Strona 17 z 24 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 236

Temat: Stelvio Quadrifoglio.

  1. #161
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    zmienia troche temat bo się gęsto zrobiło... może pomożecie ustalić odpowidzi na kilka pytan ktore mnie nurtują.


    2, Widze że jest na otomoto kilkanaście sztuk stokowych stelvio i guglia Q w przedziale cenowym 330-360 jest tez kilka wyżej cenionych -czy warto kupić w takich pieniądzach stelvio q czy poczekać na polift -350 to raczej górna granica budżetu więc pewnie na polif nie ma szans. Czy te podane ceny na stokowe to jeszcze się da coś wynenocjowac czy samochody przecenione i nie ma szans ?


    4. ASO u mnie w mieście nie ma autoryzacji na Q - to czy przeglądy albo jakies pierdoły mozna u nich załatwić czy bede musiał dojeżdzać gdzieś ? czu np jest opcja wezwania lawety w ramach gwarancji i zalawtwioeniasprawy door to door?

    ad2) wg mojego przekonania polifty zdrożały, ale moze to niech ci co analizują cenniki sie wypowiedzą, robilem wycene w lutym przed i polifta, i przedlift wychodzil znacząco lepiej, ale moga to być też kwestia sporych offów.

    ad4) uświadomię Cię trochę sprowadzając nieco brutalnie na ziemię Q to nie jest wysokiej klasy supercar jak dostaniesz na czas naprawy zastepcze auto to już będzie sukces a gdzie tu usługa door2door, co najwyżej extra płatna. ps. naprawiesz gwarancyjnie tam gdzie jest autoryzacja.

    W

  2. #162
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    ad2) wg mojego przekonania polifty zdrożały, ale moze to niech ci co analizują cenniki sie wypowiedzą, robilem wycene w lutym przed i polifta, i przedlift wychodzil znacząco lepiej, ale moga to być też kwestia sporych offów.

    ad4) uświadomię Cię trochę sprowadzając nieco brutalnie na ziemię Q to nie jest wysokiej klasy supercar jak dostaniesz na czas naprawy zastepcze auto to już będzie sukces a gdzie tu usługa door2door, co najwyżej extra płatna. ps. naprawiesz gwarancyjnie tam gdzie jest autoryzacja.

    W
    Dzięki za opinie,to nieciekawie to wygląda zwałszcza że już sie tu naczytałem odnośnie obsługi w alfie wiec na tzw gesty handlowe raczej nie ma co liczyć . Do tej pory myślałem że zastępcze auto to norma na czas naprawy gwarancyjniej -niezaeznie czy to supercar czy zwykłe wozidło , takie miałem wrażenie, może dlatego że nigdy mi się samochód na gwarancji nie popsuł. A auto w abonamencie to juz by była totalna lipa płacić 5-6 klocków abonamemntu a auto stoi np dwa miesiące i czeka na jakąs cześć a ty bez samochodu - chyba że wtedy jesteś zwolniony z opłat bo nie użytkujesz w innym przypadku dół. W takim razie musze dopytać zasady abo a jak nie w alfie to może marki tzw premium mają coś takiego. Ale taka była glośna spraswa z przedłużająca się naparwą Guglia Q to własciciel sotawał jakies auta, ostatecznie chyba nawet jeepa SRT jeśli coś nie pokręciłem

  3. #163
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    ak dostaniesz na czas naprawy zastepcze auto to już będzie sukces
    Ja mam tylko cywilną wersję Stelvio nie Q i zawsze na czas wizyty w serwisie, na szczęście jak na razie jedna mała usterka (wymiana czujnika różnicowego GPF) i same przeglądy, zawsze dostawałem nieodpłatnie samochód zastępczy.

  4. #164
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Ad 2

    Uwazam, ze teraz jest super czas na kupno auta bo dealerzy potrzebuja gotowki, w szczegolnosci AR. na pewno sa sklonni do rabatow jak auto jest u nich na bilansie. Sprzedaz Q to zastrzyk +300k, a wiadomo ze przez ostatnie tygodnie nic nie sprzedali i nie zapowiada sie zeby sprzedali w kolejnych bo fabryki stoja. Inne marki pewnie wygladaja lepiej.

    Ad 4

    Musisz miec specyficzny mindeset zeby kupic AR: pogodzic sie z jakoscia obslugi na poziomie polmozbytu w zamian otrzymujac super produkt. Dotyczy to takze Q: jak oddalem do serwisu to musialem zaplacic 100 zeta za wynajem giuletty. Ale mam to gdzies bo za kazdym razem jak wsiadam do Q to mam niesamowita radoche.

    Kupuj za dobra cene i sie nie zastanawiaj
    Ostatnio edytowane przez QVerde ; 03-05-2020 o 19:39

  5. #165
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał bob@ Zobacz post
    Moim zdaniem nie ma co dramatyzować. Życzyłbym sobie, żeby tylko takie rozbitki jeździły po naszych drogach.
    Dokładnie to samo chciałem napisać. Niejeden gorszy ulep wyprzedza nas po autostradach z prędkościami nieprzepisowymi, takie auta robią setki tysięcy km i się nie rozpadają. A tego typu uszkodzenia naprawia się w polskich ASO i auta potem są sprzedawane jako praktycznie bezwypadkowe (bo "szkoda naprawiana w ASO", "tylko błotnik i felga" itd.).
    Nie jest to oczywiście samochód pełnowartościowy, cena 220 dość nieźle to odzwierciedla. Na plus, że są dostępne zdjęcia do wglądu i wiadomo gdzie szukać czy wszystko jest dobrze wykonane, czy były robione oszczędności. Jeśli auto nie było naprawiane "na skróty" to sam z chęcią przytuliłbym tego typu auto.

    Cytat Napisał QVerde Zobacz post
    Musisz miec specyficzny mindeset zeby kupic AR: pogodzic sie z jakoscia obslugi na poziomie polmozbytu w zamian otrzymujac super produkt. Dotyczy to takze Q: jak oddalem do serwisu to musialem zaplacic 100 zeta za wynajem giuletty. Ale mam to gdzies bo za kazdym razem jak wsiadam do Q to mam niesamowita radoche.
    sad but true....
    To też dotyczy normalnych Giulii niestety. U mnie każda wizyta w salonie kończy się wnioskiem – jak oni w ogóle jeszcze się utrzymują na rynku... Ale słyszałem, że BMW czy Audi nie jest wcale tak różowo jak się tutaj pisze.

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    2, Widze że jest na otomoto kilkanaście sztuk stokowych stelvio i guglia Q w przedziale cenowym 330-360 jest tez kilka wyżej cenionych -czy warto kupić w takich pieniądzach stelvio q czy poczekać na polift -350 to raczej górna granica budżetu więc pewnie na polif nie ma szans. Czy te podane ceny na stokowe to jeszcze się da coś wynenocjowac czy samochody przecenione i nie ma szans ?
    EURO skoczyło o jakieś 7-8% w górę. Nie ma szans, żeby polift choćby zbliżył się do ceny stockowych aut z 2019 r. Ja widzę, że będzie 20-25% różnicy. A ładniej obszyta kierownica i ekran dotykowy (choć super fajny z carplay) nie są tego warte. No i Włosi zanim wrócą do biznesu to też jeszcze kilka tygodni minie niestety.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 03-05-2020 o 19:43

  6. #166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    dzięki za opinie , zobaczymy jak to się skonczy u mnie...Brak możliwosci serwisoiwania/napraw na miejscu to duży minus . Ale popytam bo to samo moze być z AMG czy MPower czy RS w Lublinie i wtedy to już nie robi róźnicy bo tak i tak trzeba dojechać. jak kuopie alfe to się na pewno pochwale.

    W lublinie miałem kiedyś doczynienia a ASO AUDI to nie zrobili dobrego wrażeżenia ale to było 10 lat temu, Serwis ASO Subaru ten stary obecnie mają Mazde i Citroena to były dramat -Subaru zabrało im koncesje a z tego co wiem to niestety chyba ta sama spółka co handluje alfą chociaż serwisy w innych miejscach. Natomiast moge polecic obecny serwis Subaru -w Lublinie Technotop -ale w Subaru nie mam co kupić
    Ostatnio edytowane przez Blady1 ; 04-05-2020 o 11:31

  7. #167
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Dzisiaj była premiera Q po lifcie 2020. Ciekawi mnie brzmienie akropovic’a vs moja monza i nowe fele 21.
    https://autokult.pl/37430,alfa-romeo...zczypta-emocji
    Ostatnio edytowane przez Nemiroff ; 07-05-2020 o 16:37

  8. #168
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nemiroff Zobacz post
    nowe fele 21.
    Są fenomenalne. Ciekawi mnie czy będą w oryginalne sprzedawane mniejsze, bo na przyszły sezon bym kupił.

  9. #169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Są fenomenalne. Ciekawi mnie czy będą w oryginalne sprzedawane mniejsze, bo na przyszły sezon bym kupił.
    ogólnie nowe kolory wyglądają fantastycznie. zamawiać podobno można od czerwca. Ja wymiękłem i kupiłem wczoraj beemkę, "prawienówkę" ale jak mi się znudzi do wyprzedaży nowych Q na wiosnę przyszłego roku, to kto wie. Stwierdziłem jednak że chce ekran dotykowy i nowe multimedia, i nie wydam 350 na auto bez tego. To się chyba kwalifikuje na bana na forum

  10. #170
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał krist Zobacz post
    ogólnie nowe kolory wyglądają fantastycznie. zamawiać podobno można od czerwca. Ja wymiękłem i kupiłem wczoraj beemkę, "prawienówkę" ale jak mi się znudzi do wyprzedaży nowych Q na wiosnę przyszłego roku, to kto wie. Stwierdziłem jednak że chce ekran dotykowy i nowe multimedia, i nie wydam 350 na auto bez tego. To się chyba kwalifikuje na bana na forum
    Chyba tak:-). Chociaz brakuje mi teraz tej analityki - przyspieszenia, temperatura podzespolow, przeciazenia tez dzialaja tylko do 1g (Q) i 0.99g (Stelvio) w trybie D nie wiedziec czemu.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory