Strona 85 z 146 PierwszyPierwszy ... 35757677787980818283848586878889909192939495135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1453

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #841
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    ten komunikat o uruchomionym silniku to nadgorliwość czy konieczność? Będę się w tygodniu zabierał pierwszy raz za aktualizację i może nie będzie konieczności żeby silnik przez półtorej h pracował? Ewentualnie czy może być to przeprowadzone podczas jazdy w trasie?

  2. #842
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,290

    Domyślnie

    Zależy jaki to rocznik. Skoro pierwszy raz to rozumiem że "młoda Giulia" więc czasy aktualizacji są też krótsze i można je robić w trasie. Stara nawigacja - na ekranie 213 minut a w rzeczywistości 92 minuty (trasa).

  3. #843
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    U mnie za każdym razem trwa to 40 minut. Rocznik 2018

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  4. #844
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,290

    Domyślnie

    Moja jest produkcja 2016 r. więc się nie dziwię. W normalnej działalności spisuje się OK.

  5. #845
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    ten komunikat o uruchomionym silniku to nadgorliwość czy konieczność? Będę się w tygodniu zabierał pierwszy raz za aktualizację i może nie będzie konieczności żeby silnik przez półtorej h pracował? Ewentualnie czy może być to przeprowadzone podczas jazdy w trasie?
    Zaczynasz na postoju, a jak zacznie się aktualizować to możesz już jechać. Zatem proponuję wykonać to będąc w jakiejś trasie.
    Pozdro,
    Bartas

  6. #846
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Zatem proponuję wykonać to będąc w jakiejś trasie.
    ..ale takiej którą pytający zna, bo przy aktualizacji nie ma navi hahaha. ten kto to wymyślił w FCA to naprawdę jakiś opóźniony chyba jest
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  7. #847
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ..ale takiej którą pytający zna, bo przy aktualizacji nie ma navi hahaha. ten kto to wymyślił w FCA to naprawdę jakiś opóźniony chyba jest
    No faktycznie, taka aktualizacja nawigacji na trasie to masakra Kto dziś potrafi jeszcze jeździć patrząc na drogowskazy przy drodze?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #848
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Dzięki za porady Myślę, że trafie bez nawigacji do celu

  9. #849
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    No faktycznie, taka aktualizacja nawigacji na trasie to masakra Kto dziś potrafi jeszcze jeździć patrząc na drogowskazy przy drodze?
    spróbuj bo chyba zapomniałeś jak to w praktyce wygląda - podjedź tak w totalnie nowy region i zdaj relację ile razy zawracałeś, ile się naszukałeś adresu. taka jazda to przygotowanie się wczesmoek z atlasem/mapą kraju. zaplanować trzeba trasę, spisać sobie np na kartkę podstawowe nr dróg/miejscowości na które masz jechać - potem jedziesz i z drogowskazami może być różnie, terenu nie znasz, nie wiesz jeśli nie ma Twojej zaplanowanej kolejnej miejscowości pośredniej a tylko numer drogi czy masz np jechać w lewo czy w prawo. wiadomo, w końcu dojedziesz w okolice - duże miasto - plan miasta (trzeba najpier było go kupić) i jedziemy ulice, korki, pomyłki, dopytywania się ludzi (którzy źle Cię poprowadzą bo im się coś wydaje/pomyli/jest jednokierunkowa i nie wjedziesz itp). Jeździłem w "dawnych czasach", nie tęsknię - googla maps włączam nawet na znanych odcinkach - zawsze to podpowie jakiś patrol, wypadek, korek, uwzględni też np brak przejezdności o którym mogę nie wiedzieć (remont itp).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  10. #850
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Taka anegdotka a propos jazdy bez nawigacji:
    Mój teść jest (przynajmniej był do niedawna z tych co nie potrzebuje nawigacji, a koniec języka za przewodnika. Jechali w Bieszczady, no i już pod koniec trasy, blisko celu w jakiejś wiosce, zwalnia, uchyla okno i pyta babkę (po 60-tce), gdzie jest taki a taki pensjonat. A ona: A to nawigacji się nie ma?! - i sobie poszła...
    Od tego czasu zaczął używać nawigacji

    Fakt jest taki, że z navi (szczególnie taką z korkami, wypadkami, itp) można jeździć w obcym mieście jak jakiś miejscowy - co się chwali.
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory