Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Temat: Auto z Francji , czy mozna wracac na kolach ?

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,067

    Domyślnie

    Nie ma absolutnie legalnej jazdy autami niezarejestrowanymi w PL na stałe lub czasowo, bo nie są dopuszczone do ruchu i żaden polski przegląd tego nie zmienia czy tymczasowe OC. A pierwszą i podstawową kwestią w większości przypadków są tablice z allegro, bo w większości krajów oryginały są zdawane w momencie wymeldowania.
    Ubezpieczenia na szczęście działają tzn. w przypadku pokrycia kosztów naprawy innemu użytkownikowi i są jeszcze robione, żeby oczywiście nie dostać ogromnych kar w przypadku jazdy bez ważnej polisy, a tym bardziej w przypadku szkody zwłaszcza z uszczerbkiem zdrowia etc.
    Co do Francji nie słyszałem, że 1 kluczyk = szkoda całkowita, ale nawet gdyby tak było nie można tego uznać za regułę, bo pewnie koło 40% aut z importu nie ma drugiego i z wiekiem czy ilością właścicieli ten stosunek rośnie.
    Sam pytający zanim gdziekolwiek ruszy lepiej niech najpierw poda VINY.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktoś ŁDZ Zobacz post

    Otóż pomimo braku tablic rejestracyjnych otrzymałem pozytywne odpowiedzi z tych instytucji/źródeł. Warunek był taki, że auto musi mieć przegląd Polski oraz OC.
    Bardzo ciekawe, bo ja nie tak dawno kupowałem auto rodzicom. Auto z niemiec, wyrejestrowane, bez tablic, kupione od handlarza w Polsce. Warunkiem rejestracji w Polsce był ważny przegląd techniczny. Warunkiem przeglądu technicznego jest posiadanie tablic rejestracyjnych. Diagnosta na OSP odmówił wykonania przeglądu technicznego z powodu braku tablic.

    Rozwiązaniem tego był wniosek o wydanie tablic tymczasowych (w celu wykonania przeglądu). Następnie wykonanie przeglądu, a dopiero później wniosek o zarejestrowanie pojazdu.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Bardzo ciekawe, bo ja nie tak dawno kupowałem auto rodzicom. Auto z niemiec, wyrejestrowane, bez tablic, kupione od handlarza w Polsce. Warunkiem rejestracji w Polsce był ważny przegląd techniczny. Warunkiem przeglądu technicznego jest posiadanie tablic rejestracyjnych. Diagnosta na OSP odmówił wykonania przeglądu technicznego z powodu braku tablic.

    Rozwiązaniem tego był wniosek o wydanie tablic tymczasowych (w celu wykonania przeglądu). Następnie wykonanie przeglądu, a dopiero później wniosek o zarejestrowanie pojazdu.
    Mi przekazano by zrobić przeglad " bez blach" i taki można wykonac

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał vudka123 Zobacz post
    Mi przekazano by zrobić przeglad " bez blach" i taki można wykonac

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    To, że tak diagnosta zrobił nie oznacza, że jest to zgodne z prawem Na wydrukowanym potwierdzeniu badania technicznego jest pole z numerem rejestracyjnym, ciekawe co tam masz wpisane, skoro przyjechałeś bez tablic

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vudka123
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtdm Ti 20v 2008
    Postów
    442

    Domyślnie

    W takim wypadku jest robiony na VIN i nie pamiętam co wpisał bo papiery oddałem tej firmie co rejestruje za ciebie itd. Ale wiem ze diagnosta wtedy sprawdza od 0 do 100% samochodu i tak bylo nawet wymiary robił...

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vudka123 ; 19-08-2020 o 18:24

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,067

    Domyślnie

    Przegląd bez tablic jest jak najbardziej w pełni legalny.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    To, że tak diagnosta zrobił nie oznacza, że jest to zgodne z prawem Na wydrukowanym potwierdzeniu badania technicznego jest pole z numerem rejestracyjnym, ciekawe co tam masz wpisane, skoro przyjechałeś bez tablic
    Można i jest to w pełni legalne (fts ma rację). Przecież nikt Tobie nie zabroni (a nawet jest wskazane) przywieźć auto na lawecie. Diagnosta robi przegląd i z zaświadczeniem śmigasz auto zarejestrować - dostajesz tablice i dopiero wtedy możesz LEGALNIE jeździć po drogach. Auto możesz ubezpieczyć wcześniej i jechać na nielegalnych tablicach (np numery wydrukowane na drukarce...). Nie zmienia to faktu, że jak wielu tu pisze na drogę możesz wyjechać tylko i wyłącznie na legalnych tablicach (oczywiście nie koniecznie muszą być to tablice polskie). Ubezpieczenie nie jest żadnym dowodem dopuszczającym auto do ruchu. Naprawdę nie wiem czego tu nie rozumieć. Pomijając ubezpieczenie i inne przepisy, tablice są potrzebne chociażby Policji, żeby wystawić mandat...

  8. #38
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    tablice są potrzebne chociażby Policji, żeby wystawić mandat...
    Naprawdę?
    To na kogo/co, policja nakłada mandat, na pojazd, czy kierującego?

    A, jak ktoś popyla na piechotę i przechodzi na czerwonym?

    Szukacie "dziury" w całym, wypisując jakieś kolejne horrendalne brednie.

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Warunkiem przeglądu technicznego jest posiadanie tablic rejestracyjnych. Diagnosta na OSP odmówił wykonania przeglądu technicznego z powodu braku tablic.
    Od 14.08.2015 możemy zrobić pierwsze badanie techniczne w kraju bez tablic rejestracyjnych. Poniżej przedstawiam wyciąg z przepisów regulujących ten temat oraz linki do Ustawy i Rozporządzenia.

    Poz. 1076 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU 1) z dnia 2 lipca 2015 r.

    zmieniające rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach 2) Na podstawie art. 81 ust. 15 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:

    b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy;

    Artykuł do którego odwołuje się rozporządzenie:

    Art. 81. 1. Właściciel pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest obowiązany przedstawiać go do badania technicznego.

    Badania techniczne dzieli się na badania okresowe i badania dodatkowe.
    Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 20-08-2020 o 10:26

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    686

    Domyślnie

    Nie wiem w jakim świecie żyjesz ale w moim policja, ITD, straż miejska i inni mają wideorejestratory, odcinkowe pomiary prędkości, aparaty fotograficzne i nawet długopisy i kartki. Używają tego do CZYTANIA numerów rejestracyjnych (nie VINu, czy rozmiaru opon) więc nie pisz, że nikomu tablice nie są potrzebne. Potrzebne będą nawet Tobie, kiedy ktoś coś uszkodzi i będzie konieczność jego identyfikacji (może w twoim świecie wystarczy Policji powiedzieć, że "uciekał srebrnym golfem bez tablic" a policja na to "OK wiemy kto to...

    Więc któryś z nas pisze "horrendalne brednie" jednak raczej to nie jestem ja...

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Bardzo ciekawe, bo ja nie tak dawno kupowałem auto rodzicom. Auto z niemiec, wyrejestrowane, bez tablic, kupione od handlarza w Polsce. Warunkiem rejestracji w Polsce był ważny przegląd techniczny. Warunkiem przeglądu technicznego jest posiadanie tablic rejestracyjnych. Diagnosta na OSP odmówił wykonania przeglądu technicznego z powodu braku tablic.

    Rozwiązaniem tego był wniosek o wydanie tablic tymczasowych (w celu wykonania przeglądu). Następnie wykonanie przeglądu, a dopiero później wniosek o zarejestrowanie pojazdu.
    W polu numer rejestracyjny pojazdu miałem wpisane BRAK.

    Z tym plus innymi dokumentami bez problemu zarejestrowałem auto. Dostałem miękki dowód, a po 3 tygodniach twardy. Miałem też jakieś 2 dodatkowe dokumenty z niemiec potwierdzające wyrejestrowanie pojazdu i brak tablic do auta. Jakie, nie powiem bo nie pamiętam, zostały w wydziale komunikacji.

    Wysłane z mojego telefonA

Podobne wątki

  1. Piski w kolach
    Utworzone przez Leniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 19:42
  2. Cisnienie w kolach.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 14:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory