cokolwiek sie dowiedziec czy zorganizowac, wszystko trwa wieki itp. Ale niektore inne serwisy sa sprawne.

    Dlaczego porownujesz A6 z Giulia, powinienes A4.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #558
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    poogladaj testy na YT Mercedesów, BMW, tez w niektorych miejscach cos skrzypi. Nawet Audi, uznane ogolnie za wzorcowe, ktorys model na YT tez cos tam w desce skrzypialo. W mojej Giulii skrzypiala listwa na kierownicy, ta srebrna pod przyciskami, w serwisie prysneli sprayem i cisza od tego czasu. Mocowanie rejestracji tylnej jest do bani, warto podkleic tasma dwustronna zeby sie nie tlukla przy zamykaniu. Mialem problemy z lusterkami - nie rozkladaly sie same od razu, do tego wchodzily w jakis tryb testu i sie musialy poobkrecac najpierw - wymienili mi panele regulacji lusterek i podnoszenia szyb w przednich drzwiach i spokój. Poza tym samochod smiga i jestem naprawde zadowolony. Jak wszystko nie jest to ideal, cos bym tam zmienil gdybym mial na to wplyw, ale naprawde jest bliski idealowi. tyle ze rocznik 2018, moze w starszych bylo wiecej drobnych problemow?

    Co do serwisu, to akurat ten w Bielsku mi dziala na nerwy, ale to dawny Polmozbyt - kombinat w ktorym biurokracja jest jak w Indiach i jest za duzo ludzi, stad ciezko cokolwiek sie dowiedziec czy zorganizowac, wszystko trwa wieki itp. Ale niektore inne serwisy sa sprawne.

    Dlaczego porownujesz A6 z Giulia, powinienes A4.
    Ja mam 2017 rocznik i nie mialem zadnych problemow, nic nie skrzypi i inne takie. Serwis Alfa Romeo Zasada Krakow uwazam za wzrocowy. Zaden samochod nie jest idealem.

  9. #559
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    szerszeń rower sobie kup. Śmigam teraz zastępczym Kałdi, co prawda z niższego segmentu, ale Kałdi. Nie wiem skąd te zachwyty. Przeciwnie, powiem nawet, że dopiero teraz widzę, że Giulia jest naprawdę na poziomie "niemieckiej trójcy" pod względem wnętrza, ergonomii czy tak przez wszystkich opluwanego infotainmentu - to MMI z przyklejonym tabletem to żadna górnych lotów sprawa.
    Wiadomo, w wyższym segmencie (A4+) oczywiście materiały lepsze, ale w tym co ja dostałem teraz (Q2) to jest gorzej niż w Skodzie, aż do samego dachu śmierdzący (naprawdę), skrzypiący tani twardy plastik.
    Tak więc stereotypy o marce jako całości, że Audi to premium a Kia to szajs czy cokolwiek, to brednie - można jedynie porównywać modele z danego segmentu, gdzie Giulia zdecydowanie nie ma się czego wstydzić przed A4. A6 to już inna półka cenowa, z nią to można porównywać w zasadzie tylko najbogatsze Giulie Veloce, między którą a wersją podstawową Giulii jest przepaść, jeśli chodzi o wnętrze. Chociaż A6 żeby dogonić Giulię, to pewnie musiałoby być takie Sport 50/55 za grubo ponad 300 tysięcy. Czy właściciele nowych A6 wtykają gąbkę bo skrzypi? Na pewno nie, w końcu VW nigdy nie zalicza żadnych wpadek.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #560
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    szerszeń rower sobie kup. Śmigam teraz zastępczym Kałdi, co prawda z niższego segmentu, ale Kałdi. Nie wiem skąd te zachwyty. Przeciwnie, powiem nawet, że dopiero teraz widzę, że Giulia jest naprawdę na poziomie "niemieckiej trójcy" pod względem wnętrza, ergonomii czy tak przez wszystkich opluwanego infotainmentu - to MMI z przyklejonym tabletem to żadna górnych lotów sprawa.
    Wiadomo, w wyższym segmencie (A4+) oczywiście materiały lepsze, ale w tym co ja dostałem teraz (Q2) to jest gorzej niż w Skodzie, aż do samego dachu śmierdzący (naprawdę), skrzypiący tani twardy plastik.
    Tak więc stereotypy o marce jako całości, że Audi to premium a Kia to szajs czy cokolwiek, to brednie - można jedynie porównywać modele z danego segmentu, gdzie Giulia zdecydowanie nie ma się czego wstydzić przed A4. A6 to już inna półka cenowa, z nią to można porównywać w zasadzie tylko najbogatsze Giulie Veloce, między którą a wersją podstawową Giulii jest przepaść, jeśli chodzi o wnętrze. Chociaż A6 żeby dogonić Giulię, to pewnie musiałoby być takie Sport 50/55 za grubo ponad 300 tysięcy. Czy właściciele nowych A6 wtykają gąbkę bo skrzypi? Na pewno nie, w końcu VW nigdy nie zalicza żadnych wpadek.
    Bardziej sie zgodzic nie moge Sam posiadalem 330i plus jezdzilem kilka innymi modelami z tej grupy i sam sie zastanawiam nad czym takie zachwyty, w wielu przypadkach jest o wiele gorzej niz w Giulii. Wydaje sie, ze duzo ludzi komentuje czy powiela stereotypy a nawet raz nie siedzialy w danym samochodzie, czy to w giulii czy nowym BMW czy Audi. Takie gadanie dla gadania?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory