Strona 112 z 130 PierwszyPierwszy ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,111 do 1,120 z 1299

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #1111
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Tonale na wtyczkę, 159 2.4 Q4
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał glock86 Zobacz post
    Cześć, był może ktoś już w tym roku na przeglądzie technicznym z wyciętym DPF? Czy diagności sprawdzali zadymienie w Waszym przypadku?
    Parę dni temu poszło bez problemu. Również, jak kolega wyżej, pytałem co w przyszłości. Usłyszałem, że na ustawę czekamy do po wyborów, a i po tym jak wejdzie, to będzie nadal krucho ze sprzętem.

  2. #1112
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Icecold Zobacz post
    Parę dni temu poszło bez problemu. Również, jak kolega wyżej, pytałem co w przyszłości. Usłyszałem, że na ustawę czekamy do po wyborów, a i po tym jak wejdzie, to będzie nadal krucho ze sprzętem.
    No to niech czekają dalej, bo ustawa proponowana przez Nowoczesną już jakiś czas temu skończyła w koszu
    A jeśli ktoś zagłębi się w problematykę pomiaru cząstek stałych, to dowie się, że nie jest to takie proste jak w przypadku pomiaru pospolitego smogu, gdzie miernik sami zrobicie z Arduino i odpowiedniego modułu.
    https://www.autoexpert.pl/technika-i...-spalin,2591,1
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #1113
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    No to niech czekają dalej, bo ustawa proponowana przez Nowoczesną już jakiś czas temu skończyła w koszu
    A jeśli ktoś zagłębi się w problematykę pomiaru cząstek stałych, to dowie się, że nie jest to takie proste jak w przypadku pomiaru pospolitego smogu, gdzie miernik sami zrobicie z Arduino i odpowiedniego modułu.
    https://www.autoexpert.pl/technika-i...-spalin,2591,1
    Właśnie jak ma się filtr DPF do osmolonej końcówki wydechu w Alfach 159, bo osobiście nie widziałem czystej w żadnej (BMW z moich obserwacji raczej mają czyste końcówki). Teoretycznie powinny być chyba czyste/białe, a nie w sadzy jak to było w np. AR156?

  4. #1114
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Z tego co przeczytałem, 'zdrowy' DPF powinien wypalać się co jakieś 700-800km. Ja zrobiłem Aflą już ponad 1600 i jeszcze się nie wypalał (no chyba, że na trasie). Jeżdzę 50% miasto i 50% ekspresówka.
    Możliwe, że DPF czyści się na ekspresówce czy takie rozłożenie trasy to i tak za mało i DPF powinien też się wypalać na postoju? Czy może prędzej poprzedni właściciel go programowo wyłączył?
    Kolego masz 2.0 więc wypala się częściej a najpewniej tego nie zauważyłeś. :-) Proponuję tuż przed zgaszeniem silnika sprawdzić, czy wskaźnik obrotów silnika nie jest uniesiony w okolice 800-900 obrotów bo to wskazuje, ze właśnie trwa wypalanie. :-)

  5. #1115
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Właśnie jak ma się filtr DPF do osmolonej końcówki wydechu w Alfach 159, bo osobiście nie widziałem czystej w żadnej (BMW z moich obserwacji raczej mają czyste końcówki). Teoretycznie powinny być chyba czyste/białe, a nie w sadzy jak to było w np. AR156?
    Niewiem czy osmolona rura jest jakimś wyznacznikiem braku lub obecności tego badziewia ale ja posiadam dpf i rury mam czyste...ba nawet podejrzanie czyste. Wypalanie co 600/700

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

  6. #1116
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał maroz Zobacz post
    Właśnie jak ma się filtr DPF do osmolonej końcówki wydechu w Alfach 159, bo osobiście nie widziałem czystej w żadnej (BMW z moich obserwacji raczej mają czyste końcówki). Teoretycznie powinny być chyba czyste/białe, a nie w sadzy jak to było w np. AR156?
    Mogą być osmolone, bo osadzają się na niej cząstki stałe ale o rozmiarach innych niż te szkodliwe, które filtr ma wyłapać. Te cząstki też mają rdzeń z węgla bezpostaciowego, więc to inny rodzaj czarnej sadzy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Kolego masz 2.0 więc wypala się częściej a najpewniej tego nie zauważyłeś. :-) Proponuję tuż przed zgaszeniem silnika sprawdzić, czy wskaźnik obrotów silnika nie jest uniesiony w okolice 800-900 obrotów bo to wskazuje, ze właśnie trwa wypalanie. :-)
    Oczywiście racja, bo DPF w 2.0 ma inną objętość. Dodam tylko, że przy tym też będzie lekko podniesiony wskaźnik doładowania na wolnych obrotach.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #1117
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Mogą być osmolone, bo osadzają się na niej cząstki stałe ale o rozmiarach innych niż te szkodliwe, które filtr ma wyłapać. Te cząstki też mają rdzeń z węgla bezpostaciowego, więc to inny rodzaj czarnej sadzy.

    - - - Updated - - -



    Oczywiście racja, bo DPF w 2.0 ma inną objętość. Dodam tylko, że przy tym też będzie lekko podniesiony wskaźnik doładowania na wolnych obrotach.
    W 2.0 wskaźnik doładowania nie unosi się jak to ma miejsce w 1.9. Tylko obroty.

  8. #1118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    490

    Domyślnie

    I szybkie opadanie wskaźnika turbo do 0 po odjęciu gazu

    Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  9. #1119
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    W 2.0 wskaźnik doładowania nie unosi się jak to ma miejsce w 1.9. Tylko obroty.
    A! Przepraszam, za wprowadzenie w błąd. Oczywiście myślę o 2.0, a piszę o 1.9
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #1120
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    A! Przepraszam, za wprowadzenie w błąd. Oczywiście myślę o 2.0, a piszę o 1.9
    No nie ma sprawy

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory