Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 236

Temat: Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

  1. #221
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Wiązka albo czujnik. Sprawdź przewód, skoro wywala błąd przy skręcie.
    tak zrobię, a żeby wymienić czujnik muszę demontować piastę czy jest dostęp bez tego? I gdzie jest wpięta wtyczka czujnika, trzeba demontować plastikowe nadkole? Wiem, że dużo pytań ale mam deficyt czasu i po prostu muszę to zrobić jak najszybciej, a nerwują mnie te kontrolki strasznie Mechanika chcę sobie odpuścić w tym wypadku

    - - - Updated - - -

    W sobotę zdjąłem koło i okazało się, że przewód nie był nigdzie przymocowany u latał sobie luźno, przymocowałem go gdzie trzeba, odpiąłem kostkę, przeczyściłem i błąd zniknął, przejrzałem również koronkę ale niczego niepokojącego nie znalazłem, jak sytuacja się powtórzy wymienię czujnik na nowy, na razie 200 kilometrów zrobione i wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez LuKe93 ; 07-10-2019 o 07:17

  2. #222
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Sotogrande ES / Poznan PL
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat.
    Wczoraj demontowalem kierownice w celu wymiany przelacznikow zespolonych. Okalblowanie z kierownicy zostalo wypiete na jakas godzine (rowniez akumulator), nastepnie montaz w odwrotnej kolejnosci, podpiecie aku i po przejechaniu 100 m. wlaczyl sie problem VDC..
    Pytanie - czy cos poknocilem przy montazu kierownicy( wszystko polaczylem zgodnie ze sztuka)? Gdzie znajduje sie czujnik polozenia kola kierownicy( czy on moze byc problemem?..

    Pozdrawiam

  3. #223
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Cybinka
    Auto
    Brera 2.2JTS 2007r.
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam. Mam problem z modułem VDC/ABS... u mnie dodatkowo objawia się tym,że wraz z awariami ABS pojawia się błąd "brak komunikacji z sterownikiem silnika".
    Dzieje się tak, że auto jedzie po jakimś czasie jazdy ok 30min wywala błąd wiadomy i auto gaśnie i nie chce odpalić. Dopiero jak postoi dłuższy czas i troche ostygnie można uruchomić silnik.
    Czy zasilanie modułu ABS jest jakoś powiązane z zasilaniem sterownika silnika? Miał ktoś z Was taki przypadek?

    Dzisiaj odczytałem błędy, miałem ich troche, po skasowaniu nacisnąłem hamulec i wywaliło znowu :C1161 Przełącznik świateł hamowania - nieciągły.
    Czy możłiwe jest ,że ten czujnik w czasie jazdy powoduje gaszenie silnika i błąd komunikacji z sterownikiem silnika? (C1101 STerownik silnika-nieciągły)
    Ostatnio edytowane przez gonek ; 11-10-2019 o 07:59

  4. #224
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 210KM 2008r
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa Soto Zobacz post
    Podepne sie pod temat.
    Wczoraj demontowalem kierownice w celu wymiany przelacznikow zespolonych. Okalblowanie z kierownicy zostalo wypiete na jakas godzine (rowniez akumulator), nastepnie montaz w odwrotnej kolejnosci, podpiecie aku i po przejechaniu 100 m. wlaczyl sie problem VDC..
    Pytanie - czy cos poknocilem przy montazu kierownicy( wszystko polaczylem zgodnie ze sztuka)? Gdzie znajduje sie czujnik polozenia kola kierownicy( czy on moze byc problemem?..

    Pozdrawiam
    Witam,

    U mnie przy dokładnie takiej samej czynnosci wyskoczyl błąd "VDC not available" i tez po zmontowaniu kierownicy i zrobieniu moze z 20m.
    Czy udało Ci się już rozwiązać problem?
    Czujnik położenia kierownicy to ten element na samym środku przełączników zespolonych, jest on demontowalny i podłączany płaską wtyczką na samej gorze od strony zegarów. Ja swój przez przypadek odpiąłem ale za chwile założyłem zpowrotem.

  5. #225
    Użytkownik Świeżak Avatar SOPELTomcat
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS,Allfa 159 1.9 jtdm
    Postów
    154

    Domyślnie

    panowie,mam pytanko
    po wymianie maglownicy pojawił się błąd VDC
    jest to zrozumiale, zbierznośc się rozjechała ,kierownica skrzywiona wiec i komputer sypie błędem...wiec pojechałem na zbieżność
    zbieżność ustawiona,lecz niestety błąd pozostał...
    czy należy podpiąć pod kompa i ustawić kąt skrętu kierownicy?pytam gdyż sądziłem iż błąd sam zniknie
    Bella Machina..........moja miłość

  6. #226
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Sprawdzałeś jaki dokładnie błąd się pojawia?
    Czujnik kąta skrętu kierownicy można skalibrować.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #227
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    494

    Domyślnie

    Witam,mi tylko świeci błąd vdc a nie ma błędu.Może to być spowodowane zbieżnością? bo napewno trzeba ustawić.Albo coś z manetkami dokładnie z tym czujnikiem położenia kierownicy bo mi manetka kierunkowskazu nie odbija.

  8. #228
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Łączyłeś się z centralką ABS w celu sprawdzenia błędów? Bo to trochę dziwne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #229
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa Soto Zobacz post
    Podepne sie pod temat.
    Wczoraj demontowalem kierownice w celu wymiany przelacznikow zespolonych. Okalblowanie z kierownicy zostalo wypiete na jakas godzine (rowniez akumulator), nastepnie montaz w odwrotnej kolejnosci, podpiecie aku i po przejechaniu 100 m. wlaczyl sie problem VDC..
    Pytanie - czy cos poknocilem przy montazu kierownicy( wszystko polaczylem zgodnie ze sztuka)? Gdzie znajduje sie czujnik polozenia kola kierownicy( czy on moze byc problemem?..

    Pozdrawiam
    Witam
    Odnowie temat, mam ten sam problem czy ktoś może się z tym błędem uporał?
    pozdrawiam

  10. #230
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Nikt nic nie wie? Pomocy

Podobne wątki

  1. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  2. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory