Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 89 z 89

Temat: Rozpórka kielichów

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Jeszcze nie smarowałem i tak jak mówicie im chłodniej tym bardziej to słychać, w 156 nie ma takich rzeczy. Myślałem może aby wyregulować drzwi ale jak każdy to ma więc pewnie dużo tu się nie da zrobić.

    PS. w poliftach nie wiem czy wszystkich ale zmieniono uszczelki drzwiowe, nie są taką śliska gumą tylko mają taki zamsz/plusz grom wie co to dokładnie jest i przez to naprawdę mało kiedy to słychać.
    Ostatnio edytowane przez gennosuke ; 29-09-2015 o 12:23

  2. #82
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał gennosuke Zobacz post
    PS. w poliftach nie wiem czy wszystkich ale zmieniono uszczelki drzwiowe, nie są taką śliska gumą tylko mają taki zamsz/plusz grom wie co to dokładnie jest i przez to naprawdę mało kiedy to słychać.
    A blacha jest bez zmian? W sensie jakby wsadzić uszczelki z polifta do przed, to będzie lepiej?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Braciak ma 166 po lifcie i jadąc tą samą drogą uszczelki nie trzeszczą aż tak bardzo jak u mnie więc może to jest jakiś sposób na zmniejszenie problemu.

  4. #84
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Obawiam sie, że rozpórka tez nie pomoże za bardzo. Ona usztywnia kielichy, a mi się wydaje, ze to nadwozie sie obkreca jakby. Trzeba by chyba rury w kabinę wspawać na krzyż. Od góry słupka C do podłogi przy słupku A
    Ostatnio edytowane przez gonzo ; 29-09-2015 o 13:38
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  5. #85
    Użytkownik Embrion Avatar italiano .
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 166 2.0 TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Potem spawanie to już prosta sprawa, oczywiście jak ktoś ma do takiego zaplecza dostęp.
    z tym spawaniem to nie powiedziałbym że to taka prosta sprawaRozpórka po wykonaniu wszystkich spawów powinna być zbadana pod względem jednorodności rurki metodą ultradźwiękową, na okoliczność pęknięć i mikropęknęć a w szczególności w strefach gięć na gorąco oraz przebadane wszystkie spawy magnetycznie w celu wyeliminowania niedokładności spawu oraz poprawy ewentualnych wad spoin.Robi sie z tego już nie tak prosta sprawa,nie wspomnę już o materiale jaki powinien być użyty w celu wykonania rozpórki bo według mnie bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu i nie bez powodu rozpórki są w takiej cenie jakiej są.

  6. #86
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Kolego, widzę że się dużo naczytałeś i w pewnym, nikłym sensie masz rację. A już piszę dlaczego. Ponieważ takie rzeczy jak wytrzymałość, spoiny itp to ja liczę na co dzień. I to nie w takich pierdołach jak rozpórki G-warte tylko w dźwignicach podnoszących ludzi i pracujących nad ludźmi. Nie rzadko o udźwigach kilkadziesiąt ton. Tak więc taka rozpórka to jest pryszcz. Ręczę Ci że siły jakie są generowane na kielichach przeniesie 1cm spoiny na stronę. I to takiej jeszcze made in henio garage prędzej zegnie Ci się rura niż puści spaw, nawet jakby miał być dziurawy (a przecież średnio kilkanaście cm spoiny masz). Prędzej przeliczyłbym rurę na wyboczenie i blachę na zginanie. Ale.... okazuje się że i to nie ma sensu bo dajesz "na oko" blachę #5 rurę fi50 grubościenną i tak samo ręczę Ci że to styknie nawet jakbyś chciał na tym auto z przepaści powiesić więc te całe obliczenia i kołomyje mają sens dopiero wtedy gdy zaczynasz walczyć z masą/miejscem. Pocieniasz wszystko do granic możliwości. A przy rozpórce nie masz tego problemu. W rezultacie te badania o których mówisz nie mają większego sensu. Mało to. Przy produkcji takich rozpórek, nawet sportowych, wytężonych z lekkich stopów i na granicy wytrzymałości, badania przeprowadza się tylko dla prototypu i co ileśtam setnej sztuki. Spawalnik ma certyfikat, firma technologię i nikt nie bada każdej sztuki. Mało to. W rzeczywistości spawają to roboty
    A jeżeli nadal twierdzisz że dobór tych elementów jest tak trudny i skomplikowany. To mogę Cię zapewnić że nawet jak nie masz pojęcia o tym czym piszę i w warsztacie znajdziesz tylko blachę #1 i rurkę fi 15mm a pospawasz to jak umiesz to wiesz co się najwyżej stanie??? Zegnie Ci się rurka albo wygnie blaszkę to jest MAX ryzyka jakie przy rozpórce ponosisz.
    A cena rozpórek wynika tylko i wyłącznie z popytu i marki. Nie ma to absolutnie związku z tym co piszesz. Chyba że mowa o jakiś super hiper do sportów wyczynowych.

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    A ja dodam jeszcze że przy regulowanej rozpórce to prędzej rzymska śruba się podda niż spawy.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar zbieracz-szkła
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 FL, Alfa 156 JTS
    Postów
    72

    Domyślnie

    Hej,

    Czy coś nowego pojawiło się w sprawie rozpórek do AR 166 w 2020 roku ?
    W necie niczego niestety nie mogę namierzyć

  9. #89
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Na gadaniu się skończyło A szkoda

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Bydgoszcz: rozpórka kielichów amortyzatora
    Utworzone przez feecle w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 19:58
  2. Rozpórka kielichów GT 3.2, foto relacja
    Utworzone przez gacekszadek w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 17:20
  3. [156] Rozpórka kielichów
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory